Zloděj použil svou nejlepší schopnost k tomu, aby zachránil dítě uvězněné v autě

Ne všichni kriminálníci musí být špatní, ukazuje příhoda z Floridy. Tamní ruka zákona si nechala pomoci od odsouzeného vykradače aut, aby dostala dítě ze zamčeného vozu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Zloděj použil svou nejlepší schopnost k tomu, aby zachránil dítě uvězněné v autě

20.2.2019 | Petr Prokopec

Zloděj použil svou nejlepší schopnost k tomu, aby zachránil dítě uvězněné v autě

/

Ne všichni kriminálníci musí být špatní, ukazuje příhoda z Floridy. Tamní ruka zákona si nechala pomoci od odsouzeného vykradače aut, aby dostala dítě ze zamčeného vozu.

Svět je velký a o náhody v něm není nouze. Toto pořekadlo mimo jiné zaznělo v české pohádce Lotrando a Zubejda, použít je však budeme moci i dnes, a to v souvislosti s příhodou, která se v minulých dnech odehrála na Floridě. Dáma jménem Shadow Lantry z New Port Richey totiž vyrazila se svým manželem Joem do města a vůz se rozhodli zaparkovat u místního justičního centra. Spolu s nimi pak byla v Chevroletu Tahoe i jejich malá dcera Dallas.

Právě tu záhy čekala velká nepříjemnost, neboť jejímu otci se „podařilo” před jejím vyndáním z vozu zabouchnout klíče ve voze. Joe i jeho manželka ovšem zůstali venku, což je pochopitelně velký problém - Florida v těchto dnech rozhodně není promrzlá jako Česká republika, a tak se díte rázem ocitlo v ohrožení života. Rodiče ihned zalarmovali policii i místní hasiče, ještě než ale stačili přijet, pomocnou ruku jim podal někdo úplně jiný.

Shodou okolností totiž poblíž justičního centra pracovali místní vězni, mezi nimiž se nacházel i David Freyn. Ten byl v říjnu odsouzen za porušení podmínky, neboť se i během svého zkušebního období živil vykrádáním aut. Za normálních okolností nikdo hodný obdivu, v dané situaci se ale ukázal být tou nejpovolanější osobou.

„Dozorci se mne zeptali, zda se dokážu do auta dostat. Řekl jsem, že ano. Dali mi drátěné ramínko, které jsem natáhl a díky tomu jsem byl schopen uvolnit zámek,“ uvedl v reakci na svůj čin Freyn. Ten se přitom dočkal nejen vděku rodičů, ale rovněž i přítomných policistů. I přesto však poté opět musel za mříže, byť ne na dlouho - propuštěn totiž bude již příští měsíc, a to dle původního rozhodnutí.

„Je hezké někomu pomoci a udělat pro změnu něco dobrého,“ dodal dále Freyn s tím, že se stoprocentně polepšil a do vězení se již nehodlá vrátit. Jeho slova potvrdil i šerif Chris Nocco, dle nějž vězni, kteří byli incidentu přítomni, jsou lidé odsouzení za menší prohřešky, kteří často udělali jen hloupou chybu, ale v jádru nejsou špatní. Nyní se snaží vrátit zpět do života, přičemž díky Freynovu činu mohou nyní počítat s větší podporou veřejnosti.


Zloděj použil svou nejlepší schopnost k tomu, aby zachránil dítě uvězněné v autě - 1 - Vezen vysvobodil dite z auta 01Zloděj použil svou nejlepší schopnost k tomu, aby zachránil dítě uvězněné v autě - 2 - Vezen vysvobodil dite z auta 02Zloděj použil svou nejlepší schopnost k tomu, aby zachránil dítě uvězněné v autě - 3 - Vezen vysvobodil dite z auta 03Zloděj použil svou nejlepší schopnost k tomu, aby zachránil dítě uvězněné v autě - 4 - Vezen vysvobodil dite z auta 04Zloděj použil svou nejlepší schopnost k tomu, aby zachránil dítě uvězněné v autě - 5 - Vezen vysvobodil dite z auta 05Zloděj použil svou nejlepší schopnost k tomu, aby zachránil dítě uvězněné v autě - 6 - Vezen vysvobodil dite z auta 06
Z vězně na okraji společnosti se David Freyn stal během pár minut floridským hrdinou

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše