Vzácné Bugatti za 138 milionů v akci na nejnáročnějším okruhu se jen tak nevidí

Je tam vidět leccos od škodovek po Lamborghini, jakékoli Bugatti je ale na Severní smyčce Nürburgringu neobvyklý zjev, natož pak vzácné Divo.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Vzácné Bugatti za 138 milionů v akci na nejnáročnějším okruhu se jen tak nevidí

28.6.2020 | Petr Miler

Vzácné Bugatti za 138 milionů v akci na nejnáročnějším okruhu se jen tak nevidí

/

Foto: Automotive Mike@Youtube

Je tam vidět leccos od škodovek po Lamborghini, jakékoli Bugatti je ale na Severní smyčce Nürburgringu neobvyklý zjev, natož pak vzácné Divo.

Nordschleife neboli Severní smyčka Nürburgringu se stala oblíbeným místem testování prototypů nových modelů většiny automobilek. Je to logické - i když jde technicky vzato o okruh, charakterem připomíná spíše normální silnici s rozličnými charaktery povrchů. A díky měnícím se klimatickým podmínkám dokáže Ring, jak se okruhu také říká, simulovat mnohem více. Suma sumárum, automobilky tu díky objetí pár desítek, stovek či někdy i více kol nasimulují spoustu ježdění po běžných silnicích, navíc nemusí dávat pozor na rychlostní limity či běžné řidiče.

K vidění je tak na Ringu kde co, přesto jsou tu některé vozy výjimečné. Cokoli německého je na tomto místě jako doma, čím výše ale míříte s exkluzivitou vozů, tím spíše je na Nordschleife neuvidíte. Třeba Italové se s novými Ferrari vydávají na toto místo velmi sporadicky a hodně vzácným zjevem jsou zde také Bugatti. Ale protože Bugatti je už dekády součástí koncernu VW, sem tam se poštěstí.

Nejnověji se na Ringu přesto objevilo něco naprosto výjimečného - Bugatti Divo. Vzácný speciál postavený na základech Chironu bude vyroben jen ve 40 exemplářích, které byly rozebrány ještě před premiérou. A to přes základní cenu pohybující se v přepočtu okolo 138 milionů Kč. Automobilka zjevně ještě ladí poslední detaily, a tak si o 35 kg odlehčený Chiron s designem nikoli nepodobným Batmobilu můžeme nyní prohlédnout v ostré akci.

Dodejme, že série oněch čtyřiceti aut vznikla na počest závodníka Alberta Diva, který ve 20. a 30. letech minulého století jezdil pro Bugatti a dvakrát vyhrál náročný podnik Targa Florio. Designéři si při jeho tvorbě vzali inspiraci jak z konceptu Vision Gran Turismo, tak z legendárního Type 57SC Atlantic. Dominantou se pak stalo 1,8 metru široké zadní křídlo, které je o 23 procent širší než u dárcovského vozu, i to je na záběrech dobře patrné.


Vzácné Bugatti za 138 milionů v akci na nejnáročnějším okruhu se jen tak nevidí - 1 - Bugatti Divo Nordschleife akce video 01Vzácné Bugatti za 138 milionů v akci na nejnáročnějším okruhu se jen tak nevidí - 2 - Bugatti Divo Nordschleife akce video 02Vzácné Bugatti za 138 milionů v akci na nejnáročnějším okruhu se jen tak nevidí - 3 - Bugatti Divo Nordschleife akce video 03Vzácné Bugatti za 138 milionů v akci na nejnáročnějším okruhu se jen tak nevidí - 4 - Bugatti Divo Nordschleife akce video 04Vzácné Bugatti za 138 milionů v akci na nejnáročnějším okruhu se jen tak nevidí - 5 - Bugatti Divo Nordschleife akce video 05Vzácné Bugatti za 138 milionů v akci na nejnáročnějším okruhu se jen tak nevidí - 6 - Bugatti Divo Nordschleife akce video 06Vzácné Bugatti za 138 milionů v akci na nejnáročnějším okruhu se jen tak nevidí - 7 - Bugatti Divo Nordschleife akce video 07Vzácné Bugatti za 138 milionů v akci na nejnáročnějším okruhu se jen tak nevidí - 8 - Bugatti Divo Nordschleife akce video 08Vzácné Bugatti za 138 milionů v akci na nejnáročnějším okruhu se jen tak nevidí - 9 - Bugatti Divo Nordschleife akce video 09Vzácné Bugatti za 138 milionů v akci na nejnáročnějším okruhu se jen tak nevidí - 10 - Bugatti Divo Nordschleife akce video 10Vzácné Bugatti za 138 milionů v akci na nejnáročnějším okruhu se jen tak nevidí - 11 - Bugatti Divo Nordschleife akce video 11Vzácné Bugatti za 138 milionů v akci na nejnáročnějším okruhu se jen tak nevidí - 12 - Bugatti Divo Nordschleife akce video 12Vzácné Bugatti za 138 milionů v akci na nejnáročnějším okruhu se jen tak nevidí - 13 - Bugatti Divo Nordschleife akce video 13Vzácné Bugatti za 138 milionů v akci na nejnáročnějším okruhu se jen tak nevidí - 14 - Bugatti Divo Nordschleife akce video 14
Vzácné Bugatti Divo je na Nordschleife vskutku výjimečný zjev, takto si jej můžete vychutnat dosyta. Foto: Automotive Mike@Youtube

Zdroj: Automotive Mike@Youtube

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše