Někdo si nechal postavit superjachtu snů, kolos se vším na palubě si říká podle toho

Devadesát metrů luxusu může na první pohled vypadat jako komerční loď, ale ouha. Originální plavidlo vzniklo jen proto, aby v nejvyšším pohodlí sloužilo rodině a přátelům zatím utajovaného majitele.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

Někdo si nechal postavit superjachtu snů, kolos se vším na palubě si říká podle toho

13.11.2019 | Mirek Mazal

Někdo si nechal postavit superjachtu snů, kolos se vším na palubě si říká podle toho

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Devadesát metrů luxusu může na první pohled vypadat jako komerční loď, ale ouha. Originální plavidlo vzniklo jen proto, aby v nejvyšším pohodlí sloužilo rodině a přátelům zatím utajovaného majitele.

Nová plující chlouba moří a oceánů pojmenovaná příznačně DreAMBoat vznikla pod rukama dvou světoznámých designérů nádherných lodí. Proslulý Espen Øino ztvárnil interiér a jeho stejně uznávaný kolega Terence Disdale přetavil léta praxe v povedený zevnějšek. Spolupráce byla úspěšně završena na začátku letošního roku a následovalo dílčí přizpůsobení prvků novému majiteli a jeho rodině.

Kupec si přeje zůstat v anonymitě, jeho mluvčí ale přiznal luxusní dovybavení dle přání rodičů i jejich potomků. DreAMBoat si s sebou vozí vše od obřího palubního bazénu, dvou vířivek, lázní, přes plaveckou plošinu, tělocvičnu, domácí kino pod širým nebem až po restaurace nebo několik garáží se stroji do vody. Vyšperkovaná superjachta spojuje vysoký luxus se zábavou všeho druhu.

Okázalá výbava počítá s plavbou až 23 hostů, o které se postará 33 členů posádky. Kompletní stavba včetně přizpůsobení lodě trvalo 18 měsíců. Vnitřní prostory v několika patrech prosvětlují velká okna uzavírající početné kabiny plné přírodních materiálů. Majitel si vyžádal použití tradiční kůže i dřeva v kombinaci s opulentní perletí, polodrahokamy a vápencem na podlaze.

Pohon by měl být dostatečně šetrný vůči životnímu prostředí. Přestože jízdu zajišťují dva dieselové motory MTU 20V4000M73L s výkonem 3 600 kW (4 895 koní), dokáže technika využívat nahromaděné teplo. Nejvyšší rychlost dosahuje 20 uzlů (37 km/h), přitom má devadesátimetrový kolos hrubou tonáž 2 960 tun.

Cena tohoto stroje nebyla zveřejněna, jistě se ale budeme pohybovat v miliardách korun. Vzhledem k tomu, že objemově největší jachta světa Ališera Usmanova není zase o tolik větší a stála 18,6 miliardy, může být i jednociferná suma v miliardách korun v případě DreAMBoat málo.


Někdo si nechal postavit superjachtu snů, kolos se vším na palubě si říká podle toho - 1 - Oceanco Dreamboat 2019 foto prvni 01Někdo si nechal postavit superjachtu snů, kolos se vším na palubě si říká podle toho - 2 - Oceanco Dreamboat 2019 foto prvni 02Někdo si nechal postavit superjachtu snů, kolos se vším na palubě si říká podle toho - 3 - Oceanco Dreamboat 2019 foto prvni 03Někdo si nechal postavit superjachtu snů, kolos se vším na palubě si říká podle toho - 4 - Oceanco Dreamboat 2019 foto prvni 04Někdo si nechal postavit superjachtu snů, kolos se vším na palubě si říká podle toho - 5 - Oceanco Dreamboat 2019 foto prvni 05Někdo si nechal postavit superjachtu snů, kolos se vším na palubě si říká podle toho - 6 - Oceanco Dreamboat 2019 foto prvni 06Někdo si nechal postavit superjachtu snů, kolos se vším na palubě si říká podle toho - 7 - Oceanco Dreamboat 2019 foto prvni 07Někdo si nechal postavit superjachtu snů, kolos se vším na palubě si říká podle toho - 8 - Oceanco Dreamboat 2019 foto prvni 08Někdo si nechal postavit superjachtu snů, kolos se vším na palubě si říká podle toho - 9 - Oceanco Dreamboat 2019 foto prvni 09Někdo si nechal postavit superjachtu snů, kolos se vším na palubě si říká podle toho - 10 - Oceanco Dreamboat 2019 foto prvni 10Někdo si nechal postavit superjachtu snů, kolos se vším na palubě si říká podle toho - 11 - Oceanco Dreamboat 2019 foto prvni 11Někdo si nechal postavit superjachtu snů, kolos se vším na palubě si říká podle toho - 12 - Oceanco Dreamboat 2019 foto prvni 12Někdo si nechal postavit superjachtu snů, kolos se vším na palubě si říká podle toho - 13 - Oceanco Dreamboat 2019 foto prvni 13Někdo si nechal postavit superjachtu snů, kolos se vším na palubě si říká podle toho - 14 - Oceanco Dreamboat 2019 foto prvni 14Někdo si nechal postavit superjachtu snů, kolos se vším na palubě si říká podle toho - 15 - Oceanco Dreamboat 2019 foto prvni 15Někdo si nechal postavit superjachtu snů, kolos se vším na palubě si říká podle toho - 16 - Oceanco Dreamboat 2019 foto prvni 16Někdo si nechal postavit superjachtu snů, kolos se vším na palubě si říká podle toho - 17 - Oceanco Dreamboat 2019 foto prvni 17Někdo si nechal postavit superjachtu snů, kolos se vším na palubě si říká podle toho - 18 - Oceanco Dreamboat 2019 foto prvni 18Někdo si nechal postavit superjachtu snů, kolos se vším na palubě si říká podle toho - 19 - Oceanco Dreamboat 2019 foto prvni 19Někdo si nechal postavit superjachtu snů, kolos se vším na palubě si říká podle toho - 20 - Oceanco Dreamboat 2019 foto prvni 20Někdo si nechal postavit superjachtu snů, kolos se vším na palubě si říká podle toho - 21 - Oceanco Dreamboat 2019 foto prvni 21
Jméno DreAMBoat správně označuje loď snů, na její palubě najdete doslova vše

Zdroje: SuperYacht Times@Youtube, Dutch Yachting@Youtube, Yacht Charter Fleet

Mirek Mazal

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.