Abarth 695 Tributo Maserati: nejmenší trojzubec

Jak dostat krásná kola Neptune z velkých Maserati na nejmenší Fiat? Stačí si našetřit na Abarth 695 Tributo Maserati a dostanete je v ceně.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Abarth 695 Tributo Maserati: nejmenší trojzubec

20.2.2012 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Abarth 695 Tributo Maserati: nejmenší trojzubec

/

Jak dostat krásná kola Neptune z velkých Maserati na nejmenší Fiat? Stačí si našetřit na Abarth 695 Tributo Maserati a dostanete je v ceně.

O Abarthu už pár měsíců nebylo ani slechu. Naposledy zaplavil boloňský autosalon čtveřicí novinek, čímž si na nějakou dobu vystřílel prach. Dnes ovšem oznámil, že na blížící se autosalon v Ženevě přiveze nejen tyto modely, ale k nim i zbrusu nový 695 Tributo Maserati.

I přes skoro dokonale nově znějící název půjde jen o upravený Abarth 500 Cabrio, ale ne úplně jemně. Vůz dostane řadu prvků, které mají připomínat existující modely Maserati, z nichž nejviditelnějším jsou 17" kola z lehkých slitin vytvořená po vzoru disků Neptune dodávaných právě k vozům věhlasnější italské značky koncernu Fiat. Za nimi se pak skryjí brzdy Brembo s kotouči o průměru 305 mm.

Dalším těžko přehlédnutelným specifikem je vínový třívrstvý lak Ponte Vecchio Bordeaux, který kontrastuje se šedě zbarvenou stahovací střechou, v tomto případě pochopitelně výlučné elektricky ovládanou.

V interiéru najdeme béžové čalounění kůží Poltrona Frau, jež je jinak dosti typické opět hlavně pro Maserati, obložení palubní karbonovými doplňky a v tomto duchu vyvedené další prvky. Výbava vozu bude jistě blízká té maximální možné, což by bylo i v souladu s představou Fiatu o tomto autě vyjádřenou slovy o „spojení nejvyšší úrovně elegance s maximálním komfortem”. Konkrétně se ale automobilka otírá jen o xenonová světla nebo nejlepší dostupný audiosystém.

Po technické stránce se krom již zmíněných brzd může Abarth 695 Tributo Maserati pochlubit přeplňovaným motorem 1,4 T-Jet naladěným na 180 koní ve spojení s šestistupňovou robotizovanou převodovkou. Sportovní podvozek je u Abarthu samozřejmostí, výfukový systém Monza s možností regulace hlasitosti pak opět něčím extra.

Tento model bude vyroben jen ve 499 exemplářích, čímž má být zaručena jeho exkluzivita. Možná ještě více se o ni ale zaslouží cena - zatím ji sice neznáme, dá se ale očekávat něco velmi, velmi tučného...

Tip: Projděte si všechny žhavé automobilové novinky v našem speciálu k ženevskému autosalonu 2012


Abarth 695 Tributo Maserati: nejmenší trojzubec - 1 - Abarth 695 Tributo Maserati 01Abarth 695 Tributo Maserati: nejmenší trojzubec - 2 - Abarth 695 Tributo Maserati 02Abarth 695 Tributo Maserati: nejmenší trojzubec - 3 - Abarth 695 Tributo Maserati 03
Módní doplněk pro majitele Maserati, nebo „maxium trojzubce” pro ty, kteří o skutečném Maserati marně sní - to je Abarth 695 Tributo Maserati

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše