Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Tesla láká na odhalení Model III, skutečně se odehraje 31. března
16.3.2016 | Marek Bednář | Přidat příspěvek
Poslední březnový den uvidíme Teslu Model III. Říká to aspoň Tesla na svém twitterovém účtu. Silueta připomíná spíš Model S.
Automobilka Tesla dodrží slib, který dala vloni na podzim - Model III se odhalí 31. března. Nebo Model 3, přesné označení stále není jisté. Připoměla to ochutnávkou, která na neurčitosti víc přidat snad ani nemůže, pokud si chce zachovat formu obrázku se třemi auty. Model III tam zastupuje černá silueta, jak se můžete podívat i zde.
Máme ovšem dojem, že ona silueta patří Modelu S, a to jak po stránce tvaru, tak i velikosti. Hovořilo se o tom, že Model III bude klonem Modelu S, ovšem měl to být klon menší, kterýmžto slovem rozuměno mimo jiné i užší. Možná to je ale spíš jen výsledek ulehčení si práce na straně grafiků Tesly, kteří tuto ilustraci vytvořili.
Automobilka stále trvá na ceně 35 tisíc dolarů, což je aktuálním kurzem asi 852 tisíc korun, v Evropě se očekává cena zhruba 40 tisíc eur, tedy necelých 1,1 milionu korun. Ani jedna částka není typická pro auto pro masy, kterým má Model III podle Tesly být. Jak to bude s cenou přesněji, zda oněch 35 tisíc dolarů má být před nebo po dotacích - které mají také háček - se dozvíme na konci března. Tehdy se také otevřou objednávkové knihy.

Ukázka Modelu III vlastně neukazuje vůbec nic, termín premiéry ale potvrzuje
Zdroj: Tesla Motors@Twitter
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Nejdražší Bugatti historie je prodáváno s pomocí fotek, za které by se styděli i lidé inzerující na Bazoši
před 8 hodinamiNejméně jeden člověk používá zdánlivě absurdní terénní sporťák Lamborghini k tomu, k čemu byl stvořen
včeraNěmec si udělal zjevně legrační napodobeninu policejního vozu s nápisem Folizei, udělali u něj domovní prohlídku a auto mu sebrali
16.9.2025
Nové na MotoForum.cz
- Testy WSBK - Jerez 2. den včera 19:37
- Honda WN7: elektrický motocykl včera 12:45
- Testy WSBK - Jerez 1. den 16.9.2025
- Test MotoGP v Misanu 15.9.2025
- Ducati Diavel V4 RS a Multistrada V4 RS 2026: absolutní vášeň 15.9.2025
Nejnovější články
Mercedes neuhne, pořád špičkově prodávanou třídu A zařízne už příští rok bez jakéhokoli nástupce
před 2 hodinamiPotápějící se Nissan si našel novou oběť úsporných opatření, opěrky hlavy
před 4 hodinamiDacia udělala z Dusteru levné auto s obrovským prostorem pro náklad, pobere ho 1 150 litrů v základu
před 5 hodinamiMiláček Čechů od Kie je po smrti, místo něj zkusí zaskočit docela jinak pojaté auto. Aspoň pohon má „správný”
před 7 hodinamiNejdražší Bugatti historie je prodáváno s pomocí fotek, za které by se styděli i lidé inzerující na Bazoši
před 8 hodinami
Živá témata na fóru
- Kodovaní VCP systém AUDI a VW 09.18. 14:50 - VCPmagPraha
- Auto kolem 500tis.Kč 09.18. 12:39 - Zajda
- Onboard videa 09.18. 09:17 - řidičBOB
- Fiat a vše kolem nich 09.16. 15:35 - pavproch
- Řidiči, co to mají v ruce... 09.16. 15:06 - řidičBOB
- Zimní/letní? Už máte přezuto? 09.16. 13:16 - tommas
- Rychlodotazy 09.15. 21:09 - HondaMan
- Výběrové RZ - kdo má lepší úlovek? 09.15. 18:48 - řidičBOB