Unikátní Bugatti pro amerického miliardáře dokončili akorát na Vánoce, umí ohromit

Někdo dostal k Vánocům ponožky a šálu, jiný si nadělil unikátní Bugatti, na nějž bude i 100 milionů korun málo. Tím druhým je Manny Khoshbin - jeho Chiron Hermés 1 of 1 je konečně hotový.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Unikátní Bugatti pro amerického miliardáře dokončili akorát na Vánoce, umí ohromit

24.12.2019 | Petr Miler

Unikátní Bugatti pro amerického miliardáře dokončili akorát na Vánoce, umí ohromit

/

Foto: Bugatti

Někdo dostal k Vánocům ponožky a šálu, jiný si nadělil unikátní Bugatti, na nějž bude i 100 milionů korun málo. Tím druhým je Manny Khoshbin - jeho Chiron Hermés 1 of 1 je konečně hotový.

Manny Khoshbin je u nás v poslední době častým hostem a asi se na tom hned tak něco nezmění. Kdysi chudý Íránec se po emigraci do USA vypracoval v jednoho z nejúspěšnějších podnikatelů s realitami a vydělané peníze velmi rád utrácí za auta. Jaké jmění nastřádal, není veřejně známo, s ohledem na jeho životní úroveň půjde ale minimálně v korunách o miliardy. Jinak by si stěží mohl dovolit vlastnit a provozovat dvě Bugatti Veyron a přednedávnem objednat nová auta za 398 milionů Kč.

Jedním z nich je další Bugatti, kterému jsme v odkazovaném příspěvku věnovali nejvíce prostoru. Khoshbin si totiž u francouzské automobilky objednal zcela unikátní krémový Chiron, jehož designovým zpracováním byla pověřena opět francouzská módní firma Hermés. Ta si vyhrála hlavně s interiérem, i exteriér ale voní po jejích tradičních prvcích. Barva vozu asi nepotřebuje bližší komentář, ale podívejte se třeba na spodní stranu přítlačného křídla. Stejně na jako řadě prvků interiéru se v ní zračí symbol koně, tradiční to součásti loga firmy.

V době, kdy hovořil o jeho brzkém dodání, bylo auto stále rozpracované, teď je konečně hotové. A v době Vánoc se jím pochlubila samotná automobilka, která pochopitelně nemůže podobný unikát považovat za nic obyčejného. Jistě se pro ni jedná také o slušnou finanční vzpruhu, třebaže Manny K. nikdy přesně neřekl, kolik tento vůz stál. Dle jeho náznaků a cen starších, i méně specifických Chironů ale půjde jistě o více než 100 milionů Kč.

Dodejme, že pro Khoshbina to není první ani poslední „Hermés”. Už dříve si nechal udělat unikátní Pagani Huayra vyladěné touto firmou, nyní s ní pro změnu pracuje na přípravách výjimečného McLarenu. O probíraném Chironu nás novopečený majitel sám zatím nezpravil, předpokládáme ale, že to napraví každým dnem.


Unikátní Bugatti pro amerického miliardáře dokončili akorát na Vánoce, umí ohromit - 1 - Bugatti Chiron Hermes Manny Khoshbin hotove 01Unikátní Bugatti pro amerického miliardáře dokončili akorát na Vánoce, umí ohromit - 2 - Bugatti Chiron Hermes Manny Khoshbin hotove 01aUnikátní Bugatti pro amerického miliardáře dokončili akorát na Vánoce, umí ohromit - 3 - Bugatti Chiron Hermes Manny Khoshbin hotove 02Unikátní Bugatti pro amerického miliardáře dokončili akorát na Vánoce, umí ohromit - 4 - Bugatti Chiron Hermes Manny Khoshbin hotove 03Unikátní Bugatti pro amerického miliardáře dokončili akorát na Vánoce, umí ohromit - 5 - Bugatti Chiron Hermes Manny Khoshbin hotove 04Unikátní Bugatti pro amerického miliardáře dokončili akorát na Vánoce, umí ohromit - 6 - Bugatti Chiron Hermes Manny Khoshbin hotove 05Unikátní Bugatti pro amerického miliardáře dokončili akorát na Vánoce, umí ohromit - 7 - Bugatti Chiron Hermes Manny Khoshbin hotove 06Unikátní Bugatti pro amerického miliardáře dokončili akorát na Vánoce, umí ohromit - 8 - Bugatti Chiron Hermes Manny Khoshbin hotove 07Unikátní Bugatti pro amerického miliardáře dokončili akorát na Vánoce, umí ohromit - 9 - Bugatti Chiron Hermes Manny Khoshbin hotove 08Unikátní Bugatti pro amerického miliardáře dokončili akorát na Vánoce, umí ohromit - 10 - Bugatti Chiron Hermes Manny Khoshbin hotove 09Unikátní Bugatti pro amerického miliardáře dokončili akorát na Vánoce, umí ohromit - 11 - Bugatti Chiron Hermes Manny Khoshbin hotove 10Unikátní Bugatti pro amerického miliardáře dokončili akorát na Vánoce, umí ohromit - 12 - Bugatti Chiron Hermes Manny Khoshbin hotove 11
Unikátní Bugatti Chiron Hermés 1 of 1 je konečně hotové, v celé jeho specifické kráse jej tentokrát předvedla sama automobilka

Zdroj: Bugatti

Petr Miler

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.