Unikla podoba hypersportu AMG Project One, díky skupině Linkin Park

Lidé z Linkin Park navštívili designové studio Mercedesu. Ten se tím pochlubil a přitom možná nechtěně ukázal snad nejočekávanější novinku roku.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Unikla podoba hypersportu AMG Project One, díky skupině Linkin Park

18.1.2017 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

Unikla podoba hypersportu AMG Project One, díky skupině Linkin Park

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Lidé z Linkin Park navštívili designové studio Mercedesu. Ten se tím pochlubil a přitom možná nechtěně ukázal snad nejočekávanější novinku roku.

Možná o tom nevíte, ale Karlovy Vary jsou také v Americe. A pro automobilového nadšence nejsou úplně neznámé, jako některá „česká města” v USA - v kalifornském Carlsbadu totiž leží designové studio Mercedesu, o kterém čas od času proběhne zmínka v médiích. Právě to před pár dny navštívila hudební skupina Linkin Park, která dostala příležitost setkat se a pohovořit s Gordenem Wagenerem, šéfdesignérem značky. Ten členům kapely osvětlil budoucí směřování značky a od teorie přešel k praxi - Chester Bennington, Mike Shinoda a Joe Hahn si zkusili také „pohrát” s hliněnými modely chystaných modelů značky.

Právě v této chvíli začíná být situace napínavá, neboť jeden ze snímků, jež Mercedes publikoval, neukazuje nic, co bychom už znali. Navíc nápadně připomíná chystaný hypersport - zřetelně jde o vůz s motorem uprostřed, podívejte se na ty „buclaté” tvary naznačené dřívějšími ilustracemi a také na kus zádě se středovou „ploutví”, s níž si hraje Hahn. Díky zrcadlům si můžeme prohlédnout model také z boku, kde je podoba ještě výraznější, i když modelu zjevně chybí kola.

Pochopitelně, nemusí to být Project One a pokud je, nemusí to být finální design. Ale také může, naopak o náhodu jít nemusí. Fotografie uvolnila samotná značka, a je tak otázkou, zda nejde o záměr, jak Project One udržet v centru pozornosti. Do premiéry na autosalonu ve Frankfurtu je to ještě tři čtvrtě roku a publicita se hodí.

Posuďte sami, my už jen dodáme, že na dalších snímcích stojí za pozornost virtuální koncept Vision Gran Turismo, který nejspíše vzhled chystané novinky taktéž ovlivnil. I u něj vidíme výrazně vypouklé blatníky, kabina je však posazena hodně dozadu, zatímco v případě Projectu One bude uprostřed. Tak jako třeba u konceptu Maybachu 6, který byl jako hliněný model přítomen rovněž.

Na hypersport tedy bude mít vliv celá řada studií, kterými nás Wagener a jeho designový tým v posledních letech obdařili. Pod aerodynamickou karoserií pak máme čekat 1,6litrový šestiválec přímo převzatý z Formule 1, který bude ve spojení s elektrickou jednotkou produkovat minimálně 1 000 koní.


Unikla podoba hypersportu AMG Project One, díky skupině Linkin Park - 1 - Mercedes-AMG Project One a Linkin Park dalsi 01Unikla podoba hypersportu AMG Project One, díky skupině Linkin Park - 2 - Mercedes-AMG Project One a Linkin Park dalsi 02Unikla podoba hypersportu AMG Project One, díky skupině Linkin Park - 3 - Mercedes-AMG Project One a Linkin Park dalsi 03
Mercedes-AMG se pochlubil návštěvou kapely Linkin Park v designovém studiu v Kalifornii, přitom odhalil hliněný model, který snad nemůže být ničím jiným, než hypersportovním Projectem One

Unikla podoba hypersportu AMG Project One, díky skupině Linkin Park - 4 - Mercedes-AMG R50 nova oficialni ilustrace 03Unikla podoba hypersportu AMG Project One, díky skupině Linkin Park - 5 - Mercedes-AMG Project One a Linkin Park dalsi 04Unikla podoba hypersportu AMG Project One, díky skupině Linkin Park - 6 - Mercedes-AMG R50 nova oficialni ilustrace 02
Nakonec, srovnejte si spatřené sami s dosud viděnými siluetami

Unikla podoba hypersportu AMG Project One, díky skupině Linkin Park - 7 - Mercedes-AMG Project One a Linkin Park 01Unikla podoba hypersportu AMG Project One, díky skupině Linkin Park - 8 - Mercedes-AMG Project One a Linkin Park 02Unikla podoba hypersportu AMG Project One, díky skupině Linkin Park - 9 - Mercedes-AMG Project One a Linkin Park 04Unikla podoba hypersportu AMG Project One, díky skupině Linkin Park - 10 - Mercedes-AMG Project One a Linkin Park 05Unikla podoba hypersportu AMG Project One, díky skupině Linkin Park - 11 - Mercedes-AMG Project One a Linkin Park 06
Nejen z hrátek s hliněným modelem neznámého modelu byla návštěvna „Linkin Parků” v Carlsbadu živa

Foto: Mercedes-AMG@Facebook

Petr Prokopec

Diskuze 2 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.