Bertone Nuccio: oslavou minulosti je sporťák budoucnosti

(+ živé foto) Od založení turínské karosárny letos uplyne 100 let. Italové to oslaví příhodně - konceptem připomínajícím bývalého majitele.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Bertone Nuccio: oslavou minulosti je sporťák budoucnosti

24.2.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Bertone Nuccio: oslavou minulosti je sporťák budoucnosti

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(+ živé foto) Od založení turínské karosárny letos uplyne 100 let. Italové to oslaví příhodně - konceptem připomínajícím bývalého majitele.

ANO

Švýcarské město na břehu ženevského jezera se po roce opět stane pupkem automobilového světa a neutrálním místem, kde velmi rádi vystavují karosárny a stylistická studia celého světa. Ani letos tam nebude chybět designérské centrum Bertone, které kromě obligátní nabídky svých služeb automobilkám připomene také jedno důležité jubileum - letos v listopadu to bude rovných sto let, co byla v Turínu založena jejich firma Giovannim Bertonem.

Inspirací pro Michaela Robinsona, šéfa designu italského stylistického centra Bertone a hlavního autora nejnovější kreace Nuccio, se staly legendární koncepty Stratos Zero, Alfa Romeo Carabo nebo původní prototyp Lamborghini Countach. Aktuální stroj nese jméno syna zakladatele Giuseppe Bertoneho přezdívaného Nuccio, který zemřel v roce 1997.

Koncept dvoudveřového sportovního vozu s klínovitým tvarem karoserie je dlouhý 4,8 metru a vysoký pouze 1,22 metru. Zdali se jedná o skutečné funkční auto, Italové v úvodní tiskové zprávě neprozradili, ale uvádí alespoň to, že před zadní nápravou by měl sedět vidlicový osmiválec o objemu 4,3 litru a výkonu 480 koní. Jméno výrobce schází, ale pohled skrze průhlednou kapotu do motorového prostoru kteréhokoli Ferrari F430 by leccos napověděl, co by to tak asi mohlo být.

Poněkud komplikovanou zvláštností studie Bertone Nuccio má být kromě organického designu s lichoběžníkovým předním sklem a „anti-geometrickou“ přední mřížkou také způsob přenášení obrazu za vozidlem k řidiči. Přestože vůz nemá zadní okno, řidič má k dispozici klasické vnitřní zpětné zrcátko. Aby nemusel koukat jen na interiér, za sedadly je umístěná obrazovka s uhlopříčkou 26 centimetrů přenášející do kabiny obraz ze zadní kamery.

Vůz bude mít nepochybně více vychytávek podobného druhu, ale na to si budeme muset počkat do zveřejnění obsáhlejší tiskové zprávy.

Tip: Projděte si všechny žhavé automobilové novinky v našem speciálu k ženevskému autosalonu 2012


Bertone Nuccio: oslavou minulosti je sporťák budoucnosti - 1 - Bertone Nuccio zive 01Bertone Nuccio: oslavou minulosti je sporťák budoucnosti - 2 - Bertone Nuccio zive 02Bertone Nuccio: oslavou minulosti je sporťák budoucnosti - 3 - Bertone Nuccio zive 03Bertone Nuccio: oslavou minulosti je sporťák budoucnosti - 4 - Bertone Nuccio zive 04Bertone Nuccio: oslavou minulosti je sporťák budoucnosti - 5 - Bertone Nuccio zive 05Bertone Nuccio: oslavou minulosti je sporťák budoucnosti - 6 - Bertone Nuccio zive 06Bertone Nuccio: oslavou minulosti je sporťák budoucnosti - 7 - Bertone Nuccio zive 07Bertone Nuccio: oslavou minulosti je sporťák budoucnosti - 8 - Bertone Nuccio zive 08Bertone Nuccio: oslavou minulosti je sporťák budoucnosti - 9 - Bertone Nuccio zive 09Bertone Nuccio: oslavou minulosti je sporťák budoucnosti - 10 - Bertone Nuccio zive 10Bertone Nuccio: oslavou minulosti je sporťák budoucnosti - 11 - Bertone Nuccio zive 11
Bertone Nuccio živě v Ženevě

Bertone Nuccio: oslavou minulosti je sporťák budoucnosti - 12 - Bertone Nucio koncept 01Bertone Nuccio: oslavou minulosti je sporťák budoucnosti - 13 - Bertone Nucio koncept 02Bertone Nuccio: oslavou minulosti je sporťák budoucnosti - 14 - Bertone Nucio koncept 03Bertone Nuccio: oslavou minulosti je sporťák budoucnosti - 15 - Bertone Nucio koncept 04Bertone Nuccio: oslavou minulosti je sporťák budoucnosti - 16 - Bertone Nucio koncept 05Bertone Nuccio: oslavou minulosti je sporťák budoucnosti - 17 - Bertone Nucio koncept 06Bertone Nuccio: oslavou minulosti je sporťák budoucnosti - 18 - Bertone Nucio koncept 07
O pohon automobilové pocty Bertoneho se patrně postará agregát Ferrari F430

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek