Už i Koenigsegg rozjel svolávací akci. Svolal 1 (slovy jedno) auto

Je to zpráva jako z 1. dubna. NHTSA měla obavu o sledování tlaku v pneumatikách u jediné Agery v USA, výrobce tedy musel auto najít a upravit.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Už i Koenigsegg rozjel svolávací akci. Svolal 1 (slovy jedno) auto

5.9.2014 | Marek Bednář | Přidat příspěvek

Už i Koenigsegg rozjel svolávací akci. Svolal 1 (slovy jedno) auto

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Je to zpráva jako z 1. dubna. NHTSA měla obavu o sledování tlaku v pneumatikách u jediné Agery v USA, výrobce tedy musel auto najít a upravit.

Servisní svolávací akce na nová i o trochu starší auta bývají spojena s odstraněním nějaké nebezpečné či jinak vážné závady. Množství svolaných vozů se může značně lišit, většinou to ale začíná na jednotkách tisíc. Americká NHTSA (National Highway Traffic Safety Association) nedávno iniciovala svolávací akci s historicky nejnižším počtem aut - týkala se jen jednoho vozu.

Tím automobilem nebylo nic menšího než Koenigsegg Agera, vyrobená v prosinci roku 2012 jako modelový rok 2013 a dodaná na americký trh. NHTSA měla za to, že systém hlídání tlaku v pneumatikách po novém nastartování vozu nemusí rozsvítit kontrolku, trvá-li problém z doby minulého běhu motoru.

Aby to Koenigsegg opravil, musel najít tohoto jediného majitele a aktualizovat software tohoto elektronického systému. Majiteli se však údajně nikdy tato závada v hlídači tlaku v pneumatikách nezjevila. Je ale vidět, že NHTSA bere svou práci vážně i u auta, které je v celých Spojených státech jediné a které se na silnice určitě denně nepodívá. Možná až moc vážně...


Už i Koenigsegg rozjel svolávací akci. Svolal 1 (slovy jedno) auto - 1 - Koenigsegg Agera R 2012 zive 01Už i Koenigsegg rozjel svolávací akci. Svolal 1 (slovy jedno) auto - 2 - Koenigsegg Agera R 2012 zive 02Už i Koenigsegg rozjel svolávací akci. Svolal 1 (slovy jedno) auto - 3 - Koenigsegg Agera R 2012 zive 03Už i Koenigsegg rozjel svolávací akci. Svolal 1 (slovy jedno) auto - 4 - Koenigsegg Agera R 2012 zive 04Už i Koenigsegg rozjel svolávací akci. Svolal 1 (slovy jedno) auto - 5 - Koenigsegg Agera R 2012 zive 05Už i Koenigsegg rozjel svolávací akci. Svolal 1 (slovy jedno) auto - 6 - Koenigsegg Agera R 2012 zive 06Už i Koenigsegg rozjel svolávací akci. Svolal 1 (slovy jedno) auto - 7 - Koenigsegg Agera R 2012 zive 07Už i Koenigsegg rozjel svolávací akci. Svolal 1 (slovy jedno) auto - 8 - Koenigsegg Agera R 2012 zive 08Už i Koenigsegg rozjel svolávací akci. Svolal 1 (slovy jedno) auto - 9 - Koenigsegg Agera R 2012 zive 09Už i Koenigsegg rozjel svolávací akci. Svolal 1 (slovy jedno) auto - 10 - Koenigsegg Agera R 2012 zive 10
Předmětem až vtipné svolávací akce byl jediný americký Koenigsegg Agera (ilustrační foto)

Zdroj: Autoblog

Marek Bednář

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše