Zloději ukradli majiteli úplně nové auto za 15 sekund přímo před jeho domem

Máte pocit, že když svůj vůz parkujete přímo před svým domem, je v bezpečí? Zvláště když prostor sledují kamery? V dnešní době bohužel ani to pro zloděje vůbec nic neznamená.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Zloději ukradli majiteli úplně nové auto za 15 sekund přímo před jeho domem

27.7.2020 | Petr Miler

Zloději ukradli majiteli úplně nové auto za 15 sekund přímo před jeho domem

/

Foto: Toronto Police Service@Youtube

Máte pocit, že když svůj vůz parkujete přímo před svým domem, je v bezpečí? Zvláště když prostor sledují kamery? V dnešní době bohužel ani to pro zloděje vůbec nic neznamená.

Dva zloději byli natočeni bezpečnostní kamerou při odcizení úplně nového Lexusu LX 570 v Torontu v Kanadě. První z nich nejprve opatrně přistoupil před dům se zesilovačem signálu bezklíčového vstupu a startu, pak ho jen přiblížil ke dveřím domu a auto se odemklo. Majitel vozu zřejmě nechal klíče v domě nedaleko dveří, a proto nebylo složité prodloužit dosah jejich vysílače až k samotnému jednotce, která si myslela, že k automobilu přistupuje oprávněná osoba.

V okamžiku odemčení se podvolil také imobilizér a zlodějům už zbývalo jen pohodlně nastartovat tlačítkem a zmizet nenápadně z místa činu. Okamžik mezi tím, než první zlodějů začal jednat a druhý začal odjíždět s vozem, trval směšných 15 sekund, protože oba přišli dostatečně vybaveni a nebyl nikdo, kdo by si jich během tak krátké doby vůbec všiml - přes přítomnost kamery zachycující celý prostor.

Krádeže zneužitím systému bezklíčového vstupu a startu jsou dnes bohužel již koloritem. Psali jsme o tom mnohokrát, přesto i poslední test ADACu ukázal, že odolat takto vybaveným zlodějům dokáže jen naprostá hrstka nejmodernějších modelů aut. Zbývá tedy jen smutně přihlížet rekordním časům, 15 sekund je opravdu absurdní hodnota, která i z hrdinů filmu „Gone In 60 Seconds” dělá břídily.

Policie v Torontu žádá o pomoc případné svědky, sama ale připouští, že v ruce nemá přes existenci přiloženého záznamu vůbec nic. Lidem radí parkovat auta v garážích, což je jistě účinný způsob zamezení této zlodějině, jde ale o poněkud knížecí radu - zdaleka ne každý nějakou garáž vůbec má. Existují naštěstí i jiná preventivní opatření, kterým má smysl věnovat pozornost, některá stojí doslova pár korun.


Zloději ukradli majiteli úplně nové auto za 15 sekund přímo před jeho domem - 1 - Lexus LX 570 kradez 15 sekund video 01Zloději ukradli majiteli úplně nové auto za 15 sekund přímo před jeho domem - 2 - Lexus LX 570 kradez 15 sekund video 02Zloději ukradli majiteli úplně nové auto za 15 sekund přímo před jeho domem - 3 - Lexus LX 570 kradez 15 sekund video 03Zloději ukradli majiteli úplně nové auto za 15 sekund přímo před jeho domem - 4 - Lexus LX 570 kradez 15 sekund video 04Zloději ukradli majiteli úplně nové auto za 15 sekund přímo před jeho domem - 5 - Lexus LX 570 kradez 15 sekund video 05Zloději ukradli majiteli úplně nové auto za 15 sekund přímo před jeho domem - 6 - Lexus LX 570 kradez 15 sekund video 06
Úplně novy Lexus LX 570, vrcholné SUV japonské luxusní značky, zmizelo z prostoru před domem majitele během pouhých 15 sekund. Zloději opět využili díry v zabezpečení systémů bezklíčového vstupu a startu. Foto: Toronto Police Service@Youtube

Zdroj: Toronto Police Service@Youtube

Petr Miler

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.