Muž koupil vzácný Ford Mustang i s jeho původním majitelem, s ním ho také prodal

Někdejší majitel tohoto dnes značně rezavého auta miloval svůj vůz tak moc, že se s ním nedokázal rozloučit ani po smrti. K novým majitelům tak putuje i s urnou s jeho popelem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

Muž koupil vzácný Ford Mustang i s jeho původním majitelem, s ním ho také prodal

13.6.2019 | Petr Prokopec

Muž koupil vzácný Ford Mustang i s jeho původním majitelem, s ním ho také prodal

/

Někdejší majitel tohoto dnes značně rezavého auta miloval svůj vůz tak moc, že se s ním nedokázal rozloučit ani po smrti. K novým majitelům tak putuje i s urnou s jeho popelem.

Za některými automobily stojí příběhy, které by nevymysleli ani hollywoodští scénáristé. Nejinak je tomu v případě Fordu Mustang GT 390 z roku 1968, který byl před nedávnem prodán do Velké Británie. Pokud však půjdeme v jeho stopách, vrátíme se přes Severní Karolínu na Floridu. Právě v tomto státě si kupé modrého oválu užíval jeho původní majitel, muž jménem James. Ten sice před mnoha lety zemřel, s vozem se ale dosud nerozloučil. Místo toho byla urna s jeho popelem součástí již několika obchodních transakcí.

Že nevěříte tomu, co jste si právě přečetli? Jak jsme zmínili v úvodu, ty nejzajímavější příběhy píše sám život. My se proto vrátíme o dva roky zpátky k Zachu Taylorovi z Atlanty, který je velkým automobilovým nadšencem. Něco takového nepřekvapí, neboť jeho rodina provozuje firmu Napa Auto Parts. Působivá je ovšem jeho garáž, do které se postupně nastěhoval Mustang California Special (1968), Mustang Fastback (1966), Mustang Shelby GT350 (2017) či Honda S2000 (2001) a Subaru WRX.

Právě Taylor uviděl v létě 2017 inzerát na Jamesův Mustang, který v tu dobu stál v nepříliš vzdáleném Franklinu. Po telefonu zjistil, že současný vlastník nemá internet, a proto za něj inzerci podal jeho známý. Zach si proto převzal to správné telefonní číslo a krátce na to již mířil do Severní Karolíny, aby si vůz prohlédl. Na místě zjistil, že již pomalu půlstoletí starý pony car nabízí kamarád původního vlastníka Bruce, který kdysi také bydlel na Floridě.

Podle Bruce jezdil James s vozem na denní bázi, a to do chvíle, kdy se porouchal motor. Osmiválec S-Code 390-4V následně zamířil na opravu, ovšem ta zjevně nebyla dokonalá a jednotka během jízdy stále vykazovala problémy. Vůz proto zamířil do garáže a po Jamesově smrti k Brucovi, který se následně přestěhoval do Severní Karolíny. Mustang se přestěhoval spolu s ním, aby spočinul v jedné stodole. Na sedadle spolujezdce přitom spočívala urna s Jamesovým popelem.

Něco takového Zach rozhodně nečekal, a proto nakonec Severní Karolínu opustil bez vozu. Jak se ale následně ukázalo, Bruce nejspíše zavětřil příležitost, kterou hodlal popadnout za pačesy. Od onoho léta 2017 do listopadu 2018 měl Zachovi volat minimálně padesátkrát, aby si s ním popovídal o Jamesovi, životě na Floridě či o Fordu. Nakonec tak slovo dalo slovo a dohoda o koupi byla na světě - Zach přitom Mustang pořídil za 7 tisíc dolarů (158 570 Kč).

Po příjezdu domů si ale nový majitel uvědomil, že stav vozu je příliš špatný na to, aby jej sám dával do pořádku. Vyčistil proto alespoň interiér a kolům dodal slušivé poklice. Mustang s Jamesovým popelem poté zamířil na eBay, kde se nakonec prodal za 23 300 USD (527 800 Kč). Jak přitom již bylo řečeno, nový majitel je z Velké Británie a dokonce měl již zahájit proces renovace. Zda to ale znamená i vyhození urny, nebylo upřesněno.

Na další osud tohoto Fordu Mustang jsme tedy velmi zvědavi. Aktuálně tak jen dodáme, že kromě osmiválce s 330 koňmi se chlubí čtyřstupňovým manuálem a zadním samosvorným diferenciálem. Mimo to byl nalakován unikátní kombinací světle modré a stříbrné, jíž se chlubilo pouze 589 kusů. Vůbec se tak vlastně Jamesovi nedivíme, že se se svým vozem nedokázal rozloučit ani po smrti.


Muž koupil vzácný Ford Mustang i s jeho původním majitelem, s ním ho také prodal - 1 - Ford Mustang GT390 1968 s popelem majitele 01Muž koupil vzácný Ford Mustang i s jeho původním majitelem, s ním ho také prodal - 2 - Ford Mustang GT390 1968 s popelem majitele 02Muž koupil vzácný Ford Mustang i s jeho původním majitelem, s ním ho také prodal - 3 - Ford Mustang GT390 1968 s popelem majitele 03Muž koupil vzácný Ford Mustang i s jeho původním majitelem, s ním ho také prodal - 4 - Ford Mustang GT390 1968 s popelem majitele 04Muž koupil vzácný Ford Mustang i s jeho původním majitelem, s ním ho také prodal - 5 - Ford Mustang GT390 1968 s popelem majitele 05Muž koupil vzácný Ford Mustang i s jeho původním majitelem, s ním ho také prodal - 6 - Ford Mustang GT390 1968 s popelem majitele 06Muž koupil vzácný Ford Mustang i s jeho původním majitelem, s ním ho také prodal - 7 - Ford Mustang GT390 1968 s popelem majitele 07Muž koupil vzácný Ford Mustang i s jeho původním majitelem, s ním ho také prodal - 8 - Ford Mustang GT390 1968 s popelem majitele 08Muž koupil vzácný Ford Mustang i s jeho původním majitelem, s ním ho také prodal - 9 - Ford Mustang GT390 1968 s popelem majitele 09
Ford Mustang GT 390 z roku 1968 za poslední dobu hned dvakrát změnil vlastníka, pokaždé však u toho byl popel původního majitele

Zdroj: MustangFanClub

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše