Aston Martin DBS Ultimate Edition: rozlučka s Bondovým „služebákem”

Zatím poslední služební vůz Jamesa Bonda ze snímku Quantum of Solace jde do výslužby. Ještě předtím ale potěší pár vyvolených limitovanou edicí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Aston Martin DBS Ultimate Edition: rozlučka s Bondovým „služebákem”

10.5.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Aston Martin DBS Ultimate Edition: rozlučka s Bondovým „služebákem”

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Zatím poslední služební vůz Jamesa Bonda ze snímku Quantum of Solace jde do výslužby. Ještě předtím ale potěší pár vyvolených limitovanou edicí.

Britská značka Aston Martin na podzim definitivně ukončí výrobu modelu DBS, poprvé představeného v roce 2007. Jeho nástupce se zatím neznámým jménem a blíže nespecifikovanými parametry bude vystaven již na pařížském autosalonu. Než se tak stane, automobilka svým zákazníkům ještě nabídne limitovanou sérii nazvanou DBS Ultimate Edition.

Příznačným pro tento vůz budou pouze tři odstíny laku karoserie - Carbon Black II, Quantum Silver a Silver Fox. Dále dostane karbonový difuzor a ze stejného materiálu budou vyrobeny rovněž kryty zpětných zrcátek a panely umístěné v zatmavěných zadních světlech. Klient bude mít dále na výběr ze tří barev brzdových třmenů (žlutou, červenou a nejméně nápadnou černou) ve spojení s karbon-keramickými brzdami.

Poznávacím znamení DBS Ultimate Edition se stane také černá mřížka chladiče, speciální design dvoubarevných hliníkových kol a už nezbytné štítky s označením. Detaily k novince Aston ještě nezveřejnil, ale víme, že auto bude nabízeno v obou karosářských variantách, tedy jako kupé i kabriolet Volante.

Se změnou parametrů motoru se podle předběžně dostupných informací nepočítá. Pod kapotou má být standardní šestilitrový dvanáctiválec o výkonu 517 koní a točivém momentu 570 newtonmetrů a na svém místě zůstávají také převodovky - manuální nebo automatická a obě šestistupňové.

V kabině má výjimečnost modelu DBS Ultimate Edition připomínat plaketa s pořadovým číslem, které se patrně vyšplhá ke stovce, poněkud více ale bude bít do očí speciální interiér kombinující uhlíkový kompozit a černou kůži s červeným prošíváním.

Kolik za to bude Aston Martin chtít? Cenu si firma střeží podobně jako další podrobnosti, pokud se podělí, pošleme ji dál.


Aston Martin DBS Ultimate Edition: rozlučka s Bondovým „služebákem” - 1 - aston martin dbs ultimate 01Aston Martin DBS Ultimate Edition: rozlučka s Bondovým „služebákem” - 2 - aston martin dbs ultimate 02Aston Martin DBS Ultimate Edition: rozlučka s Bondovým „služebákem” - 3 - aston martin dbs ultimate 03Aston Martin DBS Ultimate Edition: rozlučka s Bondovým „služebákem” - 4 - aston martin dbs ultimate 04Aston Martin DBS Ultimate Edition: rozlučka s Bondovým „služebákem” - 5 - aston martin dbs ultimate 05Aston Martin DBS Ultimate Edition: rozlučka s Bondovým „služebákem” - 6 - aston martin dbs ultimate 06
Aston možná ještě překvapí, ale tohle by měla být úplně poslední speciální edice DBS

Zdroj: GT Spirit

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.