Audi A3 2012: unikla celá sada fotek nové generace

Audi znovu neudrželo pod pokličkou svá tajemství. Do éteru se tentokrát dostala kompletní sada fotografií zachycující i záď nové generace A3.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Audi A3 2012: unikla celá sada fotek nové generace

22.2.2012 | Petr Miler | 3 příspěvky

Audi A3 2012: unikla celá sada fotek nové generace

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Audi znovu neudrželo pod pokličkou svá tajemství. Do éteru se tentokrát dostala kompletní sada fotografií zachycující i záď nové generace A3.

Nové Audi A3 je asi nejhůře střeženým tajemstvím na světě. Nejprve automobilka oficiálně odhalila interiér nového modelu, to bylo ale zřejmě to poslední, co se odehrálo pod její kontrolou. Palubní systém vozu totiž skýtal i pohled na design karoserie a co neprozradily obrázky z nového MMI, to následně odhalil první uniklý snímek, který dnes již nesporně reflektoval realitu. Níže přiložené fotografie totiž už kvůli svému množství vymyšlené být nemohou a zachycují úplně stejný vůz.

V hodnocení čerstvě uniklých fotek tak můžeme zůstat u starších tezí - nová A3 je pouze designovou evolucí dosavadního modelu a pokud by se vám ve srovnání s dnešní á-trojkou zdála být přece jen odlišná, pak od dalších nových a faceliftovanými modely automobilky, jako je třeba nová A6, se opravdu významně neliší. Pokud si vůz zakryjete od sloupků A dále, budete mít velký problém rozeznat, na který z ingolstadtských vozů se vůbec díváte.

Výše zmíněné ale neznamená, že by nová A3 byla ošklivá. To spíše naopak - aktuální linie čtyř kruhů ji alespoň podle mého skromného názoru sluší nejvíce ze všech dnešních audin.

Interiér jsme viděli už před více než měsícem v plné produkční parádě, a tak jej v tomto případě nebudeme znovu rozpitvávat. Pár nových fotek neodhaluje nic dramaticky nového, dovoluje nám ale zasadit si dříve zmíněné prvky do kontextu dalších částí vnitřku. I tento pohled nás nicméně utvrzuje v tom, že zejména nová palubní deska přichází na dnešní dobu s neobvykle střízlivými proporcemi. A to je nám sympatické.

Jestliže vzhled exteriéru ani interiéru není nikterak revoluční, technika vozu částečně ano. Vůz totiž používá kompletně novou platformu MQB a je vůbec prvním modelem koncernu Volkswagen, který ji dostal. Po stránce motorizací už ovšem žádnou revoluci čekat nelze - v Ženevě se má vůz představit se třemi dobře známými agregáty a nedá se očekávat, že by do budoucna měl jejich nabídku rozšířit nějaký dramaticky nový motor.

Základem tak zpočátku bude „benzin” 1,4 TFSI s 90 kW výkonu, dočasným vrcholem pak 1,8 TFSI s novým naladěním na 132 kW. Mezi oběma zážehovými agregáty si najde místo vznětový 2,0 TDI se 103 kW. Silnější „benzin” bude možné kombinovat též s pohonem všech kol a automatem S tronic, ten slabší si bude muset vystačit s předokolkou a manuálem a naftové srdce bude věrné pohonu předních kol a oběma možnostem volby převodových stupňů.

Podrobnosti v tomto i v jiných směrech bychom se ale měli dozvědět co nevidět - pokud dnes Audi unikla tak velká sada fotek, musí být oficiální premiéra na spadnutí. Dění kolem tohoto modelu budeme samozřejmě dále sledovat a jakmile se dozvíme cokoli zajímavého, naleznete to u nás.

Tip: Projděte si všechny žhavé automobilové novinky v našem speciálu k ženevskému autosalonu 2012


Audi A3 2012: unikla celá sada fotek nové generace - 1 - Audi A3 2012 oficialni unik 01Audi A3 2012: unikla celá sada fotek nové generace - 2 - Audi A3 2012 oficialni unik 02Audi A3 2012: unikla celá sada fotek nové generace - 3 - Audi A3 2012 oficialni unik 03Audi A3 2012: unikla celá sada fotek nové generace - 4 - Audi A3 2012 oficialni unik 04Audi A3 2012: unikla celá sada fotek nové generace - 5 - Audi A3 2012 oficialni unik 05Audi A3 2012: unikla celá sada fotek nové generace - 6 - Audi A3 2012 oficialni unik 06Audi A3 2012: unikla celá sada fotek nové generace - 7 - Audi A3 2012 oficialni unik 07Audi A3 2012: unikla celá sada fotek nové generace - 8 - Audi A3 2012 oficialni unik 08Audi A3 2012: unikla celá sada fotek nové generace - 9 - Audi A3 2012 oficialni unik 09
Toto jsou první snímky zachycující novou A3 ze všech stran zvenčí i zevnitř

Petr Miler

Diskuze 3 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše