Takto kradl autem asi nejhloupější zločinec dějin. Udělal všechno špatně

Řekněme, že člověku musí v hlavě chybět nějaké kolečko, aby se vůbec dal na dráhu zločinu. Tomuto muži jich ale muselo chybět vážně hodně.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Takto kradl autem asi nejhloupější zločinec dějin. Udělal všechno špatně

2.8.2017 | Petr Miler | 12 příspěvků

Takto kradl autem asi nejhloupější zločinec dějin. Udělal všechno špatně

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Řekněme, že člověku musí v hlavě chybět nějaké kolečko, aby se vůbec dal na dráhu zločinu. Tomuto muži jich ale muselo chybět vážně hodně.

Lze snad označit za axiom, že inteligentní lidé nekradou a nacházejí si poněkud rozumnější způsoby. Neznamená to automaticky, že by každý zločinec byl hloupý - najdou se i chytří lidé, kteří sešli na scestí z jiných důvodů, přesto jich nedostatkem inteligence bude trpět většina. A do čím hloupějších krádeží se pouští, tím spíše to bude platit.

Dokonalým důkazem budiž zpráva o včerejším zásahu policie z nizozemského Lelystadu. Té občané okolo 10. hodiny dopolední ohlásili, že se po silnici z Almere do Lelystadu pohybuje auto s dvěma stožáry pouličního osvětlení na střeše. To je samo o sobě pozoruhodné, pozoruhodnější ale je, že tímto vozem byl prťavý Renault Twingo první generace tažený... Citroënem 2CV alias kachna. To už začíná zavánět komedií, ale to pořád zdaleka nevíte vše.

Policie se tedy za vozem vydala, našla jej ale už jen stojící u silnice bez kachny v popředí. Při kontrole zjistila, že vůz nemá povinné pojištění a už tři měsíce nemá technickou. Řidiči pak bylo ke konci roku 2016 odebráno řidičské oprávnění a z dechu mu byl cítit alkohol. Dechovou zkoušku ale odmítl, čímž si zavařil stejně jako u nás.

Všechno? Nenechte se mýlit, tyto stožáry pouličního osvětlení byly dříve odcizeny v Almere a je velmi pravděpodobné, že tento člověk je ukradl. To ještě policie musí dokázat. Stejně jako to, že to byl on, kdo s tímto autem u čerpací stanice dříve nezaplatil benzin.

Shrňme si to. Někdo vzal auto s prošlou technickou a bez pojištění, ukradl do něj plnou, vydal se krást stožáry osvětlení a pak, zřejmě když vůz nejel, se s oněmi stožáry nechal táhnout silnicí Citroënem 2CV bez řidičského oprávnění pod vlivem alkoholu? Tomu dostupné informace a fotky napovídají. Musíme se ptát, jestli tady vůbec šlo udělat něco hůř...


Takto kradl autem asi nejhloupější zločinec dějin. Udělal všechno špatně - 1 - Nejhloupejsi zlodej dejinv akci Renault Twingo Citroen 2CV 01Takto kradl autem asi nejhloupější zločinec dějin. Udělal všechno špatně - 2 - Nejhloupejsi zlodej dejinv akci Renault Twingo Citroen 2CV 02Takto kradl autem asi nejhloupější zločinec dějin. Udělal všechno špatně - 3 - Nejhloupejsi zlodej dejinv akci Renault Twingo Citroen 2CV 03
Právě se díváte na zřejmě nejhloupějšího zločince dějin v akci

Zdroj: Politie Lelystad@Facebook

Petr Miler

Diskuze 12 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.