Volkswagen Golf VII se začne vyrábět už v srpnu, Ford Mondeo 2013 bůh ví kdy

Letos se měl evropský trh s auty dočkat příchodu nových generací vozů dvou velkých jmen. Premiéra nového Golfu je na spadnutí, další Mondeo má potíže.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Volkswagen Golf VII se začne vyrábět už v srpnu, Ford Mondeo 2013 bůh ví kdy

12.7.2012 | Petr Miler | 1 příspěvek

Volkswagen Golf VII se začne vyrábět už v srpnu, Ford Mondeo 2013 bůh ví kdy

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Letos se měl evropský trh s auty dočkat příchodu nových generací vozů dvou velkých jmen. Premiéra nového Golfu je na spadnutí, další Mondeo má potíže.

Není žádným tajemstvím, že nový, teď už skutečně nový Golf sedmé generace se odhalí v Paříži. Víme o tom už od ledna a tajemstvím není ani mnohé z jeho techniky postavené okolo nové platformy MQB. Přečtěte si představení nového Audi A3 a jste na svém, Golf bude dramaticky jiný především svým vzhledem, z techniky maximálně nedostane vše, čeho se A3 dočkala nebo ještě dočká.

Nyní už je známý i termín začátku výroby a prodejů. Podle Autonews Europe je začátek sériové výroby na spadnutí, když má začít již příští měsíc, tedy v srpnu, v německém Zwickau a pochopitelně i ve Wolfsburgu. Tou dobou by se vůz měl dočkat rovněž své virtuální premiéry a krátce po veřejném odhalením v Paříži se dostat i do prodeje. Ty mají začít už v listopadu.

U Volkswagenu jde zjevně všechno podle plánu, to u Fordu tak šťastní být nemohou. Jejich novinka jen o málo menšího kalibru, nové Mondeo, zřejmě zmešká jak premiéru v Paříži, tak plánované zahájení výroby na začátku příštího roku. Opět podle Autonews má vůz, který se virtuálně odhalil už v lednu, problémy s homologací a blíže neupřesněné potíže s volbou správných specifikací a do výroby se zřejmě dostane až během příštího července, tedy za celý rok. Mluvčí belgické filiálky Fordu, která bude mít výrobu evropské verze na starosti, Arnaud Henckaerts už stihl potvrdit, že automobilka nezvládne zahájit ani během příštího dubna a spekulace o červencovém termínu se tak zdají být docela pravděpodobné.

Je pak tedy docela dobře možné, že Ford odloží i veřejnou premiéru sériové verze v Paříži, neboť ukazovat něco, co ještě nebude deset měsíců k mání, by asi nebylo nejšťastnější.

Buď jak buď, ze dvou velkých automobilových novinek tradičních značek se letos na trhu dočkáme jediné. Věříme, o novém Golfu vám první oficiální podrobnosti přineseme již během několika týdnů.

Tip: Projděte si všechny novinky pařížského autosalonu 2012.


Volkswagen Golf VII se začne vyrábět už v srpnu, Ford Mondeo 2013 bůh ví kdy - 1 - Test Volkswagen Golf R 01Volkswagen Golf VII se začne vyrábět už v srpnu, Ford Mondeo 2013 bůh ví kdy - 2 - Test Volkswagen Golf R 03Volkswagen Golf VII se začne vyrábět už v srpnu, Ford Mondeo 2013 bůh ví kdy - 3 - Test Volkswagen Golf R 05Volkswagen Golf VII se začne vyrábět už v srpnu, Ford Mondeo 2013 bůh ví kdy - 4 - Test Volkswagen Golf R 15Volkswagen Golf VII se začne vyrábět už v srpnu, Ford Mondeo 2013 bůh ví kdy - 5 - Test Volkswagen Golf R 16Volkswagen Golf VII se začne vyrábět už v srpnu, Ford Mondeo 2013 bůh ví kdy - 6 - Test Volkswagen Golf R 21Volkswagen Golf VII se začne vyrábět už v srpnu, Ford Mondeo 2013 bůh ví kdy - 7 - Test Volkswagen Golf R 22Volkswagen Golf VII se začne vyrábět už v srpnu, Ford Mondeo 2013 bůh ví kdy - 8 - Test Volkswagen Golf R 55Volkswagen Golf VII se začne vyrábět už v srpnu, Ford Mondeo 2013 bůh ví kdy - 9 - Test Volkswagen Golf R 87
Časy současného Golfu VI, který je do značné míry jen faceliftem páté generace, se naplňují. Podobu nové generace ale zatím neznáme.

Volkswagen Golf VII se začne vyrábět už v srpnu, Ford Mondeo 2013 bůh ví kdy - 10 - Ford Mondeo 2012 oficialni 01Volkswagen Golf VII se začne vyrábět už v srpnu, Ford Mondeo 2013 bůh ví kdy - 11 - Ford Mondeo 2012 oficialni 02Volkswagen Golf VII se začne vyrábět už v srpnu, Ford Mondeo 2013 bůh ví kdy - 12 - Ford Fusion 2013 Mondeo 2012 oficialni 43
To další Mondeo už jsme si prohlédnout mohli, kdy se dočkáme jeho pořádného představení a příchodu na trh je ale v tuto chvíli ve hvězdách.

Zdroj: Autonews Europe

Petr Miler

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.