Toyota FT-86: další únik odhalil i podobu tovární verze (doplněno)

Autenticita předchozího úniku snímků sériové Toyoty FT-86 z katalogu Modellista je stvrzena. Nyní se můžeme podívat i na to, jak bude vypadat bez jakéhokoli tuningu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Toyota FT-86: další únik odhalil i podobu tovární verze (doplněno)

29.10.2011 | Petr Miler | 2 příspěvky

Toyota FT-86: další únik odhalil i podobu tovární verze (doplněno)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Autenticita předchozího úniku snímků sériové Toyoty FT-86 z katalogu Modellista je stvrzena. Nyní se můžeme podívat i na to, jak bude vypadat bez jakéhokoli tuningu.

Doplněno 21:00: Jeden z našich čtenářů obdařený znalostí japonštiny i češtiny, který si říká Appi, přispěl do diskuse překladem toho, co se můžeme dočíst na uniklých stránkách katalogu. Není to žádné objevné čtení, jde spíše o fráze, které v prodejním katalogu lze očekávat, Appi ale upozorňuje na docela zajímavou věc. Z konkrétních zmínek o vozu v dostupném textu i „registračních značek” je odstraněno označení modelu, což naznačuje minimálně dvě věci - sériové provedení neponese jméno FT-86 a co je dost možná zajímavější, celý únik je pravděpodobně naaranžovaný. Nebo snad lze předpokládat, že nějaký „špión” ve slušnosti vymaže z ukořistěných snímků informace, které se nemáme dozvědět? A když jsme u toho, proč nenafotil také stránku s technickými údaji, které by nás též velmi zajímaly? Vypadá to, že si s námi někdo zahrává...

Arigato gozaimashita. Ocukaresamadeshita, Appi-san!


Když před pár dny unikly první snímky sériové verze Toyoty FT-86 vyobrazené v katalogu dvorního úpravce Toyoty s příznačným jménem Modellista, chvíli jsme váhali nad tím, zda jsou autentické. Přece jen, podoba vozu byla příliš blízká tomu, co jsme mohli vidět při prezentaci posledních vývojových konceptů a trochu umný grafik by z nich podvrh podobných materiálů stvořil vcelku snadno. Nyní si ale můžeme být prakticky jisti, že tomu tak není. Docela jiný únik totiž zachycuje snímky vozu bez jakýchkoli úprav a vypadá na nich úplně stejně.

Jak už patrně tušíte z předcházející věty, jde opět o „snímky snímků”, tedy záběry katalogu, v tomto případě zřejmě oficiálního prodejního materiálu Toyoty. Vůz je na nich vyobrazený hned v několika provedeních - v prvé řadě v tom základním, v dalších by se pak mělo jednat opět o tovární verzi jen s několika příplatkovými doplňky typu „vyšperkování” výdechů vzduchu v předních blatnících.

Z přiložených obrázků by měly být čitelné též alespoň části doprovodného textu, naše znalost japonštiny ale bohužel nedovoluje říci vám v tomto směru více. Pokud byste na tom byli lépe, nebo měli nějakého japonsky hovořícího přítele, doplňte nás prosím v diskuzi.

Krom nových snímků pro vás tedy nemáme žádné další informace a můžeme jen zopakovat, že vůz se oficiálně představí veřejnosti na tokijské Motor Show na konci listopadu. Pod jeho kapotou by se měl objevit atmosféricky plněný plochý čtyřválec o objemu 2,0 litru od Subaru. Jeho výkon okolo 200 koní by pak měl skrze manuální nebo automatickou převodovku putovat na kola zadní nápravy. Další detaily nám snad již co nevidět prozradí sama Toyota.


Toyota FT-86: další únik odhalil i podobu tovární verze (doplněno) - 1 - Toyota FT-86 unik druhy 01Toyota FT-86: další únik odhalil i podobu tovární verze (doplněno) - 2 - Toyota FT-86 unik druhy 02Toyota FT-86: další únik odhalil i podobu tovární verze (doplněno) - 3 - Toyota FT-86 unik druhy 03Toyota FT-86: další únik odhalil i podobu tovární verze (doplněno) - 4 - Toyota FT-86 unik druhy 04Toyota FT-86: další únik odhalil i podobu tovární verze (doplněno) - 5 - Toyota FT-86 unik druhy 05
Další únik snímků FT-86 nám dává ještě lepší informaci o tom, jak bude nová Toyota nakonec vypadat

Petr Miler

Diskuze 2 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše