Toyota Auris TRD Supercharged: ohřátý hatch s výkonem 181 koní

Toyota představila na autosalonu v Johannesburgu kromě sportovního paketu pro nový Lexus GS také jakýsi soft hot hatch v podobě přeplňovaného Aurisu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Toyota Auris TRD Supercharged: ohřátý hatch s výkonem 181 koní

13.10.2011 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Toyota Auris TRD Supercharged: ohřátý hatch s výkonem 181 koní

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Toyota představila na autosalonu v Johannesburgu kromě sportovního paketu pro nový Lexus GS také jakýsi soft hot hatch v podobě přeplňovaného Aurisu.

Toyota v Evropě striktně selektuje nabídku motorů pro Auris podle zájmu zákazníků. Třeba v Německu je portfolio kompletní a to znamená tři zážehové čtyřválce s výkonem od 99 do 147 koní, tři diesely od 90 do 177 koní a hybridní varianta s pohonnou jednotkou Priusu.

Jenže u nás anebo kupříkladu na Slovensku dva nejvýkonnější agregáty chybí a v Británii dokonce tři. Na domácím japonském trhu zase pořídíte Auris s patnáctistovkou, kterou byste na starém kontinentu hledali marně, podobně jako možnost připlatit si za pohon všech kol.

S ohledem na tuto rozmanitost asi nepřekvapuje, že někde jinde může existovat Auris se zážehovým čtyřválcem o objemu 1,6 litru a přeplňováním pomocí mechanicky poháněného kompresoru. O běžný sériový vůz se ale nejedná. Tuto Toyotu postavila sportovní divize TRD a její odhalení proběhlo na autosalonu v Johannesburgu, odkud jsme vám přinesli informace o prezentaci nového Lexusu GS 350 s paketem F Sport.

Podle parametrů doprovázejících tento vůz můžeme vyloučit, že by to měl být nástupce předchozí Corolly TS nebo snad kompresorem přeplňované Corolly TTE, Auris TRD Supercharged má totiž pouze 181 koní a 203 newtonmetrů a to ani s přimhouřením obou očí asi na v Evropě prodávané ostré hatchbacky asi nestačí. Spíše než „hot” je tak tento hatch spíše jen trochu ohřátý, ale to jistě neznamená, že je špatný.

Co dále o něm víme? V jihoafrické republice prezentovaný Auris dostal kromě upraveného motoru taktéž spoiler pod předním nárazníkem, nástavce prahů a možná ještě některé další nové prvky, ale se skutečnými podrobnostmi nemůžeme sloužit, Toyota se k celému dílu zatím detailněji oficiálně nevyjádřila.


Toyota Auris TRD Supercharged: ohřátý hatch s výkonem 181 koní - 1 - Toyota Auris TRD Supercharged 01Toyota Auris TRD Supercharged: ohřátý hatch s výkonem 181 koní - 2 - Toyota Auris TRD Supercharged 03Toyota Auris TRD Supercharged: ohřátý hatch s výkonem 181 koní - 3 - Toyota Auris TRD Supercharged 02
Auris s kompresorem postavila sportovní divize TRD, jeho šestnáctistovka má 181 koní

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.