Home > Rubriky a sekce > Fascinace a historie > Článek
Tento luxusní německý motorhome má patentovanou garáž i pro pořádné sporťáky
11.6.2017 | Marek Bednář | Přidat příspěvek
Sporťák můžete zapřáhnout za obytný dům. Anebo si můžete koupit něco od firmy Volkner Mobil a schovat ho dovnitř, levnější to ale nebude.
Obytná auta nejsou pro každého, protože jsou velká a neohrabaná. A když si chcete na dovolenou vzít svůj sporťák, musíte většinou vézt na přívěsu. Tedy, nechcete-li se spoléhat s noclehem na hotely, příp. stan. Jistou formou řešení mohl být tenhle obytný autobus, který byl sice levný, ale ojetý a pojal jen Smart.
Pokud vám cokoliv z toho nevoní - levný, ojetý nebo Smart -, přichází ke slovu německá firma Volkner Mobil se svým modelem Performance. Opět se díváme v podstatě na obytný autobus a míra luxusu, která vás uvítá v interiéru, je obrovská. Fotografie odhalí, že výrobky značky Volkner Mobil jsou lépe vybavené a prostornější než leckterý byt.
Výsuvný bok je samozřejmostí, stejně tak obývací část s prostorným gaučem, kuchyňská linka s myčkou nádobí, dostatečně velká koupelna a ložnice s velkou postelí také. Na různých místech se vysouvají různé obrazovky, teploty v ložnici, koupelně i centrální části můžou být rozdílné a celé to jezdí na vzduchovém podvozku, zajišťujícím dokonalý komfort i za jízdy.
To hlavní je ovšem pod podlahou. Motor je tu umístěn standardně za zadní nápravou, což znamená, že mezi nápravami je spousta místa pro sporťák. Údajně unikátní a patentovaný systém vypadá zvenčí prostě jako dvířka úložného prostoru u běžného autobusu, ale stisknutím správného tlačítka odhalí poklad.
Klidně i doslova - podle fotek se sem vejde Mercedes 300 SL. Pokud ovšem chcete vzít cokoliv jiného, není problém. Tedy, skoro - G 65 AMG se sem pochopitelně nevejde, ale SLR McLaren klidně, stejně jako třeba Ferrari 458 Italia nebo Mini Cooper. Prostoru tu je očividně docela dost.
Pochopitelně neznáme cenu výrobků firmy Volkner, ale odhadovali bychom, že řád jednotek milionů korun na některou z verzí modelu Performance stačit nebude. Volkner ovšem nabízí několik dalších obytných autobusů. Ty mají třeba pohon 6x6 a zvládnou terén, ovšem neschováte do jejich útrob své Ferrari.















































































Takhle luxusní nejsou ani některé čtyřhvězdičkové hotely. Tento je navíc pojízdný a s garáží, do které se vejde spousta zajímavých aut
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Nejmíň oblíbené Porsche 911 v té správné verzi na Autobahnu ukázalo, že i na něm je co milovat a obdivovat
včeraIlustrace ukazují, jak by nová Škoda Octavia Combi mohla vypadat ještě před jejím zářijovým odhalením
20.8.2025Dosud neznámý sporťák zajel 5 rekordů 5 okruhů během 5 dnů, navíc mezi nimi přejížděl po vlastní ose
19.8.2025
Nové na MotoForum.cz
- Petr Najman a jeho tým se rozešli včera 23:09
- Big Coffee Boxer od BMW Motorrad: stylový kávovar včera 12:15
- Jako lídři cestují k Balatonu Marquez, Gonzalez a Rueda včera 10:00
- Moreira v roce 2026 do MotoGP: Honda nebo Yamaha? včera 08:47
- Časový program na Balatonu 20.8.2025
Nejnovější články
Studie ukázala, že se dobíjecí stanice elektromobilů starají o větší emise než čerpací stanice s naftou a benzinem
včeraJeden z miliardářů vlastnících extrémní Bugatti s akcelerací na 500 km/h za 20 sekund si vymínil, že s ním bude jezdit po silnici
včeraTesla odhalila nový Model YL a nezůstala jen u toho. Vyslechla přání zákazníků a i starším autům vrací páčky pod volantem
včeraBugatti zjevně neodhadlo zájem o svá auta, do roku 2029 může zabalit krám
včeraZkrachovalý největší evropský výrobce motorek dělal i auta, jejich výrobu teď převzala nenápadná miliardářská rodina
včera
Živá témata na fóru
- Volkswagen obecne 08.22. 05:33 - Snowman000
- Řidiči, co to mají v ruce... 08.21. 21:10 - řidičBOB
- Onboard videa 08.21. 17:47 - řidičBOB
- S větrem ve vlasech.... 08.21. 14:31 - pavproch
- Dříve M135i, nyní ///M2 08.20. 20:18 - Spectral
- BMW Divize 08.20. 12:06 - pavproch
- Škoda Auto obecně 08.20. 08:36 - pavproch
- Právní oříšky v dopravě a jejich řešení 08.19. 16:20 - Předseda