Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Tesla otevřela své největší dealerství, je obří jako její ztráty
11.8.2016 | Marek Bednář | Přidat příspěvek
Budovu, kde má Tesla nové dealerství, paradoxně postavil Chevrolet. Tesla tu nahrazuje mj. Lamborghini a je to její největší prodejna v Severní Americe.
Expanze Tesly se neomezuje jen na nové modely a gigatovárnu na baterie, rozšiřuje i svá dealerství. Čerstvě otevřený showroom, na který se můžeme podívat níže, je v San Franciscu a je to 260. dealerství Tesly ve světě. Do konce roku jich mají být celkem tři stovky a na konci roku 2017 jich chce mít 441.
Sanfranciské dealerství, které se během pondělí a úterý otevřelo novinářům a VIP a v pátek se otevře i zákazníkům, je s podlahovou plochou 6 039 m2 největší, které Tesla v Severní Americe má. Také je to jediné dealerství americké značky v San Franciscu. Ve městě se nacházejí prodejny zahraničních značek, ale americké značky si vybírají pozemky mimo toto město. Pravděpodobně proto, že pronájem nemovitostí v San Franciscu je velmi drahý, zvláště mají-li sloužit něčemu takovému.
U Tesly se ale na peníze zase tak moc nehledí, však při ztrátě 7 miliard za kvartál jsou náklady na provoz jednoho zastoupení kapkou v moři. Pozoruhodnější je, že prostor, ve kterém nyní Tesla bude prodávat svá auta, byl původně dealerstvím Chevroletu. Ten ho postavil v roce 1937. Tesla nyní v tomto místě, konkrétně na rohu Van Ness Avenue a O'Farrellovy ulice, nahradila prodejnu Bentley, Lamborghini, Lotusu a Pagani. Budova má tři patra a kromě prodejny tu je i servis. V Kalifornii je to její 28. dealerství.
Tesla údajně plánuje na tomhle místě pořádat různé předváděcí akce a odhalení, protože je to dost velký prostor. Stovky lidí, vážených zákazníků Tesly, přišly už na otevření pro VIP v úterý večer. Dostupné informace říkají, že se tu budou prodávat i baterie pro domácnosti a produkty firmy SolarCity, až bude dokončeno spojení Tesly s touto další Muskovou firmou.



Zalepená okna dealerství těsně před dokončením












V případě sanfranciského dealerství Tesla zve hosty, až když bylo opravdu hotovo. Vidíme i fotky zatím prázdného prostoru servisu a záběry ze slavnostního zahájení provozu
Zdroje: Fortune, Bloomberg, Reddit
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
„Bugatti pro chudé” ukázalo svou dynamiku v praxi. I v rukou amatérů je tak rychlé, že mu nestačí ani skutečné Bugatti
dnes
Překvapení roku tu máme už v březnu, Elon Musk 14 dnů před premiérou znovu zrušil odhalení nové Tesly Roadster
včera
Nové Lamborghini potvrdilo svou marnost, podlahu s ním vytřel „americkej kýbl” za míň než polovinu, ač vše hrálo proti němu
17.3.2026
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
Mercedes okopíruje recept Audi na snížení snížení nákladů a urychlení vývoje nových aut, je to bomba
před 4 hodinami
Mechanik koupil nejlevnější Bentley s motorem W12 v Evropě a ukázal světu, proč dnes tahle auta stojí pakatel
před 5 hodinami
Renault ukázal spásu svých elektrických modelů. Jmenuje se „spalovací motor”
před 7 hodinami
Po falešném zvuku Porsche přijde i s falešným manuálním řazením, navíc ani nebude originální
před 8 hodinami
Audi poprvé ukázalo novou A2. Ta původní byla aspoň originální a technicky výjimečná, tato není nic z toho
před 10 hodinami
Živá témata na fóru
- Onboard videa 03.19. 20:54 - M.Z.
- Lampárna (stěžovatelna) 03.19. 20:45 - abgx1
- BMW Divize 03.19. 15:39 - HondaMan
- Benzina paliva 03.19. 13:58 - pavproch
- S větrem ve vlasech.... 03.19. 13:53 - pavproch
- Policejní kontroly a měření 03.19. 12:38 - M.Z.
- Politický koutek 03.18. 21:46 - řidičBOB
- Fiat a vše kolem nich 03.18. 21:37 - Stepan
