Kdysi chudý íránský emigrant dnes vlastní pět Mercedesů SLR McLaren. A koupí další

Lidé někdy mají pocit, že bohatí buď jste a nebo nejste, že se tak musíte narodit. Realita je jiná a bývalý prodavač na bleším to rád připomíná, dnes je realitním magnátem s úžasnou sbírkou aut.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

Kdysi chudý íránský emigrant dnes vlastní pět Mercedesů SLR McLaren. A koupí další

27.2.2019 | Mirek Mazal

Kdysi chudý íránský emigrant dnes vlastní pět Mercedesů SLR McLaren. A koupí další

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Lidé někdy mají pocit, že bohatí buď jste a nebo nejste, že se tak musíte narodit. Realita je jiná a bývalý prodavač na bleším to rád připomíná, dnes je realitním magnátem s úžasnou sbírkou aut.

Životní příběh Mannyho Khoshbina by měl být inspirací pro všechny, kteří žijí v přesvědčení, že osud jejich života byl dávno dán a nemohou na něm nic změnit. Tento Íránec ve svých 14 letech přicestoval do USA a začal prodávat použité zboží na víkendovém tržišti. O dva roky později získal první skutečnou práci v maloobchodním řetězci odměněnou 3,15 dolarů za hodinu (dnes 71 Kč). Chlapec byl později povýšen na zaměstnance měsíce a po necelém roce se stal manažerem oddělení.

Pracovitý imigrant chtěl ale stále výš, a tak se začal realizovat jinde. Našel marketingovou firmu, která podomně prodávala tašky s ořechy a bonbóny, zapojil se do procesu a během prvních dvou měsíců se stal nejlepším obchodníkem společnosti. Zrodila se hvězda, která od té doby strmě stoupala výš k pozici milionáře a dále do postavení amerického realitního magnáta.

Už během cesty za novým životem obdivoval automobily a nejvíce vzhlížel k drahým vozům. Učarovala mu značka Mercedes-Benz, na kterou se zaměřil po dosažení dostatečného jmění. Khosbin ve 48 letech provází návštěvy svojí garáží a ukazuje veškeré benzínové bohatství. Zvláštní místo mají samozřejmě Mercedesy - vlastní rovnou pět exemplářů vzácného modelu SLR McLaren.

Kolekce obsahuje tři kupé a dva roadstery. Bílý roadster z roku 2009 má červený interiér a podobnou specifikaci v Americe nikdo jiný nevlastní. Další vůz ve stříbrné je ročník 2006 a dostal také červenou kůži na sedačky, hned vedle stojí stejně zbarvený model jen se starším datem výroby 2005. Naproti je vidět SLR z roku 2009 s nájezdem jen 579 kilometrů. A poslední předmět dnešního obdivu zaujímá kupé z roku 2005 v šedé barvě Galaxy Grey.

Kromě Mercedesů stojí v čisté garáži třeba i žluté Porsche Carrera GT, hlavní pozornost se přesto upíná k německým supersportům z doby aktivní spolupráce s Angličany. Khosbin má rád dlouhou kapotu s žebrováním, také nezapomněl zmínit povedený interiér a hlavně startovací tlačítko na vrcholu řadicí páky.

Sběratel pro diváky videa u jednoho z pěti SLR přizvedl karbonovou kapotu a představil jedinečný mechanismus jejího otevírání. Pod víkem se skrývá známý přeplňovaný osmiválec AMG, který vozu dodal skvělý zvukový projev dunící čtyřmi koncovkami po stranách vozu.

Na otázku proč Khosbin koupil zrovna pět těchto aut Odpoví, že se mu líbily barevné kombinace. Nahlíží na McLareny jako na komplexní umění, sleduje jiné vlastnosti než běžný zákazník. Nejde mu o aktuální výstřednost jeho garáže, ale věří v budoucí nárůst ceny bývalé spolupráce dvou konkurenčních automobilek. Možná i proto plánuje koupit další - když už jich máte v garáži pět, šestý se do ní jistě také vejde...


Kdysi chudý íránský emigrant dnes vlastní pět Mercedesů SLR McLaren. A koupí další - 1 - Manny Khoshbin sbirka Mercedesu SLR McLaren 01Kdysi chudý íránský emigrant dnes vlastní pět Mercedesů SLR McLaren. A koupí další - 2 - Manny Khoshbin sbirka Mercedesu SLR McLaren 02Kdysi chudý íránský emigrant dnes vlastní pět Mercedesů SLR McLaren. A koupí další - 3 - Manny Khoshbin sbirka Mercedesu SLR McLaren 03Kdysi chudý íránský emigrant dnes vlastní pět Mercedesů SLR McLaren. A koupí další - 4 - Manny Khoshbin sbirka Mercedesu SLR McLaren 04Kdysi chudý íránský emigrant dnes vlastní pět Mercedesů SLR McLaren. A koupí další - 5 - Manny Khoshbin sbirka Mercedesu SLR McLaren 05Kdysi chudý íránský emigrant dnes vlastní pět Mercedesů SLR McLaren. A koupí další - 6 - Manny Khoshbin sbirka Mercedesu SLR McLaren 06Kdysi chudý íránský emigrant dnes vlastní pět Mercedesů SLR McLaren. A koupí další - 7 - Manny Khoshbin sbirka Mercedesu SLR McLaren 07Kdysi chudý íránský emigrant dnes vlastní pět Mercedesů SLR McLaren. A koupí další - 8 - Manny Khoshbin sbirka Mercedesu SLR McLaren 08Kdysi chudý íránský emigrant dnes vlastní pět Mercedesů SLR McLaren. A koupí další - 9 - Manny Khoshbin sbirka Mercedesu SLR McLaren 09Kdysi chudý íránský emigrant dnes vlastní pět Mercedesů SLR McLaren. A koupí další - 10 - Manny Khoshbin sbirka Mercedesu SLR McLaren 10Kdysi chudý íránský emigrant dnes vlastní pět Mercedesů SLR McLaren. A koupí další - 11 - Manny Khoshbin sbirka Mercedesu SLR McLaren 11Kdysi chudý íránský emigrant dnes vlastní pět Mercedesů SLR McLaren. A koupí další - 12 - Manny Khoshbin sbirka Mercedesu SLR McLaren 12
Manny Khoshbin kdysi bral 71 korun na hodinu. Dnes si může dovolit pět verzí Mercedesu SLR McLaren a spoustu dalších drahých vozů

Zdroj: Manny Khoshbin@Youtube

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše