Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Audi TT RS: známe nové detaily i cenu
1.6.2009 | David Siegl | Přidat příspěvek
Automobilka Audi odhalila dosud nezveřejněné technické parametry ostrého modelu TT RS. K nim navíc přihodila i ceny obou verzí, které jsou docela přátelské.
Není třeba se zdržovat popisem vzhledu či základními technickými daty, tomu všemu jsme se již věnovali v dřívějším představení vozu. Tentokrát tedy se vrhneme rovnou na jeho srdce.
Pod kapotou je usazen přeplňovaný zážehový pětiválec o objemu 2,5 l s výkonem 340 koní (250 kW) a točivým momentem 450 N.m dostupných mezi 1600 a 5300 1/min. Výkon je rozdělován na všechna čtyři kola systémem Quattro.
Podle oficiálních údajů bude TT RS jedním z nejrychlejších malých kupé. V uzavřené verzi zabere zrychlení 0-100 km/h 4,6 s, v té otevřené pak 4,7 sekundy. Nejvyšší rychlost je sice elektronicky omezena na 250 km/h, ale na přání lze limit posunout na 280 km/h. Verze kupé disponuje hmotností 1450 kilogramů, v případě kabrioletu připočitejte ještě dalších 60 kilogramů zpevňujících prvků.
Průměrná spotřeba dosáhla hodnoty 9,2 l na 100 kilometrů. U kabria počítejte s hodnotou 9,5 l na 100 kilometrů.
Nejsportovnější verze modelové řady TT jezdí na osmnáctipalcových kolech obutých do pneumatik 245/45. Za nimi se ukrývají kotoučové brzdy s vnitřním chlazením o průměru 370 mm vpředu a 310 mm vzadu.
Cena TT RS kupé na evropském trhu činí 1 484 280 Kč, v případě že máte rádi zvuk motoru a vítr ve vlasech si budete na roadster připravit nejméně 1 560 090 Kč. To na vůz takových dynamických parametrů není věru příliš...














Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Čech předělal další elektrickou Škodu na ostré spalovací auto, tělo samý sval jí najednou sluší
dnes
Děti si udělaly ze zaparkovaného Ferrari skluzavku. „Jé, stěrač!” říkaly, když se jim zasekl pod zadkem. Rodiče nabídli odškodné 15 tisíc
3.7.2026
Nový osmiválcový sporťák Toyoty předvedl svůj zvuk. Vypadá jako Batmobil, zní ale spíš zuřivě jako grizzly
2.7.2026
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
Nový nejvyšší most světa má uprostřed vlastní 300metrový vodopád. Není jen pro parádu, 70minutovou cestu zkrátil na 1 minutu
před 6 hodinami
Lotus se po ztrátě 23 miliard pokouší zachránit dříve nemyslitelnými praktikami
před 8 hodinami
Šéfka BMW M se obořila na kritiky elektromobilů: „Nerozumím vám,” říká a zapomíná na základní obchodní poučku
před 9 hodinami
Levný bestseller Mitsubishi se ukázal v novém a dravějším provedení, v Evropě už ho ale nekoupíte
před 11 hodinami
Čech předělal další elektrickou Škodu na ostré spalovací auto, tělo samý sval jí najednou sluší
dnes
Tiskové zprávy
- Liftago Limousine je nově dostupné přímo v aplikaci
tisková zpráva - Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva
