V tomto stavu našli lidé svá auta po návratu na letiště v Dallasu

O nepříjemná překvapení při příchodu na letištní parkoviště nebývá nouze, auto pod vodou ale jistě čeká málokdo. Přesně s tím se ovšem museli vyrovnat desítky lidí po příletu zpět do Dallasu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

V tomto stavu našli lidé svá auta po návratu na letiště v Dallasu

27.4.2019 | Mirek Mazal

V tomto stavu našli lidé svá auta po návratu na letiště v Dallasu

/

O nepříjemná překvapení při příchodu na letištní parkoviště nebývá nouze, auto pod vodou ale jistě čeká málokdo. Přesně s tím se ovšem museli vyrovnat desítky lidí po příletu zpět do Dallasu.

Silný déšť poslední dnů způsobil v americkém Texasu lokální záplavy. Největší obětí se stal Dallas a záběry z místa největších srážkových úhrnů nejlépe ukazují, co tady příroda zvládla napáchat. Následky poznali i majitelé aut zaparkovaných v krytých garážích na letišti Dallas Love Field.

Vodní hladina dosáhla v nejvyšším bodě střech stojících vozidel. Místní média odhadují, že ve spodních patrech garážového komplexu bylo zatopeno okolo 30 vozů. Mnoho sedanů a menších modelů se proměnilo v ponorky, ani SUV a pick-upy ale vyšší podvozek zcela nezachránil.

Záplavy vznikly důsledkem vytrvalého deště, který v poslední době zasáhl region zvyklý spíše na letní hurikány. Vedení města rozhodlo o nasazení několika výkonných čerpadel, aby se nové jezero nadále nezvětšovalo. Hladina však i poté po centimetrech rostla kvůli různým problémům s pomalým odvodňováním.

Mnoho cestujících tak po přistání čekalo nemilé překvapení. Návrat ze světa bude následovat komunikace s pojišťovnou, která by měla pokrýt většinu vzniklých škod. V tomto měsíci nastaly potíže s dešťovými srážkami už podruhé, ale první příval nebyl tak tragický. Možná proto někteří Američané zvažují k pojistné zprávě přidat žalobu na Úřad řízení rizik města Dallas, který podle nich mohl situaci podcenit jednou, ne však dvakrát v krátkém časovém sledu.


V tomto stavu našli lidé svá auta po návratu na letiště v Dallasu - 1 - Zaplavy garazi na letisti v Dallasu foto 01V tomto stavu našli lidé svá auta po návratu na letiště v Dallasu - 2 - Zaplavy garazi na letisti v Dallasu foto 02V tomto stavu našli lidé svá auta po návratu na letiště v Dallasu - 3 - Zaplavy garazi na letisti v Dallasu foto 03V tomto stavu našli lidé svá auta po návratu na letiště v Dallasu - 4 - Zaplavy garazi na letisti v Dallasu foto 04V tomto stavu našli lidé svá auta po návratu na letiště v Dallasu - 5 - Zaplavy garazi na letisti v Dallasu foto 05V tomto stavu našli lidé svá auta po návratu na letiště v Dallasu - 6 - Zaplavy garazi na letisti v Dallasu foto 06V tomto stavu našli lidé svá auta po návratu na letiště v Dallasu - 7 - Zaplavy garazi na letisti v Dallasu foto 07V tomto stavu našli lidé svá auta po návratu na letiště v Dallasu - 8 - Zaplavy garazi na letisti v Dallasu foto 08V tomto stavu našli lidé svá auta po návratu na letiště v Dallasu - 9 - Zaplavy garazi na letisti v Dallasu foto 09V tomto stavu našli lidé svá auta po návratu na letiště v Dallasu - 10 - Zaplavy garazi na letisti v Dallasu foto 10V tomto stavu našli lidé svá auta po návratu na letiště v Dallasu - 11 - Zaplavy garazi na letisti v Dallasu foto 11V tomto stavu našli lidé svá auta po návratu na letiště v Dallasu - 12 - Zaplavy garazi na letisti v Dallasu foto 12V tomto stavu našli lidé svá auta po návratu na letiště v Dallasu - 13 - Zaplavy garazi na letisti v Dallasu foto 13V tomto stavu našli lidé svá auta po návratu na letiště v Dallasu - 14 - Zaplavy garazi na letisti v Dallasu foto 14V tomto stavu našli lidé svá auta po návratu na letiště v Dallasu - 15 - Zaplavy garazi na letisti v Dallasu foto 15V tomto stavu našli lidé svá auta po návratu na letiště v Dallasu - 16 - Zaplavy garazi na letisti v Dallasu foto 16V tomto stavu našli lidé svá auta po návratu na letiště v Dallasu - 17 - Zaplavy garazi na letisti v Dallasu foto 17V tomto stavu našli lidé svá auta po návratu na letiště v Dallasu - 18 - Zaplavy garazi na letisti v Dallasu foto 18V tomto stavu našli lidé svá auta po návratu na letiště v Dallasu - 19 - Zaplavy garazi na letisti v Dallasu foto 19V tomto stavu našli lidé svá auta po návratu na letiště v Dallasu - 20 - Zaplavy garazi na letisti v Dallasu foto 20
Problémy s vodou na letišti Dallas Love Field znamenaly i zničení desítek aut, řada z nich zcela zmizela pod hladinou

Zdroj: NBC

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše