Home > Rubriky a sekce > Fascinace a historie > Článek
Conquest Knight XV: kočár pro diktátory odolá i RPG
20.5.2015 | Marek Bednář | Přidat příspěvek
Když máte běžných aut stovky, ale odpůrců statisíce, může se hodit pancíř a neprůstřelné pneumatiky. Na cenu ani spotřebu se raději neptejte.
Jste-li celebrita, která se bojí o svůj život, či diktátor některé země třetího světa, kromě pancéřovaného Mercedesu-Benz třídy S rozhodně potřebujete černé monstrum na těchto obrázcích. Je to Conquest Knight XV, stroj, který nabídne špičkovou ochranu posádky před lidmi s jiným názorem na svět a zároveň luxusní interiér, vybavený spoustou moderních systémů.
Podle webu firmy Conquest není Knight běžný autem, které bylo dodatečně pancéřováno, nýbrž je stavěný už od základu jako obrněný automobil. To je oproti modelu Evade velký rozdíl, protože ten není pancéřovaný vůbec, jen tak vypadá. Knight naopak vzniká jako Terradyne Gurkha, stroj určený pro armádní použití, který odolá i RPG.
Až pak putuje do dílen firmy Conquest, která do něj přimontuje veškeré potřebné vybavení, které byste jako paranoidní celebrita či diktátor mohli potřebovat. Samozřejmostí je kožené čalounění a několikazónová klimatizace, ale najdete tu také iPady, Playstationy, přehrávače DVD, v podstatě cokoliv, na co si vzpomenete.
Gurkha pro pohon využívá dieselelektrickou hybridní soustavu. Pod kapotu Knightu XV si nicméně můžete vybrat mezi 6,8litrovým atmosférickým benzínovým desetiválcem, který nabídne 330 koní a 557 Nm, nebo 6,7litrovou dieselovou V8 o 304 koních a 894 Nm. Jsou to stejné motory jako v případě zmíněného Conquestu Evade, takže můžeme říci, že pocházejí od Fordu. Ostatně, i přístrojový štít vypadá, že pochází z pick-up trucku modrého oválu.
Kolik Knight XV přesně váží, není známo, ale je 5,5 metru dlouhý, 2,16 metru vysoký a širší než Lamborghini Aventador. Jakou má spotřebu paliva, také nevíme, ale palivová nádrž má objem 238 litrů, takže se motory tohoto mastodonta nejspíš stydět nebudou. Co však známe, je cena tohoto konkrétního stroje na fotografiích, který je na prodej na Floridě: 799 950 dolarů, tedy asi 19,23 milionu korun.
Je to verze s dieselovým osmiválcem a mezi výbavou najdete věci, které v USA budete potřebovat možná tak v Baltimoru v době trvajících občanských nepokojů, jste-li obhájce oněch obviněných policistů. Noční vidění se hodit může, budete-li chtít pod rouškou tmy zmizet, a pancéřování či třeba pneumatiky schopné jízdy i po průstřelu asi také nebude na škodu.












































Zvenčí vypadá Conquest Knight XV drsně, uvnitř je ale spousta pohodlí
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Zakázaná reklama Toyoty ukazuje v plné nahotě absurditu dnešní doby, i čtyřleté dítě přece musí chápat, o co tu jde
před hodinou
„Bugatti pro chudé” ohromilo svou rychlostí, vlastně levné auto na okruhu Formule 1 zničilo McLaren P1 i závodní motorku
včera
Už se ví, kdo dal skoro miliardu za jedno z nejdražších aut všech dob, unikátní bílou vránu mezi nejcennějšími Ferrari
10.2.2026
Nejčtenější články
Nástupce miláčka Čechů se ukázal i jako velký kombík, vypalovat rybník bude hlavně Slovákům
14.1.2026
Tento VW otevírá novou éru, jde o první model ID se spalovacím motorem, který nikdy neměl přijít
14.1.2026
Nový největší a nejluxusnější Renault vypadá zatraceně dobře. A není to koncept, takhle se bude prodávat
14.1.2026
BMW se nám pokouší namluvit, že svým autům sebralo i poslední fyzický ovladač a nikomu nechybí. Samo ví, že to není pravda
14.1.2026
Už i Suzuki pochopilo, do svých aut potichu přidalo tlačítko „ihned vypnout EU”
15.1.2026
Živá témata na fóru
- Ojete sportaky - zajimave nabidky 02.12. 11:19 - jerry
- Jaké auto doporučíte do 700 tis.? 02.12. 10:42 - hollyjohnson
- Problém s plynem. Max otáčky po nastartování 02.11. 23:03 - 970ka
- Opel obecně 02.11. 21:16 - HondaMan
- VZKAZY 02.11. 21:04 - M.Z.
- Výběrové RZ - kdo má lepší úlovek? 02.11. 21:04 - Truck Daškam
- Policejní kontroly a měření 02.11. 20:57 - řidičBOB
- BMW Divize 02.11. 16:57 - pavproch
