Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
VW Golf 6: nový aerodynamický paket a další příslušenství
11.3.2011 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Volkswagen dále pracuje na vylepšení nabídky svého nejprodávanějšího modelu. Šestá generace Golfu čerstvě dostala nový aerodynamický paket a další vizuální i praktické doplňky.
Mohlo by se zdát, že po představení nového Golfu Cabriolet si Volkswagen od šesté generace svého bestselleru na nějaký čas odpočine. Opak se ale stal pravdou a ještě před skončením ženevského autosalonu jsme se v případě Golfu 6 dočkali nové nabídky originálního příslušenství.
Tou nejzajímavější novinkou bude zřejmě ta nejviditelnější - aerodynamický paket sestávající z upravených nárazníků, bočních prahů a většího střešního spojleru. Výsledná podoba by měla nejen lépe vypadat (posuďte sami...), ale také by měla mít nižší aerodynamický odpor. Krom pár plastových doplňků si můžete nově pořídit i dvoje nová 17" kola - patnáctipaprsková s označením Silex a pětipaprsková Onyx. I ta jsou k vidění na přiložených fotkách, kola Onyx navíc můžete pořídit i v černé barvě.
Interiér si můžete nově vyšperkovat karbonově vyhlížejícími prvky. Jejich fotky už bohužel nemáme, ale mělo by jít o pět nových částí obložení středového panelu a výplní dveří.
Pro praktičtěji smýšlející jedince tu máme novou „rakev” a to hned ve třech velikostech. Ne že by snad Volkswagen nabízel něco pro ty, kteří již myslí na smrt, jde samozřejmě o střešní box se systémem DuoLift, tedy otevíráním z obou stran. A konečně poslední novinkou v nabídce příslušenství je jakýsi organizér pro zavazadelník, který umožní „kufr” rozdělit na více menších částí.
Pokud vás některá z novinek zaujala, jistě se ji brzy dočkáte i v nabídce českého zastoupení VW, v tuto chvíli se ale v ceníku nenachází žádná z nich. Nicméně, máme pro vás německé ceny příslušenství, které mají následující podobu (ceny jsou uvedeny vč. německé 19 % DPH)
Německé ceny nového originálního příslušenství pro VW Golf 6:
Přední nárazník: 302 € (cca 7 400 Kč)
Zadní nárazník: 312 € (cca 7 600 Kč)
Sada bočních prahů: 413 € (cca 10 000 Kč)
Střešní spojler: 241 € (cca 5 900 Kč)
Karbonové doplňky interiéru: 131 € (cca 3 200 Kč)
Kompletní kolo „Silex“ vč. pneu (7J x 17", ET 54, 225/45 R17)
- stříbrné: 339 € (cca 8 300 Kč)
Kompletní kolo „Onyx“ vč. pneu (7J x 17", ET54, 225/45 R17)
- černé: 262 € (cca 6 400 Kč)
- stříbrné: 262 € (cca 6 400 Kč)
Střešní box: od 403 € (cca 9 800 Kč)
Organizér pro zavazadelník: 201 € (cca 4900 Kč)





Většina nového příslušenství pro Golf 6 obrazem
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Zlatan Ibrahimovič si k narozeninám nadělil další nové Ferrari, stálo ho přes 90 milionů Kč
5.10.2025Ironie osudu: Údajně terénní Kia selhala a zůstala uvíznutá v oblasti, po které je pojmenována
4.10.2025Mechanik rozebral legendární výkonný motor Toyoty po najetí 668 tisíc km a ukázal, jak vypadá zevnitř
2.10.2025
Nové na MotoForum.cz
- Phillip Island a Sepang bez Marca Marqueze včera 20:50
- MS-Side: Letošními šampiony se stali Harry Payne/Kevin Rousseau včera 10:00
- Yamaha WR125R: enduro pro náctileté včera 09:55
- Moto2 Mandalika: Gonzalez diskvalifikován 5.10.2025
- Vítězem Rookie Aldeguer 5.10.2025
Nejnovější články
Šéf Fordu říká, že technika značky vydrží totéž co ta od Toyoty, krátce předtím ohlásil 110. letošní svolávací akci
před 9 hodinamiNěmci varují před čínským obutím nového VW Tiguan, dostává ho z továrny. Dealer musel stesky nad ním smazat
před 11 hodinamiVěrnost zákazníků automobilovým značkám dál klesá, je to hlavně chyba automobilek samotných
včeraAutomobilka sebrala novinářům auto půjčené na dlouhodobý test během servisu, už ho neviděli. Teď konečně zjistili, co se s ním stalo
včeraŠéfka EU navrhla nové řešení pro evropské výrobce aut, lidé v sále zůstali sedět v němém úžasu
včera
Živá témata na fóru
- Kia EV9 10.06. 23:20 - lukasak12
- Politický koutek 10.06. 18:01 - řidičBOB
- Fiat a vše kolem nich 10.06. 16:47 - pavproch
- BMW Divize 10.06. 15:23 - pavproch
- Přepis auta z Německa 10.05. 19:15 - stenly11
- Onboard videa 10.05. 17:25 - Truck Daškam
- IT poradna 10.05. 14:20 - pavproch
- whitelist & blacklist 10.05. 11:08 - Stepan