Někdo schovává sbírku neobvyklých japonských aut pod dálničním mostem

Auta už jsme viděli skladovat leckde, ale v improvizované chýši pod obrovským dálničním mostem? Zajímavé navíc není jen místo skladování, ale i auta samotná.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

Někdo schovává sbírku neobvyklých japonských aut pod dálničním mostem

4.10.2019 | Mirek Mazal

Někdo schovává sbírku neobvyklých japonských aut pod dálničním mostem

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Auta už jsme viděli skladovat leckde, ale v improvizované chýši pod obrovským dálničním mostem? Zajímavé navíc není jen místo skladování, ale i auta samotná.

Někdo se slabostí pro japonské automobily se pustil do importu neobvyklých strojů ze země vycházejícího slunce a všechny parkuje pod jedním dálničním mostem v USA. Desítky ne zcela obvyklých importovaných Japonců stojí uschováno před nezmary počasí v Bay Area v Kalifornii.

Utajené parkoviště nedávno odhalil místní obyvatel San Francisca. Pod mostem čeká na využití flotila aut, které Kalifornie nezná kvůli tomu, že se do USA nikdy nedovážely a platné zákony omezující dovoz vozidel mladších 25 let. Japonské minivany, MPV, osobní vozy i SUV vyrobené před rokem 1994 už předpisy splňují.

S jakým cílem tato auta někdo takto skladuje, není zatím jasné. Někteří hovoří o bizarní sbírce pro vlastní potěchu, jiní o tom, že jsou hojně přiváženy a následně seřazeny těsně vedle sebe v očekávání zájmu lokálními přistěhovalci z Asie anebo samotnými Američany toužící po vyzkoušení neznámého. V inzerci se ale tyto vozy v tuto chvíli - až na jediný - nevyskytují.

Nejvíce je zastoupena parta prťavých dodávek obvykle s pohonem všech kol. Právě jeden z těchto vozů se objevil v prodeji - Mitsubishi Delica Diesel Turbo 4x4 z roku 1993 s nájezdem 116 tisíc kilometrů nyní vychází na 12 800 dolarů (301 tisíc Kč). To není zrovna malá částka, je tedy možné, že jde skutečně o pokus o výdělečný obchod v Americe neobvyklým zbožím.

Ať už je ale smysl výskytu těchto aut na popsaném místě jakýkoli, je na ně rozhodně zajímavý pohled. Desítky podobných dodávek nemáte šanci vidět ani u nás, natož schované pod dálničním mostem...


Někdo schovává sbírku neobvyklých japonských aut pod dálničním mostem - 1 - Japonska auta pod mostem v Kalifornii foto 01Někdo schovává sbírku neobvyklých japonských aut pod dálničním mostem - 2 - Japonska auta pod mostem v Kalifornii foto 02Někdo schovává sbírku neobvyklých japonských aut pod dálničním mostem - 3 - Japonska auta pod mostem v Kalifornii foto 03Někdo schovává sbírku neobvyklých japonských aut pod dálničním mostem - 4 - Japonska auta pod mostem v Kalifornii foto 04Někdo schovává sbírku neobvyklých japonských aut pod dálničním mostem - 5 - Japonska auta pod mostem v Kalifornii foto 05Někdo schovává sbírku neobvyklých japonských aut pod dálničním mostem - 6 - Japonska auta pod mostem v Kalifornii foto 06Někdo schovává sbírku neobvyklých japonských aut pod dálničním mostem - 7 - Japonska auta pod mostem v Kalifornii foto 07Někdo schovává sbírku neobvyklých japonských aut pod dálničním mostem - 8 - Japonska auta pod mostem v Kalifornii foto 08Někdo schovává sbírku neobvyklých japonských aut pod dálničním mostem - 9 - Japonska auta pod mostem v Kalifornii foto 09Někdo schovává sbírku neobvyklých japonských aut pod dálničním mostem - 10 - Japonska auta pod mostem v Kalifornii foto 10
Provizorní garáž pod kalifornskou dálnicí skrývá buď hodně svéráznou sbírku, nebo sklad rozjíždějícího se byznysu se starými, v USA neobvyklými prťavými dodávkami z Japonska

Zdroj: Jalopnik

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše