Vorsprung durch Kaffee: Audi stvořilo přenosný pressovač s nerozbitnými šálky

Chcete-li si dopřát čerstvé espresso třeba na vrcholcích hor a v dohledu není chalupa, Audi nabízí řešení. Není zrovna levné, jak se dalo čekat.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Vorsprung durch Kaffee: Audi stvořilo přenosný pressovač s nerozbitnými šálky

17.3.2015 | Marek Bednář | Přidat příspěvek

Vorsprung durch Kaffee: Audi stvořilo přenosný pressovač s nerozbitnými šálky

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Chcete-li si dopřát čerstvé espresso třeba na vrcholcích hor a v dohledu není chalupa, Audi nabízí řešení. Není zrovna levné, jak se dalo čekat.

Dost často si nejen my děláme ze sloganu značky Audi „Vorsprung durch Technik”, tedy Náskok díky technice, legraci záměnou slova Technik za Marketing - a BMW M toho také není ušetřeno, pro rýpaly, protože se tento vtip dá ospravedlnit v obou případech. Tentokrát se ingolstadtská automobilka slova Technik do jisté míry drží, ale ne úplně tak, jak by se dalo čekat. Představila přenosný přístroj na výrobu espressa.

Funguje tak, že zařízení nabijete v autě a pak, není-li v dohledu kavárna, nalijete trochu vody, vložíte sáček s kávou a za pár minut můžete podávat čerstvé espresso. Součástí sady je osmnáct sáčků s kávou; neznáme značku, ale kdyby vám nechutnala, lze koupit kávu od jiného výrobce. Jsou tu také dva šálky, které jsou prý nerozbitné. Pokud vás napadla jedna ze scén filmu Pelíšky, nejste sami.

Kromě přístroje, kávy a šálků je součástí také čisticí utěrka a kufřík s logem Audi a kompletně za tuto sadu zaplatíte 199 Eur, tedy asi 5 300 korun. Pokud vám to přijde drahé, vězte, že před asi rokem a půl se ukázala karbonová vodní dýmka od Bugatti v přepočtu za nějakých 1,86 milionu korun...


Vorsprung durch Kaffee: Audi stvořilo přenosný pressovač s nerozbitnými šálky - 1 - audi prenosny kavovar 01Vorsprung durch Kaffee: Audi stvořilo přenosný pressovač s nerozbitnými šálky - 2 - audi prenosny kavovar 02
Vorsprung durch Kaffee: Audi stvořilo přenosný pressovač s nerozbitnými šálky - 3 - audi prenosny kavovar 03Vorsprung durch Kaffee: Audi stvořilo přenosný pressovač s nerozbitnými šálky - 4 - audi prenosny kavovar 04
Novinka Audi cílí na ty, kterým mimo civilizaci chybí čerstvé espresso

Marek Bednář

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše