Auto, které se stará o prodej téměř všech kombíků v USA, už se dá koupit i v Česku

Je-li tak populární místech, kde lidé o kombíky skoro nestojí, pak jeho šance uspět tam, kde je naopak milují, jsou jistě nemalé. Teď dorazil do ČR s ceníkem, který je na dnešní dobu ještě rozumný.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Auto, které se stará o prodej téměř všech kombíků v USA, už se dá koupit i v Česku

12.5.2021 | Petr Miler

Auto, které se stará o prodej téměř všech kombíků v USA, už se dá koupit i v Česku

/

Foto: Subaru

Je-li tak populární místech, kde lidé o kombíky skoro nestojí, pak jeho šance uspět tam, kde je naopak milují, jsou jistě nemalé. Teď dorazil do ČR s ceníkem, který je na dnešní dobu ještě rozumný.

Současná generace Subaru Outback s interním označením BT je suverénně nejprodávanějším kombíkem USA. V této zemi podobným autům vůbec nefandí, přesto si tam loni našlo 153 290 zákazníků, což je obdivuhodné číslo - jeho tržní podíl meziročně vzrostl, bezpečně se řadí mezi 20 nejprodávanějších aut vůbec a letos se zatím každý měsíc prodává lépe než loni.

Navzdory tomuto stavu jinak už dva roky prodávaný vůz nebyl k dispozici v Evropě, to se ale s letoškem konečně mění. A auto se nyní dá koupit i v České republice. Vizuálně je prakticky totožné s tím, co je nabízeno za oceánem, technicky je ale starému kontinentu uzpůsobeno více. Pod kapotou tak najdeme jediný motor, 2,5litrový plochý čtyřválec FB25, který produkuje 124 kW (169 koní) výkonu. Stovka za 10,2 sekundy s maximálkou 193 km/h vám vnitřnosti asi nepotrhají, kupce podobného typu aut ale nejspíše nezarmoutí.

S tím je neodmyslitelně spojena automatická převodovka CVT, která umí pracovat i s osmi virtuálními rychlostními stupni. Stálý pohon všech kol je u Subaru standardem a v tomto případě se chlubí i vektorováním točivého momentu a kontrolou jízdy ze svahu. Jako správný allroad pak pracuje se světlou výškou 213 milimetrů, takže bezpečně zaskočí i za většinu dnes módních SUV.

Co bude u kombíku zajímat Čechy především, je jistě objem zavazadelníku, který v případě sklopení zadních sedadel pobere až mohutných 2 143 litrů. Otázkou ovšem bylo, kolik bude tento vůz stát a i na to nyní známe odpověď.

Vzhledem k situaci na trhu nepřekvapí, že Outback mezigeneračně zdražil, posun základní ceny výše o 85 tisíc Kč ale není vzhledem k aktuálnímu vývoji a posunu novinky vpřed až tak dramatickou změnou, jde o 8,5 %. Auto tedy začíná s cenou na 1,085 milionu Kč, za kterou dostanete základní provedení Active ES. To z výbavy nabídne mj. LED světla, základní elektrickou výbavu jako ovládání zrcátek a oken, 18" litá kola, elektricky nastavitelné sedadlo řidiče i spolujezdce, bezklíčový vstup a start, automatickou klimatizaci, vyhřívaná sedadla vpředu i vzadu, infotainment s 11,6" displejem, adaptivní tempomat, řadu bezpečnostních asistentů, zadní parkovací kameru nebo záruku na 5 let a 200 tisíc km.

Není to tedy žádné holátko, navíc za relativně malé příplatky můžete jít i výš. Vrcholné provedení Touring ES přijde na 1,23 milionu Kč a k výše zmíněnému dostanete mj. i automaticky sklopná zrcátka, hezčí kola, střešní okno, kožené čalounění, paměť pro elektrická sedadla, elektricky ovládané víko kufru, lepší audio nebo kamery pro sledování celého okolí vozu.

To opravdu nezní nezajímavě, otázkou je jen, jak se Evropané a Češi postaví k jedinému motoru a jediné převodovce v nabídce. Dodejme, že Američané mohou mít pod kapotou i 260koňové turbo, to je ale zřejmě na Evropu málo „zelené”.


Auto, které se stará o prodej téměř všech kombíků v USA, už se dá koupit i v Česku - 1 - Subaru Outback 2021 CR ceny 01Auto, které se stará o prodej téměř všech kombíků v USA, už se dá koupit i v Česku - 2 - Subaru Outback 2021 CR ceny 02Auto, které se stará o prodej téměř všech kombíků v USA, už se dá koupit i v Česku - 3 - Subaru Outback 2021 CR ceny 03Auto, které se stará o prodej téměř všech kombíků v USA, už se dá koupit i v Česku - 4 - Subaru Outback 2021 CR ceny 04Auto, které se stará o prodej téměř všech kombíků v USA, už se dá koupit i v Česku - 5 - Subaru Outback 2021 CR ceny 05Auto, které se stará o prodej téměř všech kombíků v USA, už se dá koupit i v Česku - 6 - Subaru Outback 2021 CR ceny 06Auto, které se stará o prodej téměř všech kombíků v USA, už se dá koupit i v Česku - 7 - Subaru Outback 2021 CR ceny 07Auto, které se stará o prodej téměř všech kombíků v USA, už se dá koupit i v Česku - 8 - Subaru Outback 2021 CR ceny 08Auto, které se stará o prodej téměř všech kombíků v USA, už se dá koupit i v Česku - 9 - Subaru Outback 2021 CR ceny 09Auto, které se stará o prodej téměř všech kombíků v USA, už se dá koupit i v Česku - 10 - Subaru Outback 2021 CR ceny 10Auto, které se stará o prodej téměř všech kombíků v USA, už se dá koupit i v Česku - 11 - Subaru Outback 2021 CR ceny 11Auto, které se stará o prodej téměř všech kombíků v USA, už se dá koupit i v Česku - 12 - Subaru Outback 2021 CR ceny 12Auto, které se stará o prodej téměř všech kombíků v USA, už se dá koupit i v Česku - 13 - Subaru Outback 2021 CR ceny 13Auto, které se stará o prodej téměř všech kombíků v USA, už se dá koupit i v Česku - 14 - Subaru Outback 2021 CR ceny 14Auto, které se stará o prodej téměř všech kombíků v USA, už se dá koupit i v Česku - 15 - Subaru Outback 2021 CR ceny 15Auto, které se stará o prodej téměř všech kombíků v USA, už se dá koupit i v Česku - 16 - Subaru Outback 2021 CR ceny 16Auto, které se stará o prodej téměř všech kombíků v USA, už se dá koupit i v Česku - 17 - Subaru Outback 2021 CR ceny 17Auto, které se stará o prodej téměř všech kombíků v USA, už se dá koupit i v Česku - 18 - Subaru Outback 2021 CR ceny 18
Nové Subaru Outback konečně dorazilo i na český trh. Jen v jedné motorizaci, se 169 koňmi nevychází vzhledem k šíři výbavy zrovna draho, Čechy by mohl ohromit i až 2143litrový zavazadelník. Foto: Subaru

Zdroj: Subaru

Petr Miler

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.