Bentley odhalilo nový model za 12 tisíc korun, není to vtip ani výmysl

Bentley jsou velmi drahá auta, jedny z nejdražších sériově vyráběných vozů vůbec. Model za 12 tisíc korun tak zní jako vtip, ale je skutečný a prodává jej samo Bentley. Chybí mu ovšem jedno kolo a motor.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Bentley odhalilo nový model za 12 tisíc korun, není to vtip ani výmysl

10.3.2021 | Petr Miler

Bentley odhalilo nový model za 12 tisíc korun, není to vtip ani výmysl

/

Foto: Bentley

Bentley jsou velmi drahá auta, jedny z nejdražších sériově vyráběných vozů vůbec. Model za 12 tisíc korun tak zní jako vtip, ale je skutečný a prodává jej samo Bentley. Chybí mu ovšem jedno kolo a motor.

Když dnes budete chtít vstoupit do světa Bentley, musíte si připravit nejméně 4,75 milionu Kč, na kterých začíná model Bentayga. To se ale bavíme o osmiválcové verzi s minimální výbavou, která je sice rozsáhlejší než u vozů mainstreamových značek, je ale pořád hodně za co připlácet. Pokud byste sáhli po dvanáctiválci s pár rozmařilostmi, přes 10 milionů korun se cena dostane jako nic.

Bentley tedy rozhodně nejsou pro každého, o to větší překvapení je dnešní premiéra nového modelu značky za 395 liber, tedy asi 12 tisíc korun. Pokud tušíte nějakou kulišárnu, jste na správné stopě, nejde ale o vtip ani výmysl. Onen model si říká Bentley Trike a pokud umíte anglicky, už víte, že jde nejspíše o tříkolku pro děti. A skutečně jde.

Sama automobilka ale Trike prezentuje se vší vážností jako každý jiný vůz značky. Podle tiskové zprávy „kombinuje funkcionalitu s elegancí skrze vysoce přizpůsobivý design”, neboť dokáže posloužil jako tradiční tříkolka s nožním pohonem, tak jako jakási dětská kárka tlačená rodičem. K dispozici jsou pak všechny barvy, kterými lze nalakovat motorizované modely značky.

Trike je k dispozici dětem od 12 měsíců výše a jedním stiskem tlačítka umí o 180° otočit orientaci sedadla. Je také možné ji postupně zvětšovat s tím, jak dítě roste, osadit ji specifickou podporou zad či kšírami (pásy?) podle potřeby. Celkem dokáže nabrat šest různých podob a Bentley tento model označuje za „daleko nejsofistikovanější tříkolko-kočárek na trhu”.

Možná to tedy za 12 tisíc není špatná nabídka. Ostatně, za cenu jednoho základního Bentley byste mohli mít skoro 400 Triků. A to by možná ohromilo i někoho jiného než pár let staré slečny, které mohou jako jediné s obdivem hledět už na jeden. Kdybyste měli zájem, novinka k dispozici je standardně u dealerů značky.


Bentley odhalilo nový model za 12 tisíc korun, není to vtip ani výmysl - 1 - Bentley trikolka 2021 prvni 01Bentley odhalilo nový model za 12 tisíc korun, není to vtip ani výmysl - 2 - Bentley trikolka 2021 prvni 02Bentley odhalilo nový model za 12 tisíc korun, není to vtip ani výmysl - 3 - Bentley trikolka 2021 prvni 03Bentley odhalilo nový model za 12 tisíc korun, není to vtip ani výmysl - 4 - Bentley trikolka 2021 prvni 04Bentley odhalilo nový model za 12 tisíc korun, není to vtip ani výmysl - 5 - Bentley trikolka 2021 prvni 05Bentley odhalilo nový model za 12 tisíc korun, není to vtip ani výmysl - 6 - Bentley trikolka 2021 prvni 06Bentley odhalilo nový model za 12 tisíc korun, není to vtip ani výmysl - 7 - Bentley trikolka 2021 prvni 07Bentley odhalilo nový model za 12 tisíc korun, není to vtip ani výmysl - 8 - Bentley trikolka 2021 prvni 08Bentley odhalilo nový model za 12 tisíc korun, není to vtip ani výmysl - 9 - Bentley trikolka 2021 prvni 09Bentley odhalilo nový model za 12 tisíc korun, není to vtip ani výmysl - 10 - Bentley trikolka 2021 prvni 10
Nejnovější Bentley si říká Trike a je to dětská kočárko-tříkolka za 12 tisíc. Vzhledem ke značce a tomu, co dokáže, to vlastně není zase tak moc. Foto: Bentley

Zdroj: Bentley

Petr Miler

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše