Někdo si k Vánocům nadělil všechny limitované Astony. Je to dar za 50 milionů

Vážený klient automobilky se rozhodl, že na letošní svátky hned tak nezapomene a naježil si pořádnou nadílku. Na víc jak 50 milionů jej přišly všechny verze Vanquishe Zagato.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

Někdo si k Vánocům nadělil všechny limitované Astony. Je to dar za 50 milionů

21.12.2018 | Mirek Mazal

Někdo si k Vánocům nadělil všechny limitované Astony. Je to dar za 50 milionů

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Vážený klient automobilky se rozhodl, že na letošní svátky hned tak nezapomene a naježil si pořádnou nadílku. Na víc jak 50 milionů jej přišly všechny verze Vanquishe Zagato.

Vánoční rozmařilost dostala nové rozměry. Někdo si pod stromek nadělil všechny čtyři verze Astonu Martin Vanquish Zagato, které existují. Blíže neupřesněného kupce elegance spojená se sportovním duchem rudých supersportů natolik ohromila, že si objednal dodávku rovnou kvarteta uměleckých děl vzešlých z italsko-britské spolupráce.

Anglický výrobce představil designový projekt Vanquish Zagato v roce 2016. Původně bylo zamýšleno jen kupé, nicméně roadster brzy následoval a ohlas u publika si vynutil ještě verze Speedster a Shooting Brake. Vzhled si vzala na starosti karosářská dílna Zagato se sídlem nedaleko Milána. Šarmantní povaha se projevila do přepracovaných světlometů, zvýšeného luxusu uvnitř a zásahy se dotkly také použitého dvanáctiválce.

Iniciály údajně skotského kupce nejsou důležité, jeho přítel, youtuber, který si říká Mr. JWW, dostal svolení natočit všechny zakoupené kusy ještě před prvním vyjetím na silnice. Díky němu můžeme vidět celou čtveřici pohromadě a vypadá vážně fantasticky, nejen kvůli shodné barvě Lava Red. Předání proběhlo přímo v ústředí automobilky v Gaydonu. Exkluzivní objednávku tvoří Vanquish Zagato Coupe, Vanquish Zagato Volante, Vanquish Zagato Speedster a Vanquish Zagato Shooting Brake. Kupec zaplatil vždy za jeden z 99 kusů limitované edice každé verze, jen Speedsterů se naplánovalo ještě skromnějších 28 exemplářů. Právě ten se dvěma bublinami za hlavami pasažérů nad všemi vyčnívá nejvíce.

Každý z těchto strojů je postaven ve specifikaci odpovídající Vanquishi S, což znamená 5,9litrový atmosférický motor V12 o výkonu 600 koní. Přes automat putují výhradně na zadní nápravu. Cena jednoho takového stroje se pohybuje nad hranicí 500 tisíc Eur (12,9 milionu Kč), takže 50 milionů korun padlo jako nic. Množstevní sleva je v případě limitovaných edic, které si nemůže koupit každý (Aston je „přiklepl” pouze věrným zákazníkům firmy, ostatní mají smůlu), neexistující věcí.


Někdo si k Vánocům nadělil všechny limitované Astony. Je to dar za 50 milionů - 1 - Sbirka Astonu Martin Vanquish Zagato 01Někdo si k Vánocům nadělil všechny limitované Astony. Je to dar za 50 milionů - 2 - Sbirka Astonu Martin Vanquish Zagato 02Někdo si k Vánocům nadělil všechny limitované Astony. Je to dar za 50 milionů - 3 - Sbirka Astonu Martin Vanquish Zagato 03Někdo si k Vánocům nadělil všechny limitované Astony. Je to dar za 50 milionů - 4 - Sbirka Astonu Martin Vanquish Zagato 04Někdo si k Vánocům nadělil všechny limitované Astony. Je to dar za 50 milionů - 5 - Sbirka Astonu Martin Vanquish Zagato 05Někdo si k Vánocům nadělil všechny limitované Astony. Je to dar za 50 milionů - 6 - Sbirka Astonu Martin Vanquish Zagato 06Někdo si k Vánocům nadělil všechny limitované Astony. Je to dar za 50 milionů - 7 - Sbirka Astonu Martin Vanquish Zagato 07Někdo si k Vánocům nadělil všechny limitované Astony. Je to dar za 50 milionů - 8 - Sbirka Astonu Martin Vanquish Zagato 08Někdo si k Vánocům nadělil všechny limitované Astony. Je to dar za 50 milionů - 9 - Sbirka Astonu Martin Vanquish Zagato 09Někdo si k Vánocům nadělil všechny limitované Astony. Je to dar za 50 milionů - 10 - Sbirka Astonu Martin Vanquish Zagato 10Někdo si k Vánocům nadělil všechny limitované Astony. Je to dar za 50 milionů - 11 - Sbirka Astonu Martin Vanquish Zagato 11Někdo si k Vánocům nadělil všechny limitované Astony. Je to dar za 50 milionů - 12 - Sbirka Astonu Martin Vanquish Zagato 12Někdo si k Vánocům nadělil všechny limitované Astony. Je to dar za 50 milionů - 13 - Sbirka Astonu Martin Vanquish Zagato 13Někdo si k Vánocům nadělil všechny limitované Astony. Je to dar za 50 milionů - 14 - Sbirka Astonu Martin Vanquish Zagato 14
Takto si někdo nadělil všechny čtyři dostupné verze Astonu Martin Vanquish v úpravě Zagato, takto pospolu obzvlášť berou dech

Zdroj: Mr. JWW

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše