VW ve Frankfurtu odhalí i jednomístný elektromobil. Klon Audi A0 to nebude

Volkswagen se zjevně rozhodl zaplavit svůj frankfurtský stánek malými auty. Po odhalení produkčního mini up! přidal i avízo o malém elektromobilu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

VW ve Frankfurtu odhalí i jednomístný elektromobil. Klon Audi A0 to nebude

23.8.2011 | Petr Miler | Přidat příspěvek

VW ve Frankfurtu odhalí i jednomístný elektromobil. Klon Audi A0 to nebude

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Volkswagen se zjevně rozhodl zaplavit svůj frankfurtský stánek malými auty. Po odhalení produkčního mini up! přidal i avízo o malém elektromobilu.

Zatím nevíme, co to přesně bude, informace „jednomístný” a „elektrický” by ale mohly dávat tušit cosi o pojízdném elektrickém křesle (neberte to doslova...) ve stylu čerstvě odhaleného Audi A0. Jak se ale zdá, o klon této koncernové podivnosti v případě malého VW nepůjde.

Informací máme zatím k dispozici minimum, jisté je jen to, že 8. září v Berlíně automobilka odhalí jednomístný experimentální vůz poháněný elektřinou. Šéf vývoje Volkswagenu Jürgen Leohold k tomu dodal jen tolik, že vůz je stvořen pro krátké cesty, což později potvrdila i mluvčí firmy.

Leohold v souvislosti s touto novinkou zmínil nedávný koncept XL1, a tak je docela pravděpodobné, že půjde o menší a čistě elektřinou poháněný vůz stejného ražení. Vtipná je poznámka šéfa vývoje v tom smyslu, že nový vůz bude mít oproti XL1 lepší parametry co do spotřeby paliva - aby také ne, když půjde o elektromobil, zde bude spotřeba paliva dozajista nulová. Spotřeba energie ale už taková určitě nebude...

Jaké má koncern s tímto modýlkem záměry teprve uvidíme, pokud ale generální ředitel a předseda představenstva Martin Winterkorn řekl, že automobilka chce v roce 2018 vyrábět 10 000 000 aut a z nich 3 % s elektrickým pohonem, znamená to produkci 300 000 elektromobilů ročně. A tak firma zkrátka s pár modely přijít musí, aby tuto „kvótu” naplnila. Potvrzen byl již elektrický model up!, krom toho ale byla ze strany firmy slyšet na stranu elektromobilů spíše skepse, jakkoli několik prototypů na bázi modelů vyšších tříd již bylo odhaleno. V jejich případě ale víme, že výrobce vsadí spíše na plug-in hybridy a k „elektrifikaci” tak zbudou jen modely menší, u nichž velmi omezený dojezd a dlouhá doba nabíjení nejsou tak limitující. V tomto kontextu jakési jednomístné městské elektropřibližovadlo dává smysl.


VW ve Frankfurtu odhalí i jednomístný elektromobil. Klon Audi A0 to nebude - 1 - Volkswagen XL1 01VW ve Frankfurtu odhalí i jednomístný elektromobil. Klon Audi A0 to nebude - 2 - Volkswagen XL1 02VW ve Frankfurtu odhalí i jednomístný elektromobil. Klon Audi A0 to nebude - 3 - Volkswagen XL1 03VW ve Frankfurtu odhalí i jednomístný elektromobil. Klon Audi A0 to nebude - 4 - Volkswagen XL1 04VW ve Frankfurtu odhalí i jednomístný elektromobil. Klon Audi A0 to nebude - 5 - Volkswagen XL1 05VW ve Frankfurtu odhalí i jednomístný elektromobil. Klon Audi A0 to nebude - 6 - Volkswagen XL1 06VW ve Frankfurtu odhalí i jednomístný elektromobil. Klon Audi A0 to nebude - 7 - Volkswagen XL1 07VW ve Frankfurtu odhalí i jednomístný elektromobil. Klon Audi A0 to nebude - 8 - Volkswagen XL1 08VW ve Frankfurtu odhalí i jednomístný elektromobil. Klon Audi A0 to nebude - 9 - Volkswagen XL1 09VW ve Frankfurtu odhalí i jednomístný elektromobil. Klon Audi A0 to nebude - 10 - Volkswagen XL1 10VW ve Frankfurtu odhalí i jednomístný elektromobil. Klon Audi A0 to nebude - 11 - Volkswagen XL1 11VW ve Frankfurtu odhalí i jednomístný elektromobil. Klon Audi A0 to nebude - 12 - Volkswagen XL1 12VW ve Frankfurtu odhalí i jednomístný elektromobil. Klon Audi A0 to nebude - 13 - Volkswagen XL1 13VW ve Frankfurtu odhalí i jednomístný elektromobil. Klon Audi A0 to nebude - 14 - Volkswagen XL1 14VW ve Frankfurtu odhalí i jednomístný elektromobil. Klon Audi A0 to nebude - 15 - Volkswagen XL1 15VW ve Frankfurtu odhalí i jednomístný elektromobil. Klon Audi A0 to nebude - 16 - Volkswagen XL1 16VW ve Frankfurtu odhalí i jednomístný elektromobil. Klon Audi A0 to nebude - 17 - Volkswagen XL1 17VW ve Frankfurtu odhalí i jednomístný elektromobil. Klon Audi A0 to nebude - 18 - Volkswagen XL1 18VW ve Frankfurtu odhalí i jednomístný elektromobil. Klon Audi A0 to nebude - 19 - Volkswagen XL1 19VW ve Frankfurtu odhalí i jednomístný elektromobil. Klon Audi A0 to nebude - 20 - Volkswagen XL1 20VW ve Frankfurtu odhalí i jednomístný elektromobil. Klon Audi A0 to nebude - 21 - Volkswagen XL1 21VW ve Frankfurtu odhalí i jednomístný elektromobil. Klon Audi A0 to nebude - 22 - Volkswagen XL1 22VW ve Frankfurtu odhalí i jednomístný elektromobil. Klon Audi A0 to nebude - 23 - Volkswagen XL1 23VW ve Frankfurtu odhalí i jednomístný elektromobil. Klon Audi A0 to nebude - 24 - Volkswagen XL1 24VW ve Frankfurtu odhalí i jednomístný elektromobil. Klon Audi A0 to nebude - 25 - Volkswagen XL1 25VW ve Frankfurtu odhalí i jednomístný elektromobil. Klon Audi A0 to nebude - 26 - Volkswagen XL1 26VW ve Frankfurtu odhalí i jednomístný elektromobil. Klon Audi A0 to nebude - 27 - Volkswagen XL1 27VW ve Frankfurtu odhalí i jednomístný elektromobil. Klon Audi A0 to nebude - 28 - Volkswagen XL1 28VW ve Frankfurtu odhalí i jednomístný elektromobil. Klon Audi A0 to nebude - 29 - Volkswagen XL1 29
Dříve představený hybrid XL1 by měl napovědět mnohé o pojetí nového jednomístného elektromobilu VW

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše