Toyota FT-Bh plně odhalena: je to příští městský hybrid pro masy? (+ živé foto)

Největší japonská automobilka má na ženevském stánku také novou studii FT-Bh zaměřenou na snižování spotřeby a přiblížení hybridů většímu počtu zákazníků.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Toyota FT-Bh plně odhalena: je to příští městský hybrid pro masy? (+ živé foto)

6.3.2012 | Miro Mihálik | 1 příspěvek

Toyota FT-Bh plně odhalena: je to příští městský hybrid pro masy? (+ živé foto)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Největší japonská automobilka má na ženevském stánku také novou studii FT-Bh zaměřenou na snižování spotřeby a přiblížení hybridů většímu počtu zákazníků.

O konceptu (na dnešní poměry) extrémně lehkého hybridního vozu do města jsme se v novinkách již několikrát zmínili, když Toyota vypustila první obrazové upoutávky. Nyní máme konečně možnost podívat se na hotový automobil a řekněme si to rovnou - FT-Bh není zrovna pastvou pro oči. Při pohledu na hodnotu koeficientu aerodynamického odporu Cx jen 0,235 je patrně jasné, co bylo při návrhu nejdůležitější.

Pětidveřový vůz s délkou 3,99 m, šířkou 1,70 m, výškou 1,40 m a rozvorem 2,58 metru je svými rozměry velmi blízký Toyotě Yaris (výraznější rozdíl je pouze ve výšce), ale spíše než o hatchback se jedná o minivan. Přes tyto čísla ale FT-Bh váží neskutečných 786 kg a je tedy o více než metrák lehčí ve srovnání s městským mini Aygo.

Pohonné ústrojí tvoří malý dvouválec o objemu 1,0 litru pracující v Atkinsonově cyklu a elektromotor. Výkon soustavy v tuto chvíli neznáme, ale Toyota slibuje průměrnou spotřebu pouze 2,1 litru na 100 kilometrů. Konkrétní plány do budoucnosti nebo možnosti zahájení výroby vozu, případně využití některých technologií v procesu produkce, by měla Toyota zveřejnit během dnešního dne. Už dříve ale upozorňovala, že chce zmenšit a zlevnit hybridní technologie a tím je přiblížit větším počtům zákazníků.

Tip: Projděte si všechny žhavé automobilové novinky v našem speciálu k ženevskému autosalonu 2012


Toyota FT-Bh plně odhalena: je to příští městský hybrid pro masy? (+ živé foto) - 1 - Toyota FT-Bh zive 01Toyota FT-Bh plně odhalena: je to příští městský hybrid pro masy? (+ živé foto) - 2 - Toyota FT-Bh zive 02Toyota FT-Bh plně odhalena: je to příští městský hybrid pro masy? (+ živé foto) - 3 - Toyota FT-Bh zive 03Toyota FT-Bh plně odhalena: je to příští městský hybrid pro masy? (+ živé foto) - 4 - Toyota FT-Bh zive 04Toyota FT-Bh plně odhalena: je to příští městský hybrid pro masy? (+ živé foto) - 5 - Toyota FT-Bh zive 05Toyota FT-Bh plně odhalena: je to příští městský hybrid pro masy? (+ živé foto) - 6 - Toyota FT-Bh zive 06Toyota FT-Bh plně odhalena: je to příští městský hybrid pro masy? (+ živé foto) - 7 - Toyota FT-Bh zive 07Toyota FT-Bh plně odhalena: je to příští městský hybrid pro masy? (+ živé foto) - 8 - Toyota FT-Bh zive 08Toyota FT-Bh plně odhalena: je to příští městský hybrid pro masy? (+ živé foto) - 9 - Toyota FT-Bh zive 09Toyota FT-Bh plně odhalena: je to příští městský hybrid pro masy? (+ živé foto) - 10 - Toyota FT-Bh zive 10Toyota FT-Bh plně odhalena: je to příští městský hybrid pro masy? (+ živé foto) - 11 - Toyota FT-Bh zive 11Toyota FT-Bh plně odhalena: je to příští městský hybrid pro masy? (+ živé foto) - 12 - Toyota FT-Bh zive 12Toyota FT-Bh plně odhalena: je to příští městský hybrid pro masy? (+ živé foto) - 13 - Toyota FT-Bh zive 13Toyota FT-Bh plně odhalena: je to příští městský hybrid pro masy? (+ živé foto) - 14 - Toyota FT-Bh zive 14Toyota FT-Bh plně odhalena: je to příští městský hybrid pro masy? (+ živé foto) - 15 - Toyota FT-Bh zive 15
Koncept FT-Bh nevyhlíží o mnoho atraktivněji ani naživo...

Toyota FT-Bh plně odhalena: je to příští městský hybrid pro masy? (+ živé foto) - 16 - Toyota FT-Bh 01Toyota FT-Bh plně odhalena: je to příští městský hybrid pro masy? (+ živé foto) - 17 - Toyota FT-Bh 02
Minivan o velikosti Yarisu váží o 100 kg méně než miniaturní Aygo

Miro Mihálik

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.