Unikátní Bugatti pro amerického miliardáře dokončili akorát na Vánoce, umí ohromit

Někdo dostal k Vánocům ponožky a šálu, jiný si nadělil unikátní Bugatti, na nějž bude i 100 milionů korun málo. Tím druhým je Manny Khoshbin - jeho Chiron Hermés 1 of 1 je konečně hotový.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Unikátní Bugatti pro amerického miliardáře dokončili akorát na Vánoce, umí ohromit

24.12.2019 | Petr Miler

Unikátní Bugatti pro amerického miliardáře dokončili akorát na Vánoce, umí ohromit

/

Foto: Bugatti

Někdo dostal k Vánocům ponožky a šálu, jiný si nadělil unikátní Bugatti, na nějž bude i 100 milionů korun málo. Tím druhým je Manny Khoshbin - jeho Chiron Hermés 1 of 1 je konečně hotový.

Manny Khoshbin je u nás v poslední době častým hostem a asi se na tom hned tak něco nezmění. Kdysi chudý Íránec se po emigraci do USA vypracoval v jednoho z nejúspěšnějších podnikatelů s realitami a vydělané peníze velmi rád utrácí za auta. Jaké jmění nastřádal, není veřejně známo, s ohledem na jeho životní úroveň půjde ale minimálně v korunách o miliardy. Jinak by si stěží mohl dovolit vlastnit a provozovat dvě Bugatti Veyron a přednedávnem objednat nová auta za 398 milionů Kč.

Jedním z nich je další Bugatti, kterému jsme v odkazovaném příspěvku věnovali nejvíce prostoru. Khoshbin si totiž u francouzské automobilky objednal zcela unikátní krémový Chiron, jehož designovým zpracováním byla pověřena opět francouzská módní firma Hermés. Ta si vyhrála hlavně s interiérem, i exteriér ale voní po jejích tradičních prvcích. Barva vozu asi nepotřebuje bližší komentář, ale podívejte se třeba na spodní stranu přítlačného křídla. Stejně na jako řadě prvků interiéru se v ní zračí symbol koně, tradiční to součásti loga firmy.

V době, kdy hovořil o jeho brzkém dodání, bylo auto stále rozpracované, teď je konečně hotové. A v době Vánoc se jím pochlubila samotná automobilka, která pochopitelně nemůže podobný unikát považovat za nic obyčejného. Jistě se pro ni jedná také o slušnou finanční vzpruhu, třebaže Manny K. nikdy přesně neřekl, kolik tento vůz stál. Dle jeho náznaků a cen starších, i méně specifických Chironů ale půjde jistě o více než 100 milionů Kč.

Dodejme, že pro Khoshbina to není první ani poslední „Hermés”. Už dříve si nechal udělat unikátní Pagani Huayra vyladěné touto firmou, nyní s ní pro změnu pracuje na přípravách výjimečného McLarenu. O probíraném Chironu nás novopečený majitel sám zatím nezpravil, předpokládáme ale, že to napraví každým dnem.


Unikátní Bugatti pro amerického miliardáře dokončili akorát na Vánoce, umí ohromit - 1 - Bugatti Chiron Hermes Manny Khoshbin hotove 01Unikátní Bugatti pro amerického miliardáře dokončili akorát na Vánoce, umí ohromit - 2 - Bugatti Chiron Hermes Manny Khoshbin hotove 01aUnikátní Bugatti pro amerického miliardáře dokončili akorát na Vánoce, umí ohromit - 3 - Bugatti Chiron Hermes Manny Khoshbin hotove 02Unikátní Bugatti pro amerického miliardáře dokončili akorát na Vánoce, umí ohromit - 4 - Bugatti Chiron Hermes Manny Khoshbin hotove 03Unikátní Bugatti pro amerického miliardáře dokončili akorát na Vánoce, umí ohromit - 5 - Bugatti Chiron Hermes Manny Khoshbin hotove 04Unikátní Bugatti pro amerického miliardáře dokončili akorát na Vánoce, umí ohromit - 6 - Bugatti Chiron Hermes Manny Khoshbin hotove 05Unikátní Bugatti pro amerického miliardáře dokončili akorát na Vánoce, umí ohromit - 7 - Bugatti Chiron Hermes Manny Khoshbin hotove 06Unikátní Bugatti pro amerického miliardáře dokončili akorát na Vánoce, umí ohromit - 8 - Bugatti Chiron Hermes Manny Khoshbin hotove 07Unikátní Bugatti pro amerického miliardáře dokončili akorát na Vánoce, umí ohromit - 9 - Bugatti Chiron Hermes Manny Khoshbin hotove 08Unikátní Bugatti pro amerického miliardáře dokončili akorát na Vánoce, umí ohromit - 10 - Bugatti Chiron Hermes Manny Khoshbin hotove 09Unikátní Bugatti pro amerického miliardáře dokončili akorát na Vánoce, umí ohromit - 11 - Bugatti Chiron Hermes Manny Khoshbin hotove 10Unikátní Bugatti pro amerického miliardáře dokončili akorát na Vánoce, umí ohromit - 12 - Bugatti Chiron Hermes Manny Khoshbin hotove 11
Unikátní Bugatti Chiron Hermés 1 of 1 je konečně hotové, v celé jeho specifické kráse jej tentokrát předvedla sama automobilka

Zdroj: Bugatti

Petr Miler

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše