Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4

(+ 120 foto) Citigo není zrovna auto pro nadšené řidiče, ale co když do něj napěchujete laděnou techniku Audi TT quattro? To už je jiná.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4

28.1.2016 | Petr Miler | 18 příspěvků

Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4

/

(+ 120 foto) Citigo není zrovna auto pro nadšené řidiče, ale co když do něj napěchujete laděnou techniku Audi TT quattro? To už je jiná.

Škoda Citigo je svým jménem tak trochu falešný stroj. Do „city” tedy je, ale to se správně píše s ypsilon a mnoho „go” s ním vážně neužijete - jediným a tedy i vrcholným motorem je litrový tříválec s maximálně 75 koňmi a ani celkový charakter auta aktivní jízdě příliš nefandí. Přidáme-li si k tomu, že jde o supermini, tedy jedno z aut prakticky jen do města, která ve Střední Evropě nenacházejí velkého zastání, nelze se divit, že u nás jen tento model Škody nejméně populární. Citigo, které vám ukážeme dnes, si ale popularitu zaslouží, a to pořádnou.

Říká si CitiGo-Go a dvojité zdůraznění „go” v alternativním jméně vozu není náhodou. Jeho smyslem je zabalit do hávu zřejmě nejnudnější škodovky techniku, která překvapí i ty největší optimisty. Za její stavbou stojí zřejmě nejúchylnější - v dobrém slova smyslu - škodovácký fanatik na světě. Ne, nemyslíme teď onoho slovenského fandu, který si koupil dvě nejdražší Škody za miliony, ale Brita Richarda Foxe, který si koupil dvě Audi TT za ještě víc. Ale s cílem rozebrat je a použít jejich techniku v autech značky Škoda.

Ano, mluvíme o autorovi Škody Yeti RS, 500koňového SUV, které na okruhu povodí kde co. Je to bláznivá stavba, není ale jediná, do které se Richard s podobnou vervou pustil. Už v roce 2012 začal pracovat na jiném skrytém monstru, po které by s chutí dal své razítko i doktor Frankenstein, právě nadupaném Citigo.


Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 1 - Skoda CitiGo Go stavba 002Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 2 - Skoda CitiGo Go stavba 003Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 3 - Skoda CitiGo Go stavba 004
Z tohoto auta se Richard rozhodl udělat krutého karatele příliš sebevědomých majitelů aut renomovanějších strojů

Že Richard na tomto autě pracuje, jsme věděli už v době, kdy jsme psali o Yeti RS, ale auto tehdy ještě nebylo zdaleka hotové. Chtěli jsme si s jeho představením počkat na finální produkt, jenže i blázni občas mají racionální chvilky. Richard tak chvíli váhal, jestli má smysl s tímto už značně rozpracovaným projektem pokračovat. Jestli potřebuje k úchylnému Yeti ještě úchylné Citigo (zvlášť když má další auta, jako Skyline GT-R), jestli ho vůbec bude zajímat jízda se CitiGo-Go 1,8 TSI 4x4, když v garáží má Yeti RS 2,5 TFSI, jestli... Byla tu zkrátka spousta rozumných otázek.

Rozumná odpověď na všechny z nich by jistě zněla „ne”, ale některé věci nelze rozhodovat rozumem, do podobných bláznivin se lze pustit jen srdcem. Richard snad už definitivně dospěl k závěru, že CitiGo-Go dodělá, přesto o něm chceme napsat, zvlášť v této fázi, kdy je auto skoro hotové. Chceme autorovi ukázat, že i v České republice je spousta lidí, kteří by chtěli tohle šílené Citigo vidět řádit a překvapovat řidiče schopných sporťáků tím, co tahle krabička od sirek také může svést. Má nepochybně potenciál stát se jedním z nejúchvatnějších sleeperů, něčím, jako je VW Lupo V8. A něco takového by byla škoda nedodělat.

My Richardovi fandíme a určitě mu dodá odhodlání, když mu svou podporu jakkoli projevíte též - Autoforum.cz sleduje. Abychom ale jen nemlátili prázdnou slámu, pojďme se ve stručnosti podívat na to, což tohle Citigo všechno potkalo. Z přestavby je totiž hotová valná většina, auto také podle toho vypadá a celý jeho zrod provází zajímavý příběh.

Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 4 - Skoda CitiGo Go stavba 007Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 5 - Skoda CitiGo Go stavba 008Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 6 - Skoda CitiGo Go stavba 006
Někdo by si čerstvě koupené auto hýčkal, autor této přestavby ho rozebral

Vše začalo v roce 2012, když si Richard od dealera půjčil Citigo na pár dnů. Normální člověk si auto projede, vyzkouší a popřemýšlí, jestli by se mu s ním dobře žilo. Richard? Ten vzal vůz ke svému známému mechanikovi, do detailu změřil jeho útroby a přemýšlel, co by se do něj také mohlo vejít. A zjistil, že je v něm spousta místa na větší motor, převodovku, kardan, výfuk, že by se z něj zkrátka dalo postavit něco mnohem víc... Go. A nápad byl na světě.

Pak už to šlo ráz na ráz - nejprve byl pořízen u dealera předváděcí exemplář Citigo, k němuž byl o měsíc později dokoupeno... Audi TT 1,8 TSI quattro jako „dárce orgánů”. Ještě stále v roce 2012 tak mohly začít práce na voze - Citigo bylo zbaveno svého motoru a všech navazujících částí a do prostoru byl v tu chvíli jen zkusmo namontován agregát 1,8 TSI. Opravdu se vešel, a tak nebyl důvod nepokračovat.

V motorovém prostoru tedy byly přepracovány úchyty agregátu pro umístění větší jednotky a současně se začalo pracovat na implementaci pohonu 4x4. Zadní náprava musela být, třebaže s použitím části koncernových dílů, vyrobena prakticky od nuly, zadní část byla zbavena rezervního kola a do stejných míst se začalo stěhovat uchycení nové zadní nápravy a diferenciálu.

Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 7 - Skoda CitiGo Go stavba 018Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 8 - Skoda CitiGo Go stavba 016Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 9 - Skoda CitiGo Go stavba 012Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 10 - Skoda CitiGo Go stavba 034Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 11 - Skoda CitiGo Go stavba 041Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 12 - Skoda CitiGo Go stavba 045
Začalo se úpravou motorového prostoru a přípravou zadní části pro poháněnou nápravu

Vytvořit bylo třeba prostor i pro kardan vedoucí od přední nápravy k zadní. Samotnou techniku dodalo již zmíněné TT, hřídel ale musela být zkrácena a dále upravena, aby vše zapadlo do sebe. Vůz pochopitelně nepočítá ani s použitím sériových pružin a tlumičů, takže i to bylo nutné připravit. Po skoro půl roce práce bylo tedy možné prohlásit, že podvozek je alespoň po technické stránce připraven.

Byl to ale jen začátek cesty, v takto modifikovaném voze nepoužijete krom karoserie sériové skoro nic. Vyrobit tak bylo třeba například palivovou nádrž, motoru bylo nutné vytvořit chladící okruh a... ano, máme tu turbomotor s ambicemi dávat podstatně více výkonu než v sériové podobě (300 koní a víc, jako kdysi u Yeti), takže nezbytné bylo připravit i funkční umístění mezichladiče stlačeného vzduchu a dalších „drobností”.

Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 13 - Skoda CitiGo Go stavba 069Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 14 - Skoda CitiGo Go stavba 070Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 15 - Skoda CitiGo Go stavba 071
Motor 1,8 TSI nezůstane sériový, očekávejme naladění na 300 a více koní

To už se pohybujeme v půli roku 2013, kdy začaly přibývat další části. Richard pro tento vůz zvolil sekvenční převodovku od české firmy KAPS a připraven byl prostor pro její umístění k stále jen zkusmo uchyceného motoru. Ten následně musel ven, aby se podrobil tuningové kůře a dalším nezbytným přípravám. Byl tedy kompletně rozebrán a jeho vybrané části byly posíleny, nutné bylo také vyrobit zcela specifické svody a další prvky, aby se motor jednak správě vešel do vozu a jednak také co nejlépe fungoval.

Karoserie se všemi předělávkami pak byla nalakována a koncem roku 2013 se začalo pracovat také na interiéru a dalších „vnitřnostech”. Základem byl bezpečností rám a skořepinová sedadla, pochopitelně ale bylo nutné také pracovat elektronickém propojení přední části vozu se zadní, neboť normálně toho u Citigo vzadu zase tak moc není a teď je tu pohon zadních kol. Richard navíc nikdy není troškař, ale spoust věcí ještě v průběhu stavby vylepšuje - proč použít sériový zadní diferenciál, když tu může být samosvor, že? A tak tento britský doktor F. začal shánět právě takový.

Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 16 - Skoda CitiGo Go stavba 085Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 17 - Skoda CitiGo Go stavba 087Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 18 - Skoda CitiGo Go stavba 086
Začít skládat opět odstrojené auto po lakování musí být radost...

Trvalo další rok, než se podařilo dokončit úpravy motoru, připravit nový zadní diferenciál a zapracovat na některých dalších částech interiéru jako jsou pedály nebo přístrojová deska. Až v prosinci 2014 tedy byl do Citigo zpět namontován motor, převodovka a diferák a v lednu 2015 zbytky zavěšení s koly. Tento malý pekelník tak rázem začal připomínat auto.

Chyběla ale pořád spousta věcí, které bylo nutné vyrobit, třeba hnací hřídele všech kol. Některé technické věci se podařilo dokončit, právě poté ale začal Richard s dalším postupem váhat a během zbytku roku 2015 se na autě nezměnilo prakticky nic. Fotografie „výsledku”, které uvidíte na konci přiložené galerie, tedy zachycují stav ke konci roku 2015 - zvenčí prakticky hotové auto, kterému ale uvnitř k dokonalosti ještě leccos chybí.

Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 19 - Skoda CitiGo Go stavba 102Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 20 - Skoda CitiGo Go stavba 101Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 21 - Skoda CitiGo Go stavba 103
Na poslední fázi zásadních technických příprav už je radost pohledět

Krom pohonu zadních kol tu není žádná elektrika. Na autě jsou sice brzdy, ale nejsou funkční, není hotové jejich vedení. Motor je na svém místě, i v jeho případě ale chybí dost práce - nejsou tu svody, výfuk. A pochopitelně, v interiéru je možná volant, pedály, řadička nebo sedadlo, ale k hotovému má též daleko.

Richard říká, že vůz během letošního roku dokončí, ale určitě se mu tu bude dělat snáz, pokud uvidí, že na výsledek jeho práce je kde kdo zvědavý. My tedy rozhodně jsme, vy? Podívejte se zatím, co bylo provedeno dosud - byl to jistě ten největší kus práce a je to také to nejlepší upoutávka na to, co má teprve přijít...

Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 22 - Skoda CitiGo Go stavba 105Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 23 - Skoda CitiGo Go stavba 106Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 24 - Skoda CitiGo Go stavba 107Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 25 - Skoda CitiGo Go stavba 108Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 26 - Skoda CitiGo Go stavba 109
Současný stav vozu

P.S. A co Yeti RS?

Malou aktualizaci si zaslouží také informace o Yeti RS. Jeho motoru 2,5 TFSI na podzim praskl jeden z pístů, což není s ohledem na provedené navýšení výkonu a velmi náročné využití nic až tak překvapivého. A Richard této nemilé příhody využije k tomu, aby vůz učinil ještě lepší - jednak právě aplikuje už avizovaná odlehčení s pomocí karbonových částí karoserie (viz níže, už jsou „v laku”), motor má pak s novým kitem od Iroz Motorsport dosahovat výkonu až neskutečných 700 koní. Jinými slovy, bude tu ještě lehčí a ještě výkonnější Yeti RS - už na jaře na silnicích. Máme se na co těšit...

Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 27 - Skoda CitiGo Go stavba Yeti updt 01Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 28 - Skoda CitiGo Go stavba Yeti updt 02Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 29 - Skoda CitiGo Go stavba Yeti updt 03Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 30 - Skoda CitiGo Go stavba Yeti updt 04Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 31 - Skoda CitiGo Go stavba Yeti updt 05Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 32 - Skoda CitiGo Go stavba Yeti updt 06Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 33 - Skoda CitiGo Go stavba Yeti updt 07Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 34 - Skoda CitiGo Go stavba Yeti updt 08Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 35 - Skoda CitiGo Go stavba Yeti updt 09Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 36 - Skoda CitiGo Go stavba Yeti updt 10Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 37 - Skoda CitiGo Go stavba Yeti updt 11Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 38 - Skoda CitiGo Go stavba Yeti updt 12Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 39 - Skoda CitiGo Go stavba Yeti updt 13Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 40 - Skoda CitiGo Go stavba Yeti updt 14Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 41 - Skoda CitiGo Go stavba Yeti updt 15Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 42 - Skoda CitiGo Go stavba Yeti updt 16
Z vpravdě úchylné Škody Yeti RS se právě stává něco ještě úchylnějšího...

Kompletní galerie dokumentující dosavadní stavbu Škody CitiGo-Go

Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 43 - Skoda CitiGo Go stavba 001Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 44 - Skoda CitiGo Go stavba 002Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 45 - Skoda CitiGo Go stavba 003Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 46 - Skoda CitiGo Go stavba 004Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 47 - Skoda CitiGo Go stavba 005
Kariéra CitiGo-Go začala nákupem předváděčky obyčejného Citigo

Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 48 - Skoda CitiGo Go stavba 006Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 49 - Skoda CitiGo Go stavba 007Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 50 - Skoda CitiGo Go stavba 008
Z vozu bylo hned odstrojeno vše nepotřebné, tedy skoro vše

Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 51 - Skoda CitiGo Go stavba 010Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 52 - Skoda CitiGo Go stavba 011Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 53 - Skoda CitiGo Go stavba 012Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 54 - Skoda CitiGo Go stavba 013Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 55 - Skoda CitiGo Go stavba 014Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 56 - Skoda CitiGo Go stavba 015Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 57 - Skoda CitiGo Go stavba 016Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 58 - Skoda CitiGo Go stavba 017Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 59 - Skoda CitiGo Go stavba 018Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 60 - Skoda CitiGo Go stavba 019Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 61 - Skoda CitiGo Go stavba 020Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 62 - Skoda CitiGo Go stavba 021Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 63 - Skoda CitiGo Go stavba 022Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 64 - Skoda CitiGo Go stavba 023
A mohlo se začít s přestavbou. Nejprve bylo třeba připravit pohostinné prostředí pro nový motor...

Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 65 - Skoda CitiGo Go stavba 024Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 66 - Skoda CitiGo Go stavba 025Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 67 - Skoda CitiGo Go stavba 026Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 68 - Skoda CitiGo Go stavba 027Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 69 - Skoda CitiGo Go stavba 028Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 70 - Skoda CitiGo Go stavba 029Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 71 - Skoda CitiGo Go stavba 030Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 72 - Skoda CitiGo Go stavba 031Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 73 - Skoda CitiGo Go stavba 032Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 74 - Skoda CitiGo Go stavba 033Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 75 - Skoda CitiGo Go stavba 034Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 76 - Skoda CitiGo Go stavba 035Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 77 - Skoda CitiGo Go stavba 036Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 78 - Skoda CitiGo Go stavba 037Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 79 - Skoda CitiGo Go stavba 038Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 80 - Skoda CitiGo Go stavba 039Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 81 - Skoda CitiGo Go stavba 040Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 82 - Skoda CitiGo Go stavba 041Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 83 - Skoda CitiGo Go stavba 042Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 84 - Skoda CitiGo Go stavba 043Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 85 - Skoda CitiGo Go stavba 044Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 86 - Skoda CitiGo Go stavba 045Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 87 - Skoda CitiGo Go stavba 046Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 88 - Skoda CitiGo Go stavba 047Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 89 - Skoda CitiGo Go stavba 048Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 90 - Skoda CitiGo Go stavba 049
...a také pohon zadních kol a přepracovaný podvozek

Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 91 - Skoda CitiGo Go stavba 050Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 92 - Skoda CitiGo Go stavba 051Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 93 - Skoda CitiGo Go stavba 052Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 94 - Skoda CitiGo Go stavba 053Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 95 - Skoda CitiGo Go stavba 054Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 96 - Skoda CitiGo Go stavba 055Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 97 - Skoda CitiGo Go stavba 056
První fáze úprav tím byla uzavřena a mohlo se pracovat na dalších

Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 98 - Skoda CitiGo Go stavba 057Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 99 - Skoda CitiGo Go stavba 058Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 100 - Skoda CitiGo Go stavba 059Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 101 - Skoda CitiGo Go stavba 060Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 102 - Skoda CitiGo Go stavba 061
Bylo třeba dořešit chlazení motoru a turba...

Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 103 - Skoda CitiGo Go stavba 062Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 104 - Skoda CitiGo Go stavba 063Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 105 - Skoda CitiGo Go stavba 064
...dopřát vozu palivovou nádrž o asi 40 litrech...

Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 106 - Skoda CitiGo Go stavba 065Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 107 - Skoda CitiGo Go stavba 066Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 108 - Skoda CitiGo Go stavba 067Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 109 - Skoda CitiGo Go stavba 068
...a novou sekvenčí převodovku české výroby

Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 110 - Skoda CitiGo Go stavba 069Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 111 - Skoda CitiGo Go stavba 070Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 112 - Skoda CitiGo Go stavba 071Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 113 - Skoda CitiGo Go stavba 072Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 114 - Skoda CitiGo Go stavba 073Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 115 - Skoda CitiGo Go stavba 074
Motor se rozhodně nespokojí se sériovým výkonem, a tak musel být rozebrán a na vyšší výkon připraven. Další periferie bylo vesměs nutné vyrobit od nuly

Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 116 - Skoda CitiGo Go stavba 075Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 117 - Skoda CitiGo Go stavba 076Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 118 - Skoda CitiGo Go stavba 077Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 119 - Skoda CitiGo Go stavba 078Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 120 - Skoda CitiGo Go stavba 079Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 121 - Skoda CitiGo Go stavba 080Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 122 - Skoda CitiGo Go stavba 081Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 123 - Skoda CitiGo Go stavba 082Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 124 - Skoda CitiGo Go stavba 083Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 125 - Skoda CitiGo Go stavba 084
Karoserie byla zesílena ochranným rámem a vše bylo nově nalakováno

Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 126 - Skoda CitiGo Go stavba 085Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 127 - Skoda CitiGo Go stavba 086Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 128 - Skoda CitiGo Go stavba 087
Puzzle hadr...

Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 129 - Skoda CitiGo Go stavba 088Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 130 - Skoda CitiGo Go stavba 089Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 131 - Skoda CitiGo Go stavba 090Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 132 - Skoda CitiGo Go stavba 091Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 133 - Skoda CitiGo Go stavba 092Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 134 - Skoda CitiGo Go stavba 093Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 135 - Skoda CitiGo Go stavba 094Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 136 - Skoda CitiGo Go stavba 095Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 137 - Skoda CitiGo Go stavba 096Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 138 - Skoda CitiGo Go stavba 097Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 139 - Skoda CitiGo Go stavba 098Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 140 - Skoda CitiGo Go stavba 099Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 141 - Skoda CitiGo Go stavba 101Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 142 - Skoda CitiGo Go stavba 102Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 143 - Skoda CitiGo Go stavba 103
Zásadní technické části jsou už vozu vlastní

Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 144 - Skoda CitiGo Go stavba 104Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 145 - Skoda CitiGo Go stavba 105Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 146 - Skoda CitiGo Go stavba 106Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 147 - Skoda CitiGo Go stavba 107Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 148 - Skoda CitiGo Go stavba 108Škoda CitiGo-Go je bláznivý sleeper, má 1,8 TSI a 4x4 - 149 - Skoda CitiGo Go stavba 109
Prozatím konečný stav přestavby - leccos tu ještě chybí, to nejhorší je ale nepochybně hotové

Petr Miler

Diskuze 18 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše