Audi TT Clubsport připraveno k výrobě

Nemyslím, že Audi lze považovat za radikálního průkopníka v automobilovém designu. Ovšem TT Clubsport dává zcela nový význam označení "automobil bez střechy".
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Audi TT Clubsport připraveno k výrobě

16.5.2008 | Mirek Brokeš | Přidat příspěvek

Audi TT Clubsport připraveno k výrobě

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nemyslím, že Audi lze považovat za radikálního průkopníka v automobilovém designu. Ovšem TT Clubsport dává zcela nový význam označení "automobil bez střechy".

Pro loňské setkání svých a VW fanoušků Wörthersee 2007 připravilo Audi koncept, který slavil velký úspěch. Nejen že bylo standardní TT sníženo a vybaveno agresivním aerokitem, ale hlavně naprosto neobvyklým způsobem přišlo o střechu. Z veškerého prosklení a kovu, který se obvykle nachází okolo hlav posádky zůstal jen nízký štít ze skla prostý všech sloupků. Mezi dalšími úpravami bylo zvýšení motoru 2,0 TFSI na 300 koní a aplikace keramických brzd.

Nyní se ukazuje, že nezůstalo jen u konceptu a byť výsledný produkt není tak radikální, jako studie, je stále velmi inovativní. Britský magazín Auto Express přinesl snímky produkční verze Clubsportu. Ta na nich působí velmi "hotovým" dojmem, a tak asi nebude dlouho trvat a Clubsport půjde do výroby.

Produkční verze si z konceptu odnesla část onoho revolučního nápadu s bezrámovým čelním sklem. Současná bezpečnostní legislativa je velmi náročná a asi nebylo možné naplnit její požadavky bez zabudování alespoň části ochranného ránu. Přibyly tak A sloupky, ovšem bez horního příčníku. V této souvislosti mě napadá jedna otázka, co bude řidič dělat, když pojede proti slunci?

Zbytek karoserie dostal dynamiku zvýrazňující prvky - agresivnější přední i zadní nárazník, výrazné lemy blatníků a prahové nástavce. Siluetu doplňují ochranné rámy za hlavami řidiče a splujezdce a na ně navazující atraktivně tvarovaný kryt střechy, o které se předpokládá, že bude z látky.

Je velmi pravděpodobné, že základní úpravy mechanických částí prezentované u konceptu zůstaly zachovány. Přeplňovaný dvoulitr z S3 o výkonu 300 koní, douspojková převodovka S-tronic a systém přenosu výkonu na všecna kola.

Zdroj Auto Express


Audi TT Clubsport připraveno k výrobě - 1 - Audi TT Clubsport 2Audi TT Clubsport připraveno k výrobě - 2 - Audi TT Clubsport 3Audi TT Clubsport připraveno k výrobě - 3 - Audi TT Clubsport 4Audi TT Clubsport připraveno k výrobě - 4 - Audi TT Clubsport 5Audi TT Clubsport připraveno k výrobě - 5 - Audi TT Clubsport 6

Mirek Brokeš

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.