Toyota RAV4 Sapphire Showcar je skromná show v japonském stylu

Když se řekne showcar, představí si většina z nás velmi extravagantní exteriér a vůz, s nímž po padasátce vyjedou jen otrlí. U Toyoty ale jdou na věci jinak.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Toyota RAV4 Sapphire Showcar je skromná show v japonském stylu

3.3.2016 | Adam Šrámek | Přidat příspěvek

Toyota RAV4 Sapphire Showcar je skromná show v japonském stylu

/

Když se řekne showcar, představí si většina z nás velmi extravagantní exteriér a vůz, s nímž po padasátce vyjedou jen otrlí. U Toyoty ale jdou na věci jinak.

Japonská Toyota si nese z minulého roku evropské prvenství, protože začala jako první nabízet kompaktní SUV s hybridním pohonným ústrojím. Řeč je samozřejmě o faceliftovaném modelu RAV4 Hybrid. Snad i proto jsme byli na rozdíl od jiných shovívaví ve chvíli, kdy se dva dny nazpět na internetu, byť je na okamžik, zjevily snímky téhož modelu s přídomkem Sapphire Showcar. Nyní už ale musíme říci vše, co víme, byť zrovna mnoho toho ani po odhalení na ženevském výstavišti říci nepůjde. Mnohdy však stačí i to málo.

Jak již bylo naznačeno v perexu, pod pojmem showcar čekáte davy burcující dílo, které vám jedni budou závidět a jiní odsuzovat. To však této koncepční Toyotě asi nevyjde, jelikož si přiváží sice nové, ale jen a pouze decentní detaily, které byste dost možná bez tohoto materiálu ani nebyli s to odhalit. Možná ta dvacetipalcová dvoubarevná kola. A zbytek? Unikátní je prý modrý metalický lak, chrom lemující spodní část exteriéru a světlemodré lemy masky mezi světlomety. Ty také odkazují na hybridní pohonné ústrojí, které jinak tato Toyota připomínala pouze namodralými logy značky.

Větší změny se odehrávají uvnitř, kde odhalíte na první pohled pro japonskou automobilku neobvyklé modrou nití prošívané kožené čalounění sedadel. S tím koresponduje v hybridním duchu rovněž pojaté madlo ruční brzdy, přední loketní opěrka a nakonec i rámečky ventilačních výdechů po stranách palubní desky. Tomu navíc asistuje černý klavírový lak dekoru na dveřích.

Takže tohle je tedy showcar podle Toyoty. Ve skutečnosti se ale jedná o výstavní vůz sloužící k testování reakcí zákazníků na tyto prvky, které se v blízké budoucnosti dle míry pozornosti objeví také v prodejním katalogu RAV4. Například celokožené čalounění už tam je nyní, o budoucím osudu ostatních doplňků však zástupci značky v Ženevě neřekli bohužel ani půl slova. Nezbývá tedy než čekat, jak se to vyvrbí.

Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2016.


Toyota RAV4 Sapphire Showcar je skromná show v japonském stylu - 1 - Toyota RAV4 Sapphire 2016 oficialni sada 01Toyota RAV4 Sapphire Showcar je skromná show v japonském stylu - 2 - Toyota RAV4 Sapphire 2016 oficialni sada 02Toyota RAV4 Sapphire Showcar je skromná show v japonském stylu - 3 - Toyota RAV4 Sapphire 2016 oficialni sada 03Toyota RAV4 Sapphire Showcar je skromná show v japonském stylu - 4 - Toyota RAV4 Sapphire 2016 oficialni sada 04Toyota RAV4 Sapphire Showcar je skromná show v japonském stylu - 5 - Toyota RAV4 Sapphire 2016 oficialni sada 05Toyota RAV4 Sapphire Showcar je skromná show v japonském stylu - 6 - Toyota RAV4 Sapphire 2016 oficialni sada 06

Toyota RAV4 Sapphire Showcar je skromná show v japonském stylu - 7 - Toyota RAV4 Sapphire 2016 oficialni sada 07Toyota RAV4 Sapphire Showcar je skromná show v japonském stylu - 8 - Toyota RAV4 Sapphire 2016 oficialni sada 08Toyota RAV4 Sapphire Showcar je skromná show v japonském stylu - 9 - Toyota RAV4 Sapphire 2016 oficialni sada 09Toyota RAV4 Sapphire Showcar je skromná show v japonském stylu - 10 - Toyota RAV4 Sapphire 2016 oficialni sada 10Toyota RAV4 Sapphire Showcar je skromná show v japonském stylu - 11 - Toyota RAV4 Sapphire 2016 oficialni sada 11Toyota RAV4 Sapphire Showcar je skromná show v japonském stylu - 12 - Toyota RAV4 Sapphire 2016 oficialni sada 13
Toyota RAV4 Sapphire Showcar není typickou ukázkou showcaru. Její prvky se ale zřejmě postupně nastěhují do nabídky sériového modelu.

Adam Šrámek

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše