Toyota Auris MS-186H-CA Char Aznable: Modellista ještě nesložil zbraně

Co je pro nás jen potrhlá kreace postavená na základech nového Aurisu, to je pro Japonce připomínkou bojových robotů z milovaných animovaných seriálů.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Toyota Auris MS-186H-CA Char Aznable: Modellista ještě nesložil zbraně

27.8.2012 | Miro Mihálik | 1 příspěvek

Toyota Auris MS-186H-CA Char Aznable: Modellista ještě nesložil zbraně

/

Co je pro nás jen potrhlá kreace postavená na základech nového Aurisu, to je pro Japonce připomínkou bojových robotů z milovaných animovaných seriálů.

Japonské „anime“ kreslené specifickým stylem manga sestávají z nepředstavitelně široké a pro nás nepřehledné škály žánrů a stylů. Tak třeba automobil na těchto obrázcích se nechal inspirovat sci-fi odnoží „mecha“, což jsou příběhy o gigantických robotech ovládanými bojovníky. Konkrétně sérii z roku 1979 nazvanou Mobile Suit Gundam obsahující 43 částí, ve kterých vystupovala postava válečníka jménem Char Aznable.

Evropan by při pohledu na nový koncept Toyoty Auris MS-186H-CA Char Aznable postavený společností Modellista pro výstavu Chara Hobby 2012 viděl prostě jen matně růžově-oranžovou úchylnost doplněnou černými koly, nápisy v armádním fontu, LED namontovanými v nástavci předního nárazníku, podivnými koncovkami výfuku a karbonovou střechou. A i kdyby se mu přestavěný Auris líbil, patrně by jen stěží dokázal popsat, o co konkrétně jde - třeba malá anténa na střeše kopíruje svým tvarem „tykadlo“ ze stíhačky hlavní postavy. Pro zainteresovaného Japonce je to ale prostě symbol, symbol kresleného hrdiny a vzpomínkou na začátek 80. let.

Toyota před pár dny pobouřila spoustu lidí tím, že do reklamy na nový Auris angažovala transvestitu připomínajícího zezadu blonďatou holku. Autor spotu tím chtěl patrně říci, že to, co zezadu vypadá přitažlivě, může být zepředu a uvnitř ve skutečnosti jinak. Patrně jen málokdo spojí vychrtlého klučíka s dravostí a sportovně drsným vnitřkem, Japonci to ale evidentně vidí jinak a zkrátka chtějí nalákat domácí klientelu na to, že Auris není pro každého. Z tohoto pohledu je kreace tuningové firmy Modellista vlastně jen nevinně dětskou zábavou pro japonské geeky, kterým se pro nás možná poněkud nesourodé prvky vozu spojí v jeden dokonalý celek. Hold jiná mentalita...


Toyota Auris MS-186H-CA Char Aznable: Modellista ještě nesložil zbraně - 1 - Toyota Auris modellista 01Toyota Auris MS-186H-CA Char Aznable: Modellista ještě nesložil zbraně - 2 - Toyota Auris modellista 02Toyota Auris MS-186H-CA Char Aznable: Modellista ještě nesložil zbraně - 3 - Toyota Auris modellista 03Toyota Auris MS-186H-CA Char Aznable: Modellista ještě nesložil zbraně - 4 - Toyota Auris modellista 04Toyota Auris MS-186H-CA Char Aznable: Modellista ještě nesložil zbraně - 5 - Toyota Auris modellista 05Toyota Auris MS-186H-CA Char Aznable: Modellista ještě nesložil zbraně - 6 - Toyota Auris modellista 06Toyota Auris MS-186H-CA Char Aznable: Modellista ještě nesložil zbraně - 7 - Toyota Auris modellista 07Toyota Auris MS-186H-CA Char Aznable: Modellista ještě nesložil zbraně - 8 - Toyota Auris modellista 08Toyota Auris MS-186H-CA Char Aznable: Modellista ještě nesložil zbraně - 9 - Toyota Auris modellista 09Toyota Auris MS-186H-CA Char Aznable: Modellista ještě nesložil zbraně - 10 - Toyota Auris modellista 10Toyota Auris MS-186H-CA Char Aznable: Modellista ještě nesložil zbraně - 11 - Toyota Auris modellista 11Toyota Auris MS-186H-CA Char Aznable: Modellista ještě nesložil zbraně - 12 - Toyota Auris modellista 12Toyota Auris MS-186H-CA Char Aznable: Modellista ještě nesložil zbraně - 13 - Toyota Auris modellista 13Toyota Auris MS-186H-CA Char Aznable: Modellista ještě nesložil zbraně - 14 - Toyota Auris modellista 14Toyota Auris MS-186H-CA Char Aznable: Modellista ještě nesložil zbraně - 15 - Toyota Auris modellista 15Toyota Auris MS-186H-CA Char Aznable: Modellista ještě nesložil zbraně - 16 - Toyota Auris modellista 16Toyota Auris MS-186H-CA Char Aznable: Modellista ještě nesložil zbraně - 17 - Toyota Auris modellista 17
Auris MS-186H-CA má představovat vzpomínku na bojového robota z animovaného seriálu Mobile Suit Gundam

Zdroj: Modellista, Živé foto: Game Watch

Miro Mihálik

Diskuze 1 příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše