Fanda z úcty k zemřelému bratrovi tahá na sprinty 900koňový speciál, je to něco

Velmi zvláštní pohnutky vedou majitele tohoto výjimečného stroje, aby se s ním pravidelně vydával na sprinterské dráhy pro skalpy jiných. Auto je poctou jeho tragicky zesnulému bratrovi.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

Fanda z úcty k zemřelému bratrovi tahá na sprinty 900koňový speciál, je to něco

12.6.2019 | Petr Miler

Fanda z úcty k zemřelému bratrovi tahá na sprinty 900koňový speciál, je to něco

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Velmi zvláštní pohnutky vedou majitele tohoto výjimečného stroje, aby se s ním pravidelně vydával na sprinterské dráhy pro skalpy jiných. Auto je poctou jeho tragicky zesnulému bratrovi.

Motivací dělat anebo nedělat určité věci může být kde co. Hnacím motorem se mohou stát okolnosti pozitivní, negativní i tragické a jak už asi tušíte, dnes bude řeč o případu z třetího zmíněného ranku.

Zejména ve Velké Británii totiž můžete na sprinterských kláních potkat už v základu výjimečný a místními fandy dále skoro k dokonalosti vyladěný soutěžní speciál Audi Quattro S1 E2. Původně se v 80. letech minulého století účastnil závodu na Pikes Peak a za normálních okolností by dnes odpočíval někde v soukromé sbírce. Moc by se s ním nejezdilo a možná by se občas ukázal na nějakém srazu výjimečných vozů. Pokud už by náhodou vyrazil do akce, pak na závodu aut do vrchu historiků v umírněném tempu. Osud tohoto exempláře je ale docela jiný.

Za jeho vyladěním do současné podoby, která se mimo jiné honosí výkonem až 904 koní, které servíruje po všech stránkách modifikovaný, legendární řadový pětiválec Audi, stojí bratři Dave a Jason Raymond Rowovi. Jason bohužel ve 41 letech tragicky zahynul, aniž by s bratrem práci na voze stihl dokončit. Dava ale tato osudová rána neposlala k zemi, ve jménu zesnulého bratra auto dokončil sám, pojmenoval jej po něm (tedy Ray, všimněte si i tohoto označení na zádi, zřejmě jde o polovinu loga brýlí Ray-Ban) a teď na sprintech ukazuje, co s bratrem dokázali postavit.

Je to dojemné, ohromit ale tohle auto dokáže i bez podobného příběhu na pozadí. Na přiloženém videu jej můžeme vidět v akci na britské sprinterské trati v Santa Pod a je to vážně neobyčejná podívaná. Auto s lehkostí a za působivého zvukového doprovodu překonává 400 metrů a na zachyceném sprintu dosáhne rychlosti až 219,6 km/h s časem 10,52 sekundy.

Jistě, dnes existují i rychlejší vozy, ale ne o moc. A charismatičtější, více jak 30 let staré? O tom už bychom se přeli. Ani účast jiného takového stroje by ale nedoprovázel příběh, který musí dojmout každého, kdo má srdce na pravém místě. O jistém Jasonu Raymond Rowovi se nyní dozvídají další fandové z celého světa a to by se stěží stalo, pokud by mu bratr projevoval úctu jakýmkoli obvyklým způsobem.


Fanda z úcty k zemřelému bratrovi tahá na sprinty 900koňový speciál, je to něco - 1 - Audi Quattro S1 E2 Pikes Peak pocta sprint 01Fanda z úcty k zemřelému bratrovi tahá na sprinty 900koňový speciál, je to něco - 2 - Audi Quattro S1 E2 Pikes Peak pocta sprint 02Fanda z úcty k zemřelému bratrovi tahá na sprinty 900koňový speciál, je to něco - 3 - Audi Quattro S1 E2 Pikes Peak pocta sprint 03Fanda z úcty k zemřelému bratrovi tahá na sprinty 900koňový speciál, je to něco - 4 - Audi Quattro S1 E2 Pikes Peak pocta sprint 04Fanda z úcty k zemřelému bratrovi tahá na sprinty 900koňový speciál, je to něco - 5 - Audi Quattro S1 E2 Pikes Peak pocta sprint 05Fanda z úcty k zemřelému bratrovi tahá na sprinty 900koňový speciál, je to něco - 6 - Audi Quattro S1 E2 Pikes Peak pocta sprint 06Fanda z úcty k zemřelému bratrovi tahá na sprinty 900koňový speciál, je to něco - 7 - Audi Quattro S1 E2 Pikes Peak pocta sprint 07Fanda z úcty k zemřelému bratrovi tahá na sprinty 900koňový speciál, je to něco - 8 - Audi Quattro S1 E2 Pikes Peak pocta sprint 08Fanda z úcty k zemřelému bratrovi tahá na sprinty 900koňový speciál, je to něco - 9 - Audi Quattro S1 E2 Pikes Peak pocta sprint 09Fanda z úcty k zemřelému bratrovi tahá na sprinty 900koňový speciál, je to něco - 10 - Audi Quattro S1 E2 Pikes Peak pocta sprint 10
Tohle auto je ohromující samo o sobě, jeho účast na podobných kláních ale doprovází i pozoruhodný příběh

Zdroj: VeeDubRacing@Youtube

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše