Youtuber havaroval na Ringu. Tušíte, na kolik přijde lehký náraz do bariéry? (video)

Misha Charoudin alias Boosted Boris nezvládl výjezd z malého Karussellu a Toyotu GT86 přetočil tak, že skončil ve svodidlech. Vyjde ho to dost draho.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Youtuber havaroval na Ringu. Tušíte, na kolik přijde lehký náraz do bariéry? (video)

28.3.2017 | Petr Prokopec | 3 příspěvky

Youtuber havaroval na Ringu. Tušíte, na kolik přijde lehký náraz do bariéry? (video)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Misha Charoudin alias Boosted Boris nezvládl výjezd z malého Karussellu a Toyotu GT86 přetočil tak, že skončil ve svodidlech. Vyjde ho to dost draho.

Letošní sezóna turistických jízd na Nordschleife je v plném proudu, přičemž uplynulý víkend k návštěvě pohoří Eifel přímo vybízel. Slunečné počasí a necelých jednadvacet kilometrů mnohde nově upravené trati si nenechal ujít ani známý youtuber Misha Charoudin, kterého nejspíše znáte pod přezdívkou Booster Boris, i když už si tak neříkl. Na trať vyrazil s Toyotou GT 86 vlastněnou firmou Apex Nürburg. Tedy společnost, jenž se zabývá pronájmem okruhových vozů a z poloviny mu patří.

V úseku Schwalbenschwarz zvaném také malý Karussell, jenž se nachází prakticky těsně před nájezdem na cílovou rovinku, se Charoudin poněkud rozparádil. Nájezd do zatáčky byl ještě v pořádku, Misha zůstal v ideální stopě pěkně při levém kraji dráhy. Z betonového koryta se ale vydal příliš brzy. To u aut s tuhým podvozkem obvykle vede ke ztrátě kontaktu jednoho či více kol s povrchem. Už jen to stačí k vyvedení vozu z rovnováhy a často vede k nehodám. Misha v tu chvíli ale začal ještě přidávat plyn - asi v domnění, že vůz i tak ukočíruje.

Jenže neukočíroval a výsledkem bylo otočení vozu okolo své osy a následný „polibek“ o bariéry. Jak se přitom můžete přesvědčit na přiloženém videu i fotografiích, incident odskákala Toyota GT 86 jen s minimálními povrchovými zraněními a Boosted Boris zůstal zcela bez šrámu, jen s nataženými krčními svaly. Lehce tím ovšem utrpělo jeho sebevědomí, neboť po pěti letech strávených na Ringu jde o jeho první incident. Ten se navíc jaksepatří prodraží.

Řeč přitom není ani tak o opravách vozu. Jak jsme uvedli výše, v tomto ohledu pomalu není o čem mluvit, neboť značná část rychlosti byla „ztracena“ v hodinách a do bariéry kupé narazilo v malém tempu. Nicméně i k lehce poškozená svodidla správa trati vyměňuje na náklady viníka a zde bylo navzdory drobnému poškození nutné vyměnit 28 metrů bariéry. To v nürburských počtech vychází na 2 000 Eur (cca 54 tisíc korun) - docela drahý „polibek”.

Sám Charoudin dodal, že „tohle byl pravděpodobně ten nejlepší možný scénář té nejhorší možné situace. Ať je varovným příkladem pro mne i pro ostatní. Auto bude opraveno do týdne a připraveno na další kola se mnou i spoustou dalších šťastných řidičů za volantem.“ Přítomny na voze pak budou i pneumatiky Michelin Cup 2 se spoustou přilnavosti, jež Mishu během prvního kola natolik překvapila, že se při druhém rozhodl více přitlačit na pilu. A to, jak je vidno, neměl...


Youtuber havaroval na Ringu. Tušíte, na kolik přijde lehký náraz do bariéry? (video) - 1 - Misha Charoudin Nurburgring crash lepsi 03Youtuber havaroval na Ringu. Tušíte, na kolik přijde lehký náraz do bariéry? (video) - 2 - Misha Charoudin Nurburgring crash lepsi 04Youtuber havaroval na Ringu. Tušíte, na kolik přijde lehký náraz do bariéry? (video) - 3 - Misha Charoudin Nurburgring crash lepsi 05Youtuber havaroval na Ringu. Tušíte, na kolik přijde lehký náraz do bariéry? (video) - 4 - Misha Charoudin Nurburgring crash lepsi 06Youtuber havaroval na Ringu. Tušíte, na kolik přijde lehký náraz do bariéry? (video) - 5 - Misha Charoudin Nurburgring crash lepsi 07Youtuber havaroval na Ringu. Tušíte, na kolik přijde lehký náraz do bariéry? (video) - 6 - Misha Charoudin Nurburgring crash lepsi 08Youtuber havaroval na Ringu. Tušíte, na kolik přijde lehký náraz do bariéry? (video) - 7 - Misha Charoudin Nurburgring crash lepsi 09Youtuber havaroval na Ringu. Tušíte, na kolik přijde lehký náraz do bariéry? (video) - 8 - Misha Charoudin Nurburgring crash lepsi 10Youtuber havaroval na Ringu. Tušíte, na kolik přijde lehký náraz do bariéry? (video) - 9 - Misha Charoudin Nurburgring crash lepsi 11
Známý youtuber Misha Charoudin havaroval o víkendu na Ringu

Youtuber havaroval na Ringu. Tušíte, na kolik přijde lehký náraz do bariéry? (video) - 10 - Misha Charoudin Nurburgring crash lepsi 01Youtuber havaroval na Ringu. Tušíte, na kolik přijde lehký náraz do bariéry? (video) - 11 - Misha Charoudin Nurburgring crash lepsi 02
Pár hodin po incidentu ale již byl opět ve veselé náladě

Zdroj: Misha Charoudin@Facebook

Petr Prokopec

Diskuze 3 příspěvky

Autobazar

zobrazit vše