Této dámě je skoro 92 let. A podívejte se, co všechno je stále schopna řídit

Že i láska k autům může kvést v každém věku, nejlépe dokazuje tato dáma. V letech, kdy většina populace má problém jít po svých do obchodu, jezdí stále čím se dá. A ne málo.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

Této dámě je skoro 92 let. A podívejte se, co všechno je stále schopna řídit

23.5.2018 | Mirek Mazal | 2 příspěvky

Této dámě je skoro 92 let. A podívejte se, co všechno je stále schopna řídit

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Že i láska k autům může kvést v každém věku, nejlépe dokazuje tato dáma. V letech, kdy většina populace má problém jít po svých do obchodu, jezdí stále čím se dá. A ne málo.

Stereotyp nahluchlé dámy za volantem pomalu jedoucího automobilu směřujícího pro zlevněné mléko rozprášila Miriam Berger Laisure z Ameriky, která miluje řízení, nejvíce pak to rychlé. Ne, že by vzhledem k věku bezhlavě křižovala kontinent, naopak se s rozmyslem vydává na silnice, kde se cítí jako doma. A to nejen se svým Fordem Edge z roku 2008 nebo karavanem Georgie Boy Pursuit či veteránem Ford Deluxe. Vyráží i na tříkolce od úpravce Lehman, což není žádné vozítko pro seniory, ale pořádná motorka z roku 2003.

Tato neúnavná paní nadšená do motorismu je členem organizace Red Hat Society určené pro všechny americké ženy dřívějšího data narození. Prvního července to bude 92 let, co přišla na svět. Miriam se narodila na farmě, odmalička obdivovala motorky, dokonce si na půl s otcem pořídila Matchless z roku 1947. Za rok si vydělala dostatek peněz, aby tátovu polovinu odkoupila, a od té doby její láska ke všemu motorovému jen kvete.

Za dlouhý život si nyní už důchodkyně našla nespočet přátel podobného zaměření, se kterými procestovali řadu okolních států. Tisíce kilometrů strávila Miriam za řídítky motocyklů, jakými jsou například Triumph, Honda Dream, Honda Silver Wing, BMW, Gold Wing 1000 a před patnácti lety přišla řada na pohodlnou Hondu Gold Wing se třemi koly od zmiňované firmy Lehman.

Po sňatku v roce 1949 s opuštěným otcem třech mladých dětí Jamesem Laisure, přátelé nevěřícně kroutili hlavou. Jednoho dne přišla debata na překvapivou svatbu, Miriam odpověděla na otázku, proč si brala ve svém mladém věku vdovce s dětmi. Vyhrkla ze sebe: „Protože jezdí na motorce, to je jasné!“ Tahle žena má priority postavené jasně...

Manžel je bohužel už po smrti, dědictvím ale Miriam zůstal Ford Deluxe ročník 1939, kterým občas dojede na setkání Street Rod Association. Také se naučila dokonale ovládat Ford Edge, který ji dělá společníka na výlety, stejně jako obytný Georgie Boy Pursuit. A jak můžete vidět níže, ovládat dokáže i těžkou techniku. Když ji zastavil policista za překročení rychlosti v Texasu, odpověděla mu, že spěch je jediný možný způsob, jak nepřijít o setkání s jedním člověkem. Po kontrole dokladů se prý důstojník nestačil divit, popřál elegantní dámě hodně štěstí a přestupek vyřešil domluvou.

Miriam je více než 65 let členkou mezinárodního dámského motocyklového klubu Motor Maids. Zúčastnila se 41 setkání včetně toho posledního v Illinois a nevyhnutelně plánuje návštěvu následujícího červencového sjezdu ve vzdálené Alabamě. Když nesedí na sedadle své stříbrné mašiny, krotí traktor, který ji zůstal na obdělávání polí. „Stále používám můj traktor David Brown z roku 1972 pro práci okolo farmy,“ říká Miriam svém šestnáctihektarovém pozemku. Na pokročilý věk vážně úctyhodné záliby, vzdáleně si dovolíme popřát mnoho zdraví do dalších motoristických zážitků a potichu si budeme přát, abychom téhož byli schopni alespoň po sedmdesátce...


Této dámě je skoro 92 let. A podívejte se, co všechno je stále schopna řídit - 1 - Duchodkyne ve 92 letech ma rada motorky 01Této dámě je skoro 92 let. A podívejte se, co všechno je stále schopna řídit - 2 - Duchodkyne ve 92 letech ma rada motorky 02Této dámě je skoro 92 let. A podívejte se, co všechno je stále schopna řídit - 3 - Duchodkyne ve 92 letech ma rada motorky 03Této dámě je skoro 92 let. A podívejte se, co všechno je stále schopna řídit - 4 - Duchodkyne ve 92 letech ma rada motorky 04Této dámě je skoro 92 let. A podívejte se, co všechno je stále schopna řídit - 5 - Duchodkyne ve 92 letech ma rada motorky 05Této dámě je skoro 92 let. A podívejte se, co všechno je stále schopna řídit - 6 - Duchodkyne ve 92 letech ma rada motorky 07Této dámě je skoro 92 let. A podívejte se, co všechno je stále schopna řídit - 7 - Duchodkyne ve 92 letech ma rada motorky 06Této dámě je skoro 92 let. A podívejte se, co všechno je stále schopna řídit - 8 - Duchodkyne ve 92 letech ma rada motorky 08Této dámě je skoro 92 let. A podívejte se, co všechno je stále schopna řídit - 9 - Duchodkyne ve 92 letech ma rada motorky 09Této dámě je skoro 92 let. A podívejte se, co všechno je stále schopna řídit - 10 - Duchodkyne ve 92 letech ma rada motorky 10
Tipovali byste, že tato 92letá paní pravidelně používá všechny stroje na snímcích? A nakonec nejen ty? Klobouk dolů

Zdroj: News-Sentinel

Mirek Mazal

Diskuze 2 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše