Volkswagen Golf VII se odhalí v Paříži, co o něm víme dnes?

Volkswagen představí na pařížském autosalonu už sedmou generaci Golfu. Hodnotných informací je o něm stále málo, nějaké ale přece jen máme.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Volkswagen Golf VII se odhalí v Paříži, co o něm víme dnes?

19.1.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Volkswagen Golf VII se odhalí v Paříži, co o něm víme dnes?

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Volkswagen představí na pařížském autosalonu už sedmou generaci Golfu. Hodnotných informací je o něm stále málo, nějaké ale přece jen máme.

Donašeči německých médií nasazení ve Wolfsburgu si v souvislosti s novým Golfem zatím nevydělali ani na slanou vodu. Takže buď neunikají detaily o připravovaném voze z důvodu pečlivějšího utajování, anebo jdou tamní média automobilce na ruku. Každopádně před světovou premiérou naplánovanou na zářijový autosalon v Paříži drží Volkswagen bobříka mlčení téměř dokonale.

Z dosud publikovaných detailů například víme, že za design novinky je odpovědný Walter da Silva. Dnešní konzervativní stylistický směr prosazovaný koncernem VW je nicméně důvodem, proč se základní tvary nového Golfu od linií současného vozu příliš neodchýlí - říká se, že má jít jen o jakési „vyhlazení”.

Naopak rozměry auta by měly být výrazně jiné. Sedmá generace bude postavena na nové, neuvěřitelně flexibilní platformě MQB (Modularer Querbaukasten), kterou bude mít Golf společnou nejen s novým Passatem 2014 anebo třetí generací Octavie, ale na zkrácené verzi se objeví také budoucí Polo. Zavěšení kol se moc nezmění - vpředu mají být osvědčené vzpěry MacPherson, vzadu sofistikovaný multilink. Jízdní vlastnosti by ovšem měly být lepší. Možná výrazně lepší. O větší stabilitu v přímém směru se postará prodloužený rozvor, agilitu v zatáčkách by zase měl vylepšit rozšířený rozchod na obou nápravách.

Celkově bude nový Golf delší, širší a zájmu vytvoření dramatičtějšího profilu údajně nižší. Konstruktéři toho dosáhli právě díky větším rozměrům, což jim umožnilo ukotvit sedadla o něco níž. Hmotnost auta by přitom měla být identická nebo dokonce nižší.

Co se týče motorizací, tak tady panuje ještě větší ticho po pěšině. Asi ale nebudeme daleko od pravdy, když uvedeme, že sedmá generace Golfu bude opět spoléhat na zážehové motory TSI s objemem od 1,2 do 2,0 litru, které pokryjí výkonové spektrum od zhruba 110 do 300 koní. Dieselové agregáty budou minimálně dva - 1,6 a 2,0 TDI a je dost možné, že pro špičkovou verzi GTD bude konečně vyhrazen také dvakrát přeplňovaný agregát o výkonu přes 200 koní.

To už se ale pouštíme na příliš tenký led, a proto raději počkáme, co nám VW naservíruje. Zatím je jedinou oficiální informací ona zpráva o letošní pařížské premiéře a da Silvově evolučním designu.


Volkswagen Golf VII se odhalí v Paříži, co o něm víme dnes? - 1 - Volkswagen Golf 7 generace
Příští Golf bude patrně vypadat jinak, každopádně tvary se příliš neodchýlí od současné šesté generace

Ilustrace: Bestcarsnews.com

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše