The Grand Tour pro letošek končí, velkolepě. A velkolepě asi i znovu začne (videa)

Clarkson a spol. se v s letošní sezónou The Grand Tour rozloučí mj. soubojem Bugatti Veyron a Porsche 918. Tu příští asi začnou testem Bugatti Chiron.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

The Grand Tour pro letošek končí, velkolepě. A velkolepě asi i znovu začne (videa)

2.2.2017 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

The Grand Tour pro letošek končí, velkolepě. A velkolepě asi i znovu začne (videa)

/

Clarkson a spol. se v s letošní sezónou The Grand Tour rozloučí mj. soubojem Bugatti Veyron a Porsche 918. Tu příští asi začnou testem Bugatti Chiron.

Tři měsíce utekly jako voda a první sezóna The Grand Tour je tak v úplném závěru. Tento pátek nás čeká dvanáctá, respektive třináctá epizoda. Půjde samozřejmě o grandiózní finále, neboť Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May zamíří do Dubaje. Zelený stan rozloží přímo pod nejvyšší budovou světa Burj Khalifa, během konverzačních vsuvek tak bude možné sledovat slavné fontánové hrátky.

Dočkáme se i automobilů a jak naznačuje již název epizody „Past versus Future“, půjde především o souboje zajímavých vozů z minulosti s těmi, jež představují budoucnost. Clarkson usedne za volant svého Volkswagenu Golf GTI a poměří síly s Mayem, jenž bude řídit vlastní BMW i3. Dojde i na bitvu mezi Bugatti Veyron a Porsche 918 Spyder.

Zatímco z těchto soubojů nevidíme v upoutávce nic, Jamesovo trápení v bahně je mapováno více než dostatečně. Kromě toho máme čekat ještě Hammondův výlet do Evropy, kde se nejmenší z trojice bude učit driftům od profesionálů. Mimo to jsme již dříve viděli hrátky s tankem, finální epizoda tedy bude evidentně napěchovaná od první do poslední minuty.

Stranou toho můžeme zmínit ještě jedno video, se kterým též aktuálně vyrukovala The Grand Tour a které ukazuje nové Bugatti Chiron v akci. To bohužel v poslední epizodě první sezóny pořadu neuvidíme, pokud ale autoři nepoužili jen nedávné záběry Jethra Bovingdona ze sesterského Drive Tribe, můžeme to brát jako upoutávku na další sezónu (která ovšem nejspíše odstartuje též ještě letos). Budou Clarkson a spol. první, kdo otestuje tohle nové superauto? Může se stát.

Krom náznaků věcí příštích a několika zajímavých záběrů video mapuje i to, jak Michelin vyvíjel pro tento model speciální pneumatiky. Ty musí při rychlostech 400 km/h zvládnout přetížení 3 800 g na jeden gram běhounu, přičemž tohoto tempa supersport z Molsheimu dosáhne za pouhých pár desítek sekund. Dále už vás ale nebudeme zatěžovat řečmi, pusťte si videa...


The Grand Tour pro letošek končí, velkolepě. A velkolepě asi i znovu začne (videa) - 1 - The Grand Tour S01E13 trailer 01The Grand Tour pro letošek končí, velkolepě. A velkolepě asi i znovu začne (videa) - 2 - The Grand Tour S01E13 trailer 02The Grand Tour pro letošek končí, velkolepě. A velkolepě asi i znovu začne (videa) - 3 - The Grand Tour S01E13 trailer 04The Grand Tour pro letošek končí, velkolepě. A velkolepě asi i znovu začne (videa) - 4 - The Grand Tour S01E13 trailer 05The Grand Tour pro letošek končí, velkolepě. A velkolepě asi i znovu začne (videa) - 5 - The Grand Tour S01E13 trailer 06The Grand Tour pro letošek končí, velkolepě. A velkolepě asi i znovu začne (videa) - 6 - The Grand Tour S01E13 trailer dalsi 01
Poslední epizoda The Grand Tour bude více než grandiózní

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše