Takhle zrychlí z 0 na 200 km/h Škoda Superb TSI s 360 koňmi, je to kalup (video)

Superb svou povahou ke sportování až tak nesvádí, 280koňový motor verze 2,0 TSI 4x4 ale ano. A když mu přidáte dalších 80 koní, začnou se dít věci.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Takhle zrychlí z 0 na 200 km/h Škoda Superb TSI s 360 koňmi, je to kalup (video)

2.10.2016 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Takhle zrychlí z 0 na 200 km/h Škoda Superb TSI s 360 koňmi, je to kalup (video)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Superb svou povahou ke sportování až tak nesvádí, 280koňový motor verze 2,0 TSI 4x4 ale ano. A když mu přidáte dalších 80 koní, začnou se dít věci.

Shodou okolností jsme se tento týden zabývali Škodou Superb Combi s výkonem 353 koní, která byla upravena belgickou firmou ShifTech Engineering. Už spojení přízemně - bez urážky - vyhlížejícího kombíku s takovým výkonem znělo zajímavě, ještě zajímavějším se ale jevil vliv na dynamiku, který měl Superb posunout do rajónu sportovních aut. Nakonec i proto, že s většinou výkonnějších sedanů a kombíků dostanete omezovač rychlosti na 250 km/h, zněla informace o maixmálce přes 270 km/h velmi zajímavě.

ShifTech nicméně nezveřejnil ani informace o zrychlení, ani video, kterým by dynamiku upraveného vozu dokumentoval. Naštěstí to ale není jediná firma, která se něčím podobným zabývá a sám tuner nemusí být tím jediným, kdo vylepšenou dynamiku zaznamená. A tak tu máme snímek Martina Krýsla, který si nechal svůj Superb 2,0 TSI upravit u firmy APR na ještě vyšší výkon - až 360 koní.

Ani APR pro nás není neznámou veličinou, měli jsme tu např. Škodu Octavia RS s výkonem 400 koní, která do značné míry stavěla právě na jejích komponentech. To byla ovšem velmi náročná úprava, u tato je jednodušší - staví pouze na novém software řídící jednotky a upraveném sání. Obojí dostanete za částku do 50 tisíc Kč a můžete se těšit z 360 koní. Papírový drak? Neřekli bychom

Aspoň to tak nevypadá podle přiloženého videa, které dokumentuje akceleraci z 0 na 200 km/h. Rozdíl oproti dynamice sériového provedení je výrazný a také samotná čísla stojí za to - pokud vezmeme v úvahu standardní odchylku tachometru Superbu 2,0 TSI 4x4, pak jsme na stovce za přibližně 5,5 sekundy a dvoustovce za cca 16,5 sekundy. Ve srovnání s tovární verzí je akcelerace na dvoustovku lepší o více jak 6 sekund a rázem srovnatelná s tím, co ještě nedávno předváděla i lepší Porsche 911. Tedy předpokládáme-li správně standardní klimatické podmínky či převýšení.

Podívejte se na to sami, je to opravdu kalup, na auto typu velkého, prostorného a pohodového Superbu rozhodně. A dává také pochopit, proč Škoda nejspíše postaví Superb RS - někteří lidé vyšší výkon prostě chtějí. A proč nechávat 50 tisíc Kč úpravcům, když Škoda může sama zkasírovat i více...

Díky za tip, Martine!


Takhle zrychlí z 0 na 200 km/h Škoda Superb TSI s 360 koňmi, je to kalup (video) - 1 - Skoda Superb APR Stage I 360 PS acceleration video 01Takhle zrychlí z 0 na 200 km/h Škoda Superb TSI s 360 koňmi, je to kalup (video) - 2 - Skoda Superb APR Stage I 360 PS acceleration video 02Takhle zrychlí z 0 na 200 km/h Škoda Superb TSI s 360 koňmi, je to kalup (video) - 3 - Skoda Superb APR Stage I 360 PS acceleration video 03
Dynamika 360koňového Superbu je docela působivá. Životnost motoru je pochopitelně otázkou, bude jistě záležet na míře využití dodatečného potenciálu...

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.