Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Volkswagen chystá řadu Bluesport modelů
9.3.2009 | Mirek Brokeš | Přidat příspěvek
Při každém uvedení nového modelu už dlouho od automobilek slýcháme, že novinka potřebuje pro svůj provoz méně paliva než její předchůdce. V posledních cca 10 letech nabývají tyto snahy na intenzitě a vznikla kvůli tomu řada systémů, které mají úsporám pomoci. VW se je chystá použít i u sportovně zaměřených modelů.
Dříve byla důvodem pro snahu o snižování spotřeby paliva potřeba získat nějakou konkurenční výhodu. Dnes je situace trochu jinde a jedním z hlavních motivů je potřeba papírově dosáhnout co nejnižší úrovně emisí CO2. K tomu jsou automobilky tlačeny ne zákazníky, ale legislativou různého, především bruselského původu. Zajímavé je, že řešení fungující na papíře se v reálu moc neosvědčují. Úsporné ovšem modely lze až na výjimky označit za skutečně úsporné.
Ani Volkswagen není výjimkou a pracuje na věcech, které mají pomoci k dosažení co nejnižší spotřeby. Systém Start-stop a rekuperace brzdné energie jsou v kombinaci s nízkou hmotností mají být jeho hlavními trumfy. Poprvé je představil u konceptu Bluesport, který prý má 90 % šanci na dožití se sériové výroby.
Nyní prosákly na veřejnost zprávy, že se VW chystá využít zkušeností získaných pří vývoji Bluesportu a upravit řadu svých sportovně laděných modelů. Golf GTI, Scirocco GTI i Polo GTI by se tak brzo mohly stát nejen sportovně, ale také ekologicky zaměřenými modely. Jestli to ale zvýší jejich popularitu, o tom si dovolím pochybovat.
A když už jsem zmínil Golf GTI, Volkswagen prý chystá reinkarnaci zkratky GTD. Můžeme se tedy těšit na GTI s dieselem pod kapotou, zatím se dieselový motor dostal pouze do verze Golf GT.
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Ve srovnání všech současných BMW M si to na letišti rozdaly hybridy se spalováky, výsledek je naprosto jednoznačný
27.3.2026
„Bugatti pro chudé“ pokračuje v krasojízdě, v souboji si podalo skoro závodní speciál na značkách
26.3.2026
VW unikly fotky hotového nového Pola a... Fajn, ale co takové auto řeší?
25.3.2026
Nové na MotoForum.cz
- Ogurovi uniklo možné podium včera 12:00
- MV Agusta Enduro Veloce 2026: v maximální výbavě včera 09:35
- Vítězný double Aprilie: Bezzecchi před Martinem 29.3.2026
- Vítězem Moto2 Agius, 21. Salač 29.3.2026
- Moto3 v Austinu kořistí Piniho 29.3.2026
Nejčtenější články
Skoro všechny čínské pneumatiky jsou přes dílčí úspěchy šmejd, říká po testu letních pneu pro rok 2026 ADAC
28.2.2026
Stellantis loni prodělal víc peněz, než je hodnota celé obří firmy, za normálních okolností by byl zralý na bankrot
28.2.2026
Krásná vzpomínka na doby, kdy jste i v docela malém autě mohli mít dieselový V8, se dnes dá koupit docela levně
1.3.2026
Rusové ukázali své tahače budoucnosti, zdroj inspirace je zjevný
1.3.2026
Hyundai radši platí pokuty za emise spalovacích aut, než aby lidem cpalo elektromobily, tady ale dělá pravý opak
1.3.2026
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva
