Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Vyzkoušeli jsme BMW 3 Active Hybrid. Kdo říká, že hybrid musí být nudný? (video)
19.7.2012 | Autoforum.cz | Přidat příspěvek
Má dva motory, 340 koní a stovku zdolá za 5,3 sekundy. Ano, umí být i úsporný, ale slovo nuda nemá ve slovníku. Podívejte se, jak si poradí se spletitými okreskami i rychlou dálnicí.
Když se řekne slovo „hybrid”, většina automobilových nadšenců ohrne nos. Představa jízdy v dynamicky nepřesvědčivých autech jako je Toyota Prius, které vás celou cestu nutí sbírat stromečky, lístečky, kytičky nebo jiné zelené odměny za ušetřené deci paliva, prostě nemůže oslovit někoho, kdo si třeba i obyčejnou jízdu za prací chce užít. Takhle se ale hybrid chovat nemusí, naopak, vzhledem ke své konstrukci dává tím větší smysl, k čím aktivnější jízdě vybízí.
To si zjevně uvědomují i lidé od BMW a hybridy dělají zásadně „aktivní”. Dobrá, to je jen marketing, ale prázdná fráze to není. Poprvé jsme totiž vyzkoušeli nový trojkový Active Hybrid a jestli vás k něčemu vybízí, pak k lovení skalpů překvapených majitelů výkonných aut.
V Mnichově se s tím prostě nemazali a z hybridní verze udělali rovnou tu nejsilnější. Dokud na trh nepřijde nová M3, nic rychlejšího si v rámci řady F30 nekoupíte, i velmi rychlá 335i musí před touto novinkou na silnici smekat. K jejímu třílitrovému šestiválci přidává relativně skromný, pětapadesátikoňový elektromotor, který ale jednotce dodává mimo jiné přesně to, ji v obvyklejším provedení chybí - okamžitý ostrý zátah.
Auto jako takové je sice laděno spíše jako komfortní limuzína, přesto se nebojí ani ostřejší jízdy. Podívejte se na přiložené video, i ve spletitém terénu to tomuhle elektrikou nastavenému bavoráku jde. A na dálnici? Tam se bez potíží vydává až k omezovači rychlosti na 250 km/h.
Berte to ale jen jako malou ochutnávku. BMW 3 Active Hybrid toho dovede mnohem víc a to především po stránce efektivity jízdy. Co mu jde a co ne vám již brzy povíme v podrobném prvním testu. Samozřejmě na Autoforum.cz.
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Nejmíň oblíbené Porsche 911 v té správné verzi na Autobahnu ukázalo, že i na něm je co milovat a obdivovat
před 8 hodinamiIlustrace ukazují, jak by nová Škoda Octavia Combi mohla vypadat ještě před jejím zářijovým odhalením
včeraDosud neznámý sporťák zajel 5 rekordů 5 okruhů během 5 dnů, navíc mezi nimi přejížděl po vlastní ose
19.8.2025
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
Studie ukázala, že se dobíjecí stanice elektromobilů starají o větší emise než čerpací stanice s naftou a benzinem
před hodinouNejméně jeden miliardář vlastnící extrémní Bugatti s akcelerací na 500 km/h za 20 sekund si vymínil, že s ním bude jezdit po silnici
před 3 hodinamiTesla odhalila nový Model YL a nezůstala jen u toho. Vyslechla přání zákazníků a i starším autům vrací páčky pod volantem
před 4 hodinamiBugatti zjevně neodhadlo zájem o svá auta, do roku 2029 může zabalit krám
před 6 hodinamiZkrachovalý největší evropský výrobce motorek dělal i auta, jejich výrobu teď převzala nenápadná miliardářská rodina
před 7 hodinami
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva