Muž najel s Pagani Huayra za tři dny víc kilometrů než ostatní majitelé za rok dohromady

Tato auta jsou sice výjimečná hlavně kvůli tomu, jak jezdí, naprostá většina majitelů je ale jen sbírá. Ne tak muž vlastnící tento fialový roadster, za tři dny s ním přejel celý americký kontinent.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Muž najel s Pagani Huayra za tři dny víc kilometrů než ostatní majitelé za rok dohromady

21.10.2019 | Mirek Mazal

Muž najel s Pagani Huayra za tři dny víc kilometrů než ostatní majitelé za rok dohromady

/

Tato auta jsou sice výjimečná hlavně kvůli tomu, jak jezdí, naprostá většina majitelů je ale jen sbírá. Ne tak muž vlastnící tento fialový roadster, za tři dny s ním přejel celý americký kontinent.

Jakkoli to může znít smutně, ta nejlepší a nejvzácnější auta ze současné produkce putují po převzetí novým majitelem nejčastěji do klimatizovaných garáží, nejlépe na korbě nákladních aut. Ty nejlepší z nejlepších strojů sice obvykle rostou na ceně bez ohledu na cokoli, s každým ujetým kilometrem se ale zhodnocení zmírňuje. A tak si kupci raději nechají náklad dopravit rovnou na místo dalšího uložení, kde jej nechají zrát jako víno.

Skupováním vzácných exemplářů vznikají ty největší sbírky nejezděných superaut, obdivované vozy tím ale ztrácí svůj původní význam. Automobil má jezdit, což je přístup, který preferuje i majitel Pagani Huayra Roadster na fotkách níže. A to bez ohledu na vliv kilometráže na hodnotu roadsteru vyrobeného uvnitř malé automobilky sídlící v San Cesario sul Panaro.

Vlastník nejsilnější a nejlehčí Huayary, který si říká prostě Bob, vůbec neřešil opatrný převoz přímo pod střechu a hned po převzetí vyrazil osobně zajet vidlicový dvanáctiválec M158 od AMG na několik epických výletů. Ten poslední vedl napříč americkým kontinentem, přesně jako v závodech Cannonball Run, jen o čas tu nešlo.

Pomalá jízda to ale stejně být nemohla, neboť cesta mezi břehy oceánů zabrala necelé tři dny. Italský klenot tak na jeden zátah zvládl 4 736 kilometrů - tolik nenajedou snad všichni ostatní majitelé Huayry za celý rok dohromady. Cestu nedoprovázely žádné problémy, Pagani tak zjevně vyrábí auta nemající problém sloužit svému primárnímu účelu. Škoda, že toho většina majitelů nevyužívá. Nad výjimkami, jako je tato, je ovšem třeba smeknout.


Muž najel s Pagani Huayra za tři dny víc kilometrů než ostatní majitelé za rok dohromady - 1 - Pagani Huayra Roadster vylet napric USA foto 01Muž najel s Pagani Huayra za tři dny víc kilometrů než ostatní majitelé za rok dohromady - 2 - Pagani Huayra Roadster vylet napric USA foto 02Muž najel s Pagani Huayra za tři dny víc kilometrů než ostatní majitelé za rok dohromady - 3 - Pagani Huayra Roadster vylet napric USA foto 03Muž najel s Pagani Huayra za tři dny víc kilometrů než ostatní majitelé za rok dohromady - 4 - Pagani Huayra Roadster vylet napric USA foto 04Muž najel s Pagani Huayra za tři dny víc kilometrů než ostatní majitelé za rok dohromady - 5 - Pagani Huayra Roadster vylet napric USA foto 05Muž najel s Pagani Huayra za tři dny víc kilometrů než ostatní majitelé za rok dohromady - 6 - Pagani Huayra Roadster vylet napric USA foto 06Muž najel s Pagani Huayra za tři dny víc kilometrů než ostatní majitelé za rok dohromady - 7 - Pagani Huayra Roadster vylet napric USA foto 07Muž najel s Pagani Huayra za tři dny víc kilometrů než ostatní majitelé za rok dohromady - 8 - Pagani Huayra Roadster vylet napric USA foto 08Muž najel s Pagani Huayra za tři dny víc kilometrů než ostatní majitelé za rok dohromady - 9 - Pagani Huayra Roadster vylet napric USA foto 09Muž najel s Pagani Huayra za tři dny víc kilometrů než ostatní majitelé za rok dohromady - 10 - Pagani Huayra Roadster vylet napric USA foto 10Muž najel s Pagani Huayra za tři dny víc kilometrů než ostatní majitelé za rok dohromady - 11 - Pagani Huayra Roadster vylet napric USA foto 11Muž najel s Pagani Huayra za tři dny víc kilometrů než ostatní majitelé za rok dohromady - 12 - Pagani Huayra Roadster vylet napric USA foto 12
Z Pagani Huayra zjevně může být i dobrý společník na dlouhé trasy, skoro 5 000 km ujetých za tři dny hovoří za vše

Zdroj: @Instagram

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše