V Rusku kvůli novému dopravnímu značení vznikají dlouhé zácpy

Pokus zpomalit rychlé řidiče se poněkud minul účinkem a místo toho zbrzdil všechny. A to až takovým způsobem, že se cesty v Leningradské oblasti mění v parkoviště.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

V Rusku kvůli novému dopravnímu značení vznikají dlouhé zácpy

17.9.2019 | Mirek Mazal

V Rusku kvůli novému dopravnímu značení vznikají dlouhé zácpy

/

Pokus zpomalit rychlé řidiče se poněkud minul účinkem a místo toho zbrzdil všechny. A to až takovým způsobem, že se cesty v Leningradské oblasti mění v parkoviště.

Leningradskou oblast na severozápadě evropské části Ruska (skutečně se tak stále jmenuje, i když z Leningradu už je dávno Petrohrad) sužují dopravní zácpy. To by neznělo příliš objevně, kdyby ovšem byly způsobeny příliš hustou dopravou. Není tomu tak, nekonečné kolony způsobilo nové a vskutku hloupé opatření, které mělo zbrzdit příliš rychlé řidiče.

Pracovníci správy silnic před několika dny nainstalovali na několik míst nové vodorovná dopravní značení, která upozorňují řidiče na příliš rychlé tempo zintenzivňujícím se „bubnováním” do kol. Takovou věc známe i od nás, ovšem ve velmi mírné podobě. V Rusku místo několikamilimetrových vyvýšenin (obvykle 5 až 10 mm) vsadili na 3 centimetry vysoké retardéry a řidiči se jich po prvotním kontaktu děsí tak moc, že přes ně raději přejíždějí krokem.

Experiment úřadu dohlížející na silniční provoz tak začal způsobovat mnohakilometrové kolony blokující desítky úseků, kde byla novinka přes jízdní pruhy položena. Jakmile je provoz hustší, stačí pár aut, která intenzivně zpomalí a problém je na světě. Něco takového mohlo ruským silničářům dojít, ale zjevně se tak nestalo.

Hrubé překážky šíře 40 centimetrů jsou v Rusku aplikovány na místa, kde často dochází k překračování omezené rychlosti a mají upozornit na potenciální nebezpečí. Umísťovány mají být standardně jsou v rozmezí 20, 15 a 10 metrů za úvodní svislou cedulí postavenou na krajnici. Autoři nového řešení zkusili být důslednější, místo zkrocení rychlíků ale ucpali všechny příjezdové komunikace. Nejdelší fronty se postupně tvoří u města Gatčina, kde provizorní parkoviště zabírá ve špičce až 6 kilometrů cesty. Že novinka bude při nejbližší příležitosti opět odstraněna, je nabíledni.


V Rusku kvůli novému dopravnímu značení vznikají dlouhé zácpy - 1 - Rusko zkousi vyssi pricne pruhy foto 01V Rusku kvůli novému dopravnímu značení vznikají dlouhé zácpy - 2 - Rusko zkousi vyssi pricne pruhy foto 02V Rusku kvůli novému dopravnímu značení vznikají dlouhé zácpy - 3 - Rusko zkousi vyssi pricne pruhy foto 03V Rusku kvůli novému dopravnímu značení vznikají dlouhé zácpy - 4 - Rusko zkousi vyssi pricne pruhy foto 04V Rusku kvůli novému dopravnímu značení vznikají dlouhé zácpy - 5 - Rusko zkousi vyssi pricne pruhy foto 05V Rusku kvůli novému dopravnímu značení vznikají dlouhé zácpy - 6 - Rusko zkousi vyssi pricne pruhy foto 06
Umělé překážky vysoko nad rovinou cesty mimo jiné vydávají otravný hluk, především ale dávají autům rány, které řidiči nejsou s ochotni snášet a na těchto místech téměř zastavují

Zdroj: Fontanka

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše