Mřížka chladiče limitovaného Astonu je tak drahá, že malý ťukanec zabolí i milionáře

Mřížka chladiče na obyčejné auto stojí pár stokorun a i když její zničení nepotěší, nezruinuje nikoho. V Astonu Vanquish Zagato je platí jiná pravidla.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

Mřížka chladiče limitovaného Astonu je tak drahá, že malý ťukanec zabolí i milionáře

17.2.2019 | Mirek Mazal

Mřížka chladiče limitovaného Astonu je tak drahá, že malý ťukanec zabolí i milionáře

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Mřížka chladiče na obyčejné auto stojí pár stokorun a i když její zničení nepotěší, nezruinuje nikoho. V Astonu Vanquish Zagato je platí jiná pravidla.

Elegantní a výrobně striktně limitovaný Aston Martin Vanquish Zagato Volante je jedním z nejexkluzivnějších a nejkrásnějších exotických vozů bez pevné střechy. Nádherný automobil je sladěný z každého úhlu a také pod kapotou se skrývá skutečné mistrovské dílo - atmosférický motor 5,9 V12 s výkonem 600 koní (441 kilowattů).

Masivní strojovna potřebuje přívod velkého množství čerstvého vzduchu, ale v tak speciálním voze neexistují věci jako obyčejná plastová mřížka před chladičem. Vanquish Zagato Volante vyžaduje individuální přístup v každém detailu, a tak je možné vůz na přání dovybavit mřížkou chladiče za takovou sumu, že byste za ní pořídili i novou Škodu Superb v jednom z nejlepších provedení.

Předmětem zájmu je hliníková mřížka, která patří do volitelného příslušenství. Spolu s dalším malým ozdobným žebrováním okolo zadních světel trvá necelých 3 000 člověkohodin, než tahle paráda vznikne. Skoro 125 dní čistého času trvá třem lidem a strojům dokončit stříbrnou příplatkovou výbavu, která denně čelí rozmarům počasí a neopatrným řidičům. Aby délka práce zapadla do kontextu - jeden celý Aston Martin One-77 trvá sestavit též 3 000 hodin, nyní se bavíme o pouhém mřížkování pro Vanquish Zagato.

Aston Martin v podstatě účtuje 10 liber za každou hodinu tvorby rozmařilého doplňku, proto je snadné dopočítat, že tři docela zbytné hliníkové díly budou stát 30 tisíc liber (885 tisíc Kč). Ozdoba předního nárazníku a okolí zadních světel je čistě efektní věc pro radost bez hlubšího praktického významu. Zejména přední zkrášlení opticky rozšiřuje čelní partie otevřeného stroje, konečný soud nad zlepšením téměř dokonalých tvarů musí vynést každý sám.

Dokážeme se představit lépe investované peníze, je ale těžké si představit strach z každého ťukance při projíždění městem. Stačí docela malý náraz a můžete si pustit z reproduktorů píseň „Je v tahu”. Spánek a klid možná bude následovat, tady je ale řeč o bezmála milionu korun za drobnou nehodu - to zabolí i hodně bohaté lidi.


Mřížka chladiče limitovaného Astonu je tak drahá, že malý ťukanec zabolí i milionáře - 1 - Aston Martin Vanquish Zagato Volante mrizka 01Mřížka chladiče limitovaného Astonu je tak drahá, že malý ťukanec zabolí i milionáře - 2 - Aston Martin Vanquish Zagato Volante mrizka 02Mřížka chladiče limitovaného Astonu je tak drahá, že malý ťukanec zabolí i milionáře - 3 - Aston Martin Vanquish Zagato Volante mrizka 03Mřížka chladiče limitovaného Astonu je tak drahá, že malý ťukanec zabolí i milionáře - 4 - Aston Martin Vanquish Zagato Volante mrizka 04Mřížka chladiče limitovaného Astonu je tak drahá, že malý ťukanec zabolí i milionáře - 5 - Aston Martin Vanquish Zagato Volante mrizka 05Mřížka chladiče limitovaného Astonu je tak drahá, že malý ťukanec zabolí i milionáře - 6 - Aston Martin Vanquish Zagato Volante mrizka 06Mřížka chladiče limitovaného Astonu je tak drahá, že malý ťukanec zabolí i milionáře - 7 - Aston Martin Vanquish Zagato Volante mrizka 07Mřížka chladiče limitovaného Astonu je tak drahá, že malý ťukanec zabolí i milionáře - 8 - Aston Martin Vanquish Zagato Volante mrizka 08Mřížka chladiče limitovaného Astonu je tak drahá, že malý ťukanec zabolí i milionáře - 9 - Aston Martin Vanquish Zagato Volante mrizka 09Mřížka chladiče limitovaného Astonu je tak drahá, že malý ťukanec zabolí i milionáře - 10 - Aston Martin Vanquish Zagato Volante mrizka 10
Brit známý pod přezdívkou Mr JWW ukazuje od třetí minuty na kameru nesmírně drahé příplatky Astonu Martin Vanquish Zagato Volante. Mřížka chladiče se skoro milionovou cenovkou je bláznivá věc

Zdroj: Mr JWW@Youtube

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše