Tesla Model Y poprvé nafocena v provozu, i na světle božím působí kontroverzně

Vůz, který se brzy má stát vůbec nejprodávanějším modelem Tesly, při své někdejší premiéře vzbudil spíše rozpaky. A budí je i po prvním nafocení funkčního prototypu v provozu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Tesla Model Y poprvé nafocena v provozu, i na světle božím působí kontroverzně

12.5.2019 | Petr Miler

Tesla Model Y poprvé nafocena v provozu, i na světle božím působí kontroverzně

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Vůz, který se brzy má stát vůbec nejprodávanějším modelem Tesly, při své někdejší premiéře vzbudil spíše rozpaky. A budí je i po prvním nafocení funkčního prototypu v provozu.

Tesla už skoro před dvěma měsíci představila nový Model Y. Očekávaná premiéra menšího SUV, které má ambice stát se vůbec nejprodávanějším vozem značky, se svého času nesetkala s nadšením, ve které Elon Musk jistě doufal. Vůz je v podstatě jen přizvedlým Modelem 3, a tak v jeho šlépějích kráčí designově i technicky. Obecně na tom není nic špatného, nakonec pro mimořádně ztrátovou firmu je to jistě nejefektivnější způsob, jak auto rychle a levně dostat do výroby. Od Tesly ale lidé zkrátka čekali víc.

Navzdory tomuto usnadnění práce se Model Y má dostat do prodeje až téměř za dva roky, automobilka ale zjevně nehodlá s jejím zviditelňováním čekat až do té doby. Už nyní tak za pomoci některého z prototypů chystá reklamní spoty a právě při té příležitosti se auto podařilo poprvé nafotit za denního světla v provozu.

Vidět můžeme možná stále tentýž, tmavě modrý kus v doprovodu matně šedého Modelu S uzpůsobeného k natáčení. Lidé z ChargePoint, kteří snímky pořídili, bohužel vystavili jediný, i ten ale stačil k rozdmýchání dalších diskuzí. Vůz se zdá být vysoký a úzký, což nikdy není nejvzhlednější kombinace. Velkou plochu se navíc automobilka snaží trochu nešťastně rozbít velkým, falešný černým difuzorem pod zadním nárazníkem.

Pochopitelně, kolik lidí, tolik chutí, takže třeba se vám Model Y takto bude zamlouvat. Nás ale ani napodruhé příliš neokouzlil a jsme docela zvědavi, jak moc reálný je předpoklad Tesly, že tento vůz prodejně překoná všechny ostatní typy. Ty byly po premiéře přijaty mnohem vlídněji.


Tesla Model Y poprvé nafocena v provozu, i na světle božím působí kontroverzně - 1 - Tesla Model Y provoz pvni 01Tesla Model Y poprvé nafocena v provozu, i na světle božím působí kontroverzně - 2 - Tesla Model Y provoz pvni 02
Teslu Model Y se poprvé podařilo nafotit v provozu za bílého dne, zjevně při natáčení oficiálních videí

Tesla Model Y poprvé nafocena v provozu, i na světle božím působí kontroverzně - 3 - Tesla Model Y 2019 prvni sada 08Tesla Model Y poprvé nafocena v provozu, i na světle božím působí kontroverzně - 4 - Tesla Model Y 2019 prvni sada 10Tesla Model Y poprvé nafocena v provozu, i na světle božím působí kontroverzně - 5 - Tesla Model Y 2019 prvni sada 12Tesla Model Y poprvé nafocena v provozu, i na světle božím působí kontroverzně - 6 - Tesla Model Y 2019 prvni sada 14Tesla Model Y poprvé nafocena v provozu, i na světle božím působí kontroverzně - 7 - Tesla Model Y 2019 prvni sada 01Tesla Model Y poprvé nafocena v provozu, i na světle božím působí kontroverzně - 8 - Tesla Model Y 2019 prvni sada 06Tesla Model Y poprvé nafocena v provozu, i na světle božím působí kontroverzně - 9 - Tesla Model Y 2019 prvni sada 07Tesla Model Y poprvé nafocena v provozu, i na světle božím působí kontroverzně - 10 - Tesla Model Y 2019 prvni sada 05Tesla Model Y poprvé nafocena v provozu, i na světle božím působí kontroverzně - 11 - Tesla Model Y 2019 prvni sada 15
Starší oficialní snímky vám auto ukáží ze všech stran i zevnitř

Zdroj: ChargePoint@Twitter

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše