Alfa Romeo Stelvio má první českou cenu. Je o 21 procent vyšší, než jsme čekali

Původní informace o částce 1,2 milionu korun byly pravdivé, nezahrnovaly však DPH. First Edition tak nakonec startuje na 1 460 000 Kč.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Alfa Romeo Stelvio má první českou cenu. Je o 21 procent vyšší, než jsme čekali

6.2.2017 | Petr Prokopec | 24 příspěvků

Alfa Romeo Stelvio má první českou cenu. Je o 21 procent vyšší, než jsme čekali

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Původní informace o částce 1,2 milionu korun byly pravdivé, nezahrnovaly však DPH. First Edition tak nakonec startuje na 1 460 000 Kč.

O první české ceně nové Alfy Romeo Stelvio jsme mluvili již před třemi týdny. V té době se zdálo, že italské SUV bude v provedení First Edition žhavým zbožím, neboť prodejci zmiňovali částku okolo 1,2 milionu korun. Za to mělo být 280 koní, osmistupňový automat, systém pohonu všech kol a opravdu našlapaná výbava.

Tuzemské zastoupení italské automobilky teď zveřejnilo na svém webu oficiální ceník provedení First Edition, které předchozí informace upřesňuje. Oproti původním zmínkám zde ovšem máme jeden podstatný rozdíl, a to právě v oné ceně. Dříve ohlášená suma 1 206 612 Kč totiž nezahrnovala daň z přidané hodnoty. Po jejím započtení jsme ovšem již na 1,46 milionech korun.

Tím se samozřejmě šance vozu na úspěch lehce snižují. Je ale třeba dodat, že i za sumu vyšší o 21 procent, než bylo původně předpokládáno, má Stelvio co nabídnout. Stále zde totiž máme přeplňovaný benzinový čtyřválec, se kterým je možné zvládnout zrychlení z klidu na stovku za 5,7 sekundy. Maximálka pak činí 230 km/h, průměrná spotřeba 7 litrů na sto kilometrů.

Pokud potřebujete k životu trochu více dat, můžeme dodat, že Stelvio vám také nabídne 400 Nm točivého momentu. Mimo to měří 4 687 milimetrů na délku, 1 903 mm na šířku, 1 648 mm na výšku a v rámci rozvoru nabídne 2 818 mm. Pohotovostní hmotnost byla vypočítána na 1 660 kilogramů, zatímco do zavazadlového prostoru se v základu vejde 525 litrů.

Výbava standardně zahrnuje 20 palcová litá kola, čelní bi-xenony, parkovací senzory na obou stranách vozu, zpětnou kameru či automatickou klimatizaci. Dále nechybí multimediální systém Alfa Connect s 8,8palcovým displejem, audio aparatura s 11 reproduktory, navigace či kůží čalouněná a vyhřívaná sedadla.

Za příplatek lze pořídit ještě panoramatické střešní okno (40 000 Kč), volumetrický alarm (13 000 Kč) nebo lakované brzdové třmeny (9 500 Kč). Kromě toho lze sáhnout také po jiném než pastelově červeném odstínu karoserie (od 27 000 Kč). Tím ale nabídka zatím končí, jak zjistíte z onoho oficiálního ceníku (PDF, 385 kB).


Alfa Romeo Stelvio má první českou cenu. Je o 21 procent vyšší, než jsme čekali - 1 - alfa romeo stelvio first ofic 01Alfa Romeo Stelvio má první českou cenu. Je o 21 procent vyšší, než jsme čekali - 2 - alfa romeo stelvio first ofic 02Alfa Romeo Stelvio má první českou cenu. Je o 21 procent vyšší, než jsme čekali - 3 - alfa romeo stelvio first ofic 03Alfa Romeo Stelvio má první českou cenu. Je o 21 procent vyšší, než jsme čekali - 4 - alfa romeo stelvio first ofic 04Alfa Romeo Stelvio má první českou cenu. Je o 21 procent vyšší, než jsme čekali - 5 - alfa romeo stelvio first ofic 05Alfa Romeo Stelvio má první českou cenu. Je o 21 procent vyšší, než jsme čekali - 6 - alfa romeo stelvio first ofic 06Alfa Romeo Stelvio má první českou cenu. Je o 21 procent vyšší, než jsme čekali - 7 - alfa romeo stelvio first ofic 07Alfa Romeo Stelvio má první českou cenu. Je o 21 procent vyšší, než jsme čekali - 8 - alfa romeo stelvio first ofic 08
Alfa Romeo Stelvio First Edition je nakonec k mání až od 1,46 milionu korun, původní částka nazahrnovala DPH

Petr Prokopec

Diskuze 24 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše