Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Zrychlení Bugatti Chiron z 0 na 350 km/h je nejbrutálnější věc, co dnes uvidíte (video)
24.3.2017 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Spěcháte domů na víkend? Žádný problém, sledování tohoto videa vám vezme jen chvíli, akcelerace Chironu na jakoukoli rychlost je blesková.
Když jsme vám dnes ráno přibližovali první recenze Bugatti Chiron, citovali jsme slova našich zahraničních kolegů, kteří v případě akcelerace hovořili o schopnosti vozu „seškvařit vám mozek a a destruovat vaše vnitřní orgány”. Znělo to přehnaně, ale... řeč je o nejrychlejším sériově vyráběném silničním autě světa, takže bez zkušenosti se samotným Chironem lze tato slova jen těžko rozporovat.
Chtěli jsme vám i akceleraci vozu ukázat, v tu chvíli ale nikdo z recenzentů nepublikoval video, které by ji zachycovalo. Spokojit jsme se tak museli pouze s dřívějšími, velmi neformálními záběry akcelerace na 250 km/h v podání Chrise Harrise nebo pohled na odpal vozu zpoza jeho zádě. Obojí bylo ohromující, jenže Chiron umí více a natočit to lze lépe.
Naštěstí se svou trochou do mlýna přispěchal i Jethro Bovingdon z DriveTribe, který na dálnici zaznamenal něco podstatně zajímavějšího - zrychlení z místa až na 350 km/h. A jinak často neadekvátně používané slovo „brutální” se tady jeví být velmi slabým výrazem pro popis toho, co Chiron předvádí. Je to něco dosud nevídaného.
Hned zkraje si všimněte, s jakou lehkostí protočí všechna kola až skoro ke 100 km/h. Záznam o zrychlení na 30 mph, tedy asi 50 km/h, berte s nadhledem, tady se měřilo podle tachometru, stovka za 3 sekundy i s takovým „zapálením” kol na úvod ale skutečná je. A pak to jde jako po másle - dvoustovka za 7 sekund bere dech, 300 km/h za 14 ještě víc a než řeknete dva ševci, auto jede 350 km/h. To už kolegové ani neměřili, my ale víme, že to trvalo 20 sekund přesně.
Z 0 na 350 km/h za 20 sekund? V reálném provozu, za nedokonalých podmínek, kdy autor videa říká, že vůz umí i lépe? Máte hodně dobré auto, pokud za takovou dobu jede alespoň 200 km/h. Toto jede 350 km/h a to v komfortu a luxusu, kterému se vyrovná jen hrstka vozů na celém světě. Vítejte v nové éře, toto je nová laťka špičkové dynamiky silničního auta...









Akcelerace Chironu je ohromující už z čísel. Spatřit ji na vlastní oči skrze tachometr bere slova z úst
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Porsche si nechalo patentovat nový jízdní režim, který působí jako aprílový žert, je ale míněn smrtelně vážně
před 2 hodinami
Nejsilnější a nejrychlejší VW Golf GTI má svou cenu, „lidová” je asi tak jako cifry na kabelkách od Diora
31.10.2025
Nová Honda Prelude nakonec umí být i rychlá, ale jen pokud v ní vypnete funkci, která měla „fejkovat” její sportovnost
28.10.2025
Nejnovější články
VW i Porsche už tam jsou, Audi je následuje. Za tři roky přišlo o 75 procent svých zisků a míří do ztráty, prodeje dál klesají
před hodinou
Porsche si nechalo patentovat nový jízdní režim, který působí jako aprílový žert, je ale míněn smrtelně vážně
před 2 hodinami
Největší hrozbou pro autoprůmysl je EU, ne Čína, říká nový šéf Stellantisu. Volá po návratu spalovacích motorů
včera
Nešťastně zaříznutá vlajková loď amerických křižníků silnic chytila druhý dech, za 850 tisíc Kč je to neskutečný kus auta
včera
Jeden z největších průšvihů dějin aut, který si výrobce bral zpět a šrotoval, byl nalezen v zuboženém stavu. Prodal se za miliony
včera
Živá témata na fóru
- Policejni Passaty, Superby a neoznacena merici vozidla #2 11.01. 21:57 - Truck Daškam
- Za kolik jezdíte s benzínem? 11.01. 21:25 - abgx1
- Pneu koutek 11.01. 20:55 - abgx1
- Zimní/letní? Už máte přezuto? 11.01. 13:18 - pavproch
- ojeté auto kolem 300tis, s místem na lyže uvnitř 10.30. 15:55 - delphin
- Další zajímavá autovidea 10.29. 18:44 - Brus
- Onboard videa 10.29. 12:24 - Truck Daškam
- Politický koutek 10.28. 13:04 - Carrert93
