Tohle je nejbrutálnější jízda městem, kterou jste kdy viděli (video)

Zapomeňte na všechno kdy spatřené, zapomeňte i na filmové honičky, v nichž je možné zdánlivě cokoli. Toto je realita, ale naprosto neuvěřitelná.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Tohle je nejbrutálnější jízda městem, kterou jste kdy viděli (video)

27.1.2017 | Petr Miler | 17 příspěvků

Tohle je nejbrutálnější jízda městem, kterou jste kdy viděli (video)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Zapomeňte na všechno kdy spatřené, zapomeňte i na filmové honičky, v nichž je možné zdánlivě cokoli. Toto je realita, ale naprosto neuvěřitelná.

Budou to brzy dva roky od chvíle, kdy jsme vám ukazovali jízdu jednoho maďarského saniťáka, který se městským provozem proplétal velmi nekompromisním stylem. Bylo to drsné představení, pro někoho možná až příliš, i to ale bledne ve světle jízdy, kterou uvidíte dnes. Jeden pilot se na něm proplétá na malém motocyklu takovým způsobem, jako by nemělo být příští minuty, o zítřku ani nemluvě.

To nejsou slova obdivu, spíše údivu. Popravdě, nic tak extrémního jsme nikdy neviděli a během jízdy tohoto člověka se stane tolik hraničních situací, že jen čekáte, který manévr bude jeho poslední. Ale na žádný takový nedojde a dá se očekávat, že takto nejel před objektivem kamery poprvé. Nakonec říká: „Je to ve skutečnosti méně děsivé, než to vypadá.”

Může to být pravda, chytré to ale není v žádném případě a děsivě to rozhodně vypadá. Prakticky každých pár sekund se stane něco, co zavání nehodou a pomyslným zlatým hřebem je situace okolo času 0:30, kdy se tento šílenec pokouší vměstnat do prakticky neexistujícího prostoru mezi předjížděným autobusem a auty proti. A když už to nějak zázračně vymanévruje, dokončí předjíždění podobným způsobem.

Je to bez nadsázky brutální styl, kdy jde řidič až na krev v každé myslitelné situaci. Nic nevyřeší normálně, nikdy nehodlá jízd v předstihu na brzdy a vrhá se po hlavě i do míst, kde není prakticky žádný prostor. Jak je možné, že přežívá, netušíme, zvláště když si všimnete celkově větší chaotičnosti provozu ve Vietnamu, odkud snímek pochází. Následovat jeho kroky na každý pád rozhodně nedoporučujeme.

Pokud byste se ptali, s čím takto zachází, jde o Hondu Astrea Prima (fotky najdete pod videem), malý motocykl prodávaný v jihovýchodní Asii v mezi léty 1989 a 1992. Má motor o objemu 97 cm3, výkon se nám zjistit nepodařilo, ale je prý dost vysoký na to, aby motocykl zvládl i rychlost 100 km/h. A že není úplně pomalý, je patrné i z videa. Mimochodem, má i spojku a převodovku, není to skútr, jak sami uslyšíte. To činí práci s motorkou v těchto podmínkách jen náročnější a jezdec na ni musí být nepochybě schopný člověk. Jen by svůj talent měl využívat trochu jinak, než pro takové ježdění v městském provozu...


Tohle je nejbrutálnější jízda městem, kterou jste kdy viděli (video) - 1 - Brutalni jizda mestem video 01Tohle je nejbrutálnější jízda městem, kterou jste kdy viděli (video) - 2 - Brutalni jizda mestem video 02Tohle je nejbrutálnější jízda městem, kterou jste kdy viděli (video) - 3 - Brutalni jizda mestem video 03Tohle je nejbrutálnější jízda městem, kterou jste kdy viděli (video) - 4 - Brutalni jizda mestem video 04Tohle je nejbrutálnější jízda městem, kterou jste kdy viděli (video) - 5 - Brutalni jizda mestem video 05Tohle je nejbrutálnější jízda městem, kterou jste kdy viděli (video) - 6 - Brutalni jizda mestem video 06Tohle je nejbrutálnější jízda městem, kterou jste kdy viděli (video) - 7 - Brutalni jizda mestem video 07Tohle je nejbrutálnější jízda městem, kterou jste kdy viděli (video) - 8 - Brutalni jizda mestem video 08Tohle je nejbrutálnější jízda městem, kterou jste kdy viděli (video) - 9 - Brutalni jizda mestem video 09Tohle je nejbrutálnější jízda městem, kterou jste kdy viděli (video) - 10 - Brutalni jizda mestem video 10Tohle je nejbrutálnější jízda městem, kterou jste kdy viděli (video) - 11 - Brutalni jizda mestem video 11Tohle je nejbrutálnější jízda městem, kterou jste kdy viděli (video) - 12 - Brutalni jizda mestem video 12Tohle je nejbrutálnější jízda městem, kterou jste kdy viděli (video) - 13 - Brutalni jizda mestem video 13Tohle je nejbrutálnější jízda městem, kterou jste kdy viděli (video) - 14 - Brutalni jizda mestem video 14
V tomhle snímku jde na první pohled o život skoro co vteřinu

Tohle je nejbrutálnější jízda městem, kterou jste kdy viděli (video) - 15 - Honda Astrea Prima 01Tohle je nejbrutálnější jízda městem, kterou jste kdy viděli (video) - 16 - Honda Astrea Prima 02Tohle je nejbrutálnější jízda městem, kterou jste kdy viděli (video) - 17 - Honda Astrea Prima 03Tohle je nejbrutálnější jízda městem, kterou jste kdy viděli (video) - 18 - Honda Astrea Prima 04Tohle je nejbrutálnější jízda městem, kterou jste kdy viděli (video) - 19 - Honda Astrea Prima 05Tohle je nejbrutálnější jízda městem, kterou jste kdy viděli (video) - 20 - Honda Astrea Prima 06Tohle je nejbrutálnější jízda městem, kterou jste kdy viděli (video) - 21 - Honda Astrea Prima 07Tohle je nejbrutálnější jízda městem, kterou jste kdy viděli (video) - 22 - Honda Astrea Prima 08Tohle je nejbrutálnější jízda městem, kterou jste kdy viděli (video) - 23 - Honda Astrea Prima 09Tohle je nejbrutálnější jízda městem, kterou jste kdy viděli (video) - 24 - Honda Astrea Prima 10
Kdybyste nevěděli, co to je Honda Astrea Prima

Petr Miler

Diskuze 17 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.